שתף קטע נבחר

ארגון המורים מוחה: יופסקו טיולי תלמידים

סכסוך עבודה על יישום רפורמות משרד החינוך הוביל להחרפת עיצומי הארגון, שתשפיע על התיכונים ובתי הספר השש-שנתיים. "מזלזלים בנו", אמר רן ארז

ארגון המורים הודיע היום (ג') על החרפת צעדי המחאה שלו נגד התנהלות משרד החינוך, שתשפיע על בתי הספר העל-יסודיים ובתי הספר השש-שנתיים (כולל חטיבות ביניים) ותבטל החל ממחר יציאת תלמידים מחוץ למוסדות החינוך - כולל טיולים ופעילויות חוץ אחרות. ההחלטה שמתפרסמת כאן לראשונה לא כוללת ימי של"ח וימי שדה.

 

עוד בחדשות:

זהב וחופשת לידה: איראן מעודדת ילודה

גל הקור העז בארה"ב: 3,500 טיסות בוטלו

 

ימים ספורים לפני תחילת שנת הלימודים, הכריז יו"ר ארגון המורים רן ארז על סכסוך עבודה עם משרד החינוך על רקע יישום רפורמות "אופק חדש" ו"עוז לתמורה" בבתי הספר השש-שנתיים, ולאחר שהסתדרות המורים חתמה על הסכם שכר מחודש עם משרדי האוצר והחינוך. לדברי ארגון המורים, הפער בתנאים שמעניקות שתי הרפורמות גדול ויוצר "שני מעמדות בחדר מורים אחד".

 

בחודש נובמבר פתח הארגון בעיצומים ומאז לא מחתימים מוריו שעון נוכחות. "בקיץ הבטיח לי שר החינוך שהוא ממתין עד שיפוג תוקפו של הסכם 'אופק חדש' ואז יתקן את הנזק שנגרם משתי הרפורמות הללו, אלא שהוא האריך את ההסכם עם הסתדרות המורים בעוד שנתיים", הסביר ארז.

 

לדבריו, סעיפי המחלוקת הועלו בפני שר החינוך והמנכ"לית יותר מפעם אחת, ועד לרגע זה דבר לא התקדם. אני לא מוכן

לחכות יותר, פשוט מזלזלים בנו. ממחר נתחיל לעבוד לפי הספר. לא ניתן מעבר למה שאנחנו חייבים. איפה כתוב שמורה צריך לצאת עם התלמידים שלו לתיאטרון?", תהה.

 

לבד מסכסוך זה, מצוי ארגון המורים במאבק משפטי מול הסתדרות המורים על ייצוגם של מורי חטיבות הביניים. בדיון האחרון קבע בית הדין הארצי לעבודה כי הצדדים ינסו להגיע להסכמה באמצעות הליך גישור בראשות השופטת בדימוס נילי ארד. אם הגישור לא יצלח, יכריע בית הדין בנושא.

 

יו"ר איגוד המנהלים בבתי הספר העל יסודיים אריה לוקר אמר כי הוא תומך במאבק ובהחלטתו של ארז. "הנזק הכספי הוא עצום. אנחנו לא ניקח אוטובוסים, לאכסניות הנוער לא נגיע, וכך גם לתיאטראות. כולם יפגעו מזה".

לוקר, התיכון השש-שנתי חדרה, סיפר כי ביום ראשון תלמידי שכבת י"א צריכים לצאת לטיול בן שלושה ימים באילת. "הם יתבאסו מאוד אבל אין לנו ברירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם ענבר
מחאת מורים במהלך החופש הגדול
צילום: נועם ענבר
מומלצים