שתף קטע נבחר

ההורים נשארו ברכבת: בת 4, לבד בתחנה

שילת ירדה לרציף תחנת אשקלון, אך משפחתה נותרה בקרון, המשיכה בנסיעה צפונה והסתובבה באשדוד בזמן שאזרחים ושוטרים השגיחו על הילדה

בת 4 ירדה שלשום (יום ב') מהרכבת בתחנת אשקלון, אך הוריה לא הספיקו לצאת מהקרון והיא נשארה לבד על הרציף. שוטרים שהוזעקו למקום המתינו עמה עד שהוריה שבו עם הרכבת מכיוון אשדוד.

 

עוד בחדשות:

מהפכה בחינוך: בחינת בגרות או פסיכומטרי

חכו בתור: דור של רופאים עומד לפרוש

 

משפחת אבו-עזיז משדרות - אלירן, שני וארבעת ילדיהם - עלו בתחנת הרכבת החדשה בעירם למתחם קניות סמוך באשקלון. כשהגיעו לתחנה, ירדה הבת שילת ראשונה, אך בעוד אביה מנסה לסייע לאחותה לרדת גם כן, נסגרה הדלת והרכבת החלה בנסיעה. "התחלנו לצעוק, לדפוק ולקרוא לעזרה, אבל לא היה עם מי לדבר", סיפר. "רצתי לקטר אבל אמרו לי שאי אפשר לעצור. המשכנו בנסיעה עד אשדוד. נכנסנו ללחץ ואשתי הייתה מבוהלת לגמרי. התחילו לעבור בראשי תמונות מפחידות".

שילת אבו-עזיז ואמה (צילום: גדי קבלו, "ידיעות אחרונות") (צילום: גדי קבלו,
שילת אבו-עזיז ואמה(צילום: גדי קבלו, "ידיעות אחרונות")
 

ההורים צלצלו למשטרת אשקלון, וניידת עם שני שוטרים הגיעה לתחנה ואיתרה את הילדה המבוהלת, מלווה בכמה אזרחים. השוטרים אספו אותה, קנו לה שתייה והמתינו להוריה. "היא הייתה מבוהלת לגמרי", סיפרה האם. "אחר כך התברר לי שהיא עמדה לבד על הרציף, צעקה לעזרה, דפקה על הרכבת ולא הפסיקה לבכות. אני עדיין רועדת רק מהמחשבה הזאת". 

 

ההורים הגישו תלונה נגד רכבת ישראל וטוענים כי הדלת נפתחה לכמה שניות בלבד. "זה פשוט מחדל", אמר האב. "זה יכול היה להיגמר באסון. כדאי מאוד שהציבור יידע על המקרה".

 

מהרכבת נמסר בתגובה כי "למנהל המשמרת בתחנת אשקלון דווח כי ישנה ילדה על הרציף ללא הוריה. הוא הביא אותה למשרדו ויצר קשר עם תחנת אשדוד, ובה הועברו הוריה לרכבת שחזרה דרומה. הרכבת שיצאה משדרות ועליה בני המשפחה עמדה ברציף באשקלון במשך 2 דקות ואפשרה לכל הנוסעים לרדת בבטחה. נוסעים היורדים מהרכבת אינם נחסמים באמצע ירידתם על-ידי דלתות הרכבת משום שמותקנים בהן חיישנים שמונעים סגירתן במהלך מעבר מהרכבת אל הרציף. אנו מבקשים מכל הורה להיות סמוך לילדיו במהלך הנסיעה ברכבת ובעת העלייה אליה והירידה ממנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גדי קבלו, "ידיעות אחרונות"
שילת ואמה
צילום: גדי קבלו, "ידיעות אחרונות"
מומלצים