שתף קטע נבחר

"עמדת האזנות עופרה": המשטרה הכחישה כי צותתה לאשת דומרני, המסמכים מראים אחרת

המשטרה טענה שלא האזינה, גם הפרקליטות התעקשה, אך צוות ההגנה של הנאשם בפרשת הרבנים והבחירות בנתיבות מוסיף לטעון כי שיחת טלפון של אשתו של דומרני עשויה לזכות אותו. מסמך שהגיע ל-ynet מעורר שאלות

האזנות סתר למכשיר הטלפון שמחזיקה רעייתו של שלום דומרני הוסתרו על ידי המשטרה והפרקליטות וקיומן הוכחש על ידי נציגיהן בבית המשפט, כך טוען צוות ההגנה של העבריין, שהואשם במסגרת תיק איומים בפרשת הרבנים והבחירות בנתיבות. מסמך שהגיע לידי ynet סותר את טענות הרשויות ומוכיח מעקב עקבי לטלפון במסגרת עמדת האזנות ייעודית.

 

עוד בחדשות:

מהפכה בחינוך: בחינת בגרות או פסיכומטרי

חכו בתור: דור של רופאים עומד לפרוש

 

דומרני, שותפו מומי קסנטיני ועמנואל אלישע, עוזרו של הרב יורם אברג'ל, הואשמו לפני כחודש וחצי בעבירות של סחיטה באיומים, קשירת קשר לביצוע פשע, הפרעה בבחירות ושיבוש מהלכי משפט - כל זאת במסגרת פרשה שהתנהלה על רקע הבחירות בנתיבות בין ראש העיר המכהן יחיאל זוהר, שבו תמך אברג'ל, לבין המועמד אייל מסיקה, שבו תמך הרב יעקב איפרגן.

 

על פי כתב האישום, בשל החשש שמסיקה עשוי לזכות בבחירות, ניצלו אנשיו של אברג'ל את היכרותם עם דומרני כדי להרתיע את איפרגן ואנשיו ובכך לפגוע בתמיכה במסיקה. העוזר אלישע מואשם שביקש מדומרני ואנשיו להגיע לביתו של איפרגן ולאיים עליו במטרה למנוע מאנשיו את המשך הפעילות למען מסיקה. ביום הבחירות, נטען, הגיעו דומרני וקסנטיני לבית איפרגן יחד עם אנשיהם ואז המשיכו למוסדות החינוך שלו והטילו אימה על אנשיו.

"עמדה עפרה": מסמך ההאזנות של המשטרה ()
"עמדה עפרה": מסמך ההאזנות של המשטרה
 

בניגוד למקרים קודמים, דומרני לא שתק במהלך החקירות והדיונים המשפטיים. הוא הכחיש שאיים על הרב איפרגן, טען כי האחרון זימן אותו בטלפון לביתו בנתיבות, והצהיר בדיון הארכת המעצר הראשון כי הרבנית ברוריה, אחותו של הרב, התקשרה אליו ואמרה לו כי איפרגן רוצה לדבר איתו. בנוסף, סיפר, "הרב חייג לטלפון של אשתי וחזרתי אליו מאותו טלפון", סיפר. "כל תיק הם מביאים האזנות סתר של אשתי ופתאום אין האזנות? הרב אמר 'תבואו אליי', מה יש לי ללכת אליו אם הוא לא מתקשר?".

 

נציג המשטרה בדיון טען כי אין בידיהם תיעוד לשיחות אלה וכי הם לא מאזינים לטלפון של אשתו, אך הטענה קיבלה ביטוי נוסף מצד פרקליטו של דומרני, עו"ד משה שרמן, גם בבקשה למעצר עד תום ההליכים וגם בערעור לבית המשפט העליון. איפרגן הזמין את דומרני אליו, נטען, ותוכן שיחה זו עשוי לזכות את העבריין. גם במקרה זה, הסביר נציג הפרקליטות כי "אנו באמת רואים התקשרות של אשת העורר לרבנית ברוריה. לכל שיחות הטלפון הללו יש מחקרי תקשורת (דו"ח שיחות יוצאות ונכנסות של מספר טלפון שנעשה בדיעבד) שמעידים שהשיחות אכן בוצעו, אך אין לנו את השיחות עצמן והן לא היו מוקלטות".

