שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יוסי סאסי פורש מאורפנד לנד

  הגיטריסט ומייסד להקת המטאל הישראלית אורפנד לנד הודיע כי הוא פורש מההרכב אחרי 22 שנה לטובת קריירת סולו. "עזבתי ברוח טובה, אני מאמין שעוד נשתף פעולה", אמר סאסי ל-ynet

  יוסי סאסי, הגיטריסט ומייסד להקת המטאל הישראלית אורפנד לנד, פורש ממנה לטובת קריירת סולו אחרי יותר מ-20 שנה עם ההרכב. 

   

   

  "ההחלטה לא התקבלה ברגע אחד, לקח לי הרבה זמן להפוך בדברים", אמר סאסי ל-ynet, "עזבתי ברוח טובה. כמה מחברי ההרכב ביקשו שאשקול מחדש את ההחלטה, זה לא היה קל לא לי ולא להם, אבל אני חושב שהגיע הזמן".

   

  אורפנד לנד. "מאמין שעוד נשתף פעולה" (צילום: עמי בורנשטיין) (צילום: עמי בורנשטיין)
  אורפנד לנד. "מאמין שעוד נשתף פעולה"(צילום: עמי בורנשטיין)
    

  לשאלה אם חברי הלהקה יערכו עוד מופע פרידה או ישתפו פעולה בעתיד, אמר: "אני לא סוגר שום דלת. הכל פתוח ומכיוון שכולנו נשארים באותה התעשייה, אני מאמין שעוד נשתף פעולה". הלהקה, לדבריו, תמשיך את פעילותה גם בלעדיו.

   

  גם בעמוד הפייסבוק שלו התייחס סאסי לפרישה: "אורפנד לנד היתה לחלום שהתגשם ומפעל חיים שלי, כמייסד, מלחין ומוביל מהלכים, בעבודה קשה והשקעה חסרת תיאור, בכל מישור אפשרי. אחרי מעל 22 שנה, ומכל הסיבות הנכונות, אני מרגיש שזה הזמן לחלומות חדשים".

   

  סאסי ייסד ב-1991 את אורפנד לנד כשהיה בן 17 והלהקה זכתה להצלחה בעולם. הוא ניגן עמה עד שהתפרקה ב-1997. הלהקה התאחדה וחזרה לפעילות ב-2001 לאור דרישת הקהל והפופולריות הרבה לה זכתה במדינות ערב, הבולטת מביניהם היא טורקיה.

   

  נשאר ברוק האתני, רק עם אנשים אחרים. סאסי (צילום: אסי כהן) (צילום: אסי כהן)
  נשאר ברוק האתני, רק עם אנשים אחרים. סאסי(צילום: אסי כהן)

  בסיבובה השני של הלהקה עזב סאסי את עבודתו כמפתח תוכנות לטובת עבודה במסגרת הלהקה. חלק מתרומתו של סאסי ליצירה של ההרכב התבטא בפיוטים טריפולטאיים אשר למד בבית אביו והפכו לחלק בלתי נפרד מהסגנון המוזיקלי של הלהקה.

   

  ב-2012 הוציא אלבום סולו ראשון בשם Melting Clocks, שכלל שיתופי פעולה עם מרטי פרידמן (מגאדת'), רועי זוארץ ומארינה מקסימיליאן בלומין. כעת הוא מוציא אלבום חדש שייקרא Desert Butterflies. סאסי כתב כי מדובר ביצירת המשך לאלבום הסולו הראשון. 

   

  על הסגנון שיאפיין את האלבום הוא אומר: "זה כיוון מעט שונה ממה שעשיתי עם אורפנד לנד. האלבום החדש יכלול שיתופי פעולה עם ארז לב-ארי, רון 'באמבלפוט' ת'אל מ'גאנז אנד רוזס', מרטי פרידמן, מריאנג'לה דמורטס. זה עדיין הרוק האתני, רק עם אנשים אחרים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אסי כהן
  יוסי סאסי. "זה לא היה קל"
  צילום: אסי כהן
  לאתר ההטבות
  מומלצים