 

"עמדה מספר 100815"

אתמול, במהלך דיון בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, הדגיש עו"ד מוטי בניטה כי "יש האזנות למכשיר של עופרה דומרני, יש עמדה, ולא בכדי הסתירו את הצווים מפני בית המשפט". עו"ד סיגל דהן מפרקליטות מחוז דרום פטרה שוב את הטענה. "כפי שהצהרנו לאורך כל הדרך... בהתאם לבירור שערכנו מול המשטרה, הפלאפון של אשת המבקש (דומרני) לא שורטט במועד שבו הם קיוו שהוא יהיה משורטט. בטח ובטח אם היה מידע כזה הוא היה מובא בפני בית המשפט".

 

עיון בחומרי החקירה, עם זאת, העלה כי הטלפון אכן היה מואזן, ומסמך שהגיע לידי ynet הוכיח "פתיחת עמדה מספר 100815" שנועדה לקיים האזנות אלה. המילים "עמדה עופרה" מלמדות שמדובר בטלפון של רעיית דומרני, ועיון במסמך חושף מעקב אחר עשרות שיחות יוצאות ונכנסות.

 

המסמך הוגש גם לעיונו של שופט בית המשפט המחוזי נסר אבו-טאהה, שכבר דן בתיק בעבר והזהיר את נציגי הפרקליטות מפני הסתרת חומר מהסנגורים. "המשיבה בפניי ובפני בית המשפט העליון הצהירה שלא הייתה עמדת האזנה לאורך כל החקירה על מכשיר הטלפון של הגברת עופרה דומרני", הדגיש, והורה לפרקליטות להמציא תוך שבעה ימים את כל הבקשות למתן צווי האזנות סתר בפרשה זו. 

 

לפני כשלוש שנים וחצי התבקש מבקר המדינה אז מיכה לינדנשטראוס על ידי הממשלה לבדוק את פרשת האזנות הסתר במשפט השר חיים רמון ולבחון את תפקוד המשטרה והפרקליטות. השופט בדימוס פרסם חוות דעת חריפה על המעורבים בפרשה, ומצא "ליקויים משמעותיים שנבעו בעיקרם מכשל אישי של בעלי התפקידים ומאי-קיום הכללים על ידם, ולא מכשל ארגוני או מערכתי".

 

האזנות הסתר בוצעו לצורך חקירת החשד להדחה בחקירה, שרמון לא נחשד בה - אך השיחות שנקלטו כללו מידע הנוגע למשפטו. המידע, ציין המבקר, לא הועבר לרמון עקב הליקויים. "הדבר נבע מאי-הקפדה על מילוי הכללים שנקבעו לטיפול בתוצרי האזנות סתר ועל בדיקת כל המידע הרלוונטי לחקירתו של רמון, וייתכן שגם עקב החשש לחשיפתה של פרשת רשות המסים".

 

עו"ד משה שרמן, פרקליטו של דומרני, אמר: "כאשר יגיעו מסמכים נוספים בעוד שבוע לבית המשפט אנחנו צופים להגיש בקשה לעיון חוזר. הייתה פה מעין הטעיית בית משפט. המטרה לא מקדשת את האמצעים. אם בית המשפט יצדיק אותנו הרבה אנשים יצטרכו לתת פה את הדין".

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "הפרשייה המוזכרת בפנייה מצויה לפני הליך משפטי ורק לאחרונה דחה בית המשפט העליון את ערר הנאשם והותיר אותו במעצר עד תום ההליכים. ראוי כי כל טענה הנוגעת לפרשה תידון בבית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
דומרני בבית המשפט
צילום: הרצל יוסף
צילום: מוטי קמחי
עו"ד משה שרמן
צילום: מוטי קמחי
צילום: הרצל יוסף
עו"ד מוטי בניטה
צילום: הרצל יוסף
מומלצים