שתף קטע נבחר

חדרה: גינדי השקעות תממן שכירות למפונים

גינדי השקעות מנסה לפתור את המשבר אליו נקלעה עקב קריסת המרפסות בחדרה: שכרה מתווכים שיסייעו במציאת דירות להשכרה, על מנת לשכן את הדיירים שפונו מהפרויקט, ותממן את השכירות. הבעיה: המתווכים מחפשים דירות בקצה השני של השכונה, שדייריה התלוננו בפני ynet כי טרם הונחו בה תשתיות. דייר: "נפגשנו עם המגשר צבי האוזר אבל עדיין לא מצאנו פתרון"

נראה שיזם הפרויקט בו קרסו המרפסות לפני כשבועיים בחדרה , מנסה לעשות הכל כדי לעבור את המשבר עם כמה שפחות נזקים. חברת גינדי השקעות, יזמית פרויקט "גינדי" בשכונת פארק חדרה במזרח העיר, החלה הבוקר (ד') לשכור את שירותיהם של מתווכים מקומיים כדי לשכן את הדיירים שפונו משני הבניינים.

 

מחדל המרפסות - כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן :

 

נזכיר כי בלילה שבין ה-22 ל-23 בדצמבר האחרון, קרסו מרפסות בבניין ברחוב נחל פרת 8 בשכונה החדשה בחדרה. הבניין היה בשלבי תחילת האכלוס ורק משפחות בודדות כבר עברו להתגורר בו. למרבה המזל לא הייתה פגיעה בנפש.

 

הבניין הוא חלק מפרויקט שכולל בניין נוסף, שכבר אוכלס כולו. מייד לאחר האירוע עיריית חדרה ציוותה לפנות את הדיירים והחלו חקירות הנדסיות במקום. מדו"ח ראשוני של המהנדס ישראל דוד, שהגיע ל-ynet, נקבע כי הייתה רשלנות חמורה בביצוע הבנייה, שכללה חיסכון בחומרי ברזל ביציקת השלד.

 

על עבודות הביצוע בפרויקט אמונה חברת אורתם מליבו סהר. היא וחברת גינדי השקעות החלו להחליף האשמות ביניהן, לאחר שהדיירים בפרויקט הודיעו כי בכוונתם לבטל את חוזי המכר. בסוף השבוע האחרון הודיעה גינדי השקעות כי היא שוכרת את שירותיו של עו"ד צבי האוזר, מזכיר הממשלה לשעבר, כדי שיגשר בינה לבין הדיירים.

 

הבניין שבו קרסו המרפסות. צילום מתוך הדו"ח ההנדסי (צילום: ישראל דוד - דוד מהנדסים בע"מ) (צילום: ישראל דוד - דוד מהנדסים בע
הבניין שבו קרסו המרפסות. צילום מתוך הדו"ח ההנדסי(צילום: ישראל דוד - דוד מהנדסים בע"מ)

 

"נפגשנו עם המגשר - אך טרם נמצא פתרון"

"עוד לא קרה כלום בינתיים, אבל יש דיירים שהתחילו לחפש עבורם דירות", סיפר ל-ynet פבל פינצ'בסקי, דייר שפונה מהבניין בחדרה. פינצ'בסקי עבר עם משפחתו לבית אמו בשכונת בית אליעזר הסמוכה לפני מספר ימים, לאחר שהמגורים במלון "ארבע העונות" בנתניה, שם שיכנה גינדי השקעות את הדיירים בשלב זה, הקשו על שגרת יומו. לדבריו, דיירים רבים עדיין מתגוררים במלון, אך מדובר במרחק לא מועט מגני הילדים ובתי הספר - מה שיוצר סרבול ואי-נעימות.

 

חיפוש הדירות להשכרה עבור הדיירים שפונו מהפרויקט, מתמקד בשלב זה בקצה האחר של שכונת פארק חדרה, ברחוב משמר הגבול. אלא שברחוב זה דווח ב-ynet רק השבוע על עצומה שהכינו הדיירים בדרישה להפחית בתעריף הארנונה שלהם, משום שהתשתיות בשכונה טרם הונחו. "מדובר באזור שבו אין עוד אוטובוסים והוא מרוחק ממוסדות לימוד", הוסיף פינצ'בסקי.

 

עוד סיפר פינצ'בסקי כי עו"ד האוזר כבר קיים שתי פגישות עם נציגי הדיירים שהציגו בפניו את דרישותיהם. לדבריו, ולדברי מקורבים אחרים לפרשה, עדיין לא נמצא פתרון בין הצדדים. מתווך בשם נרי, שסירב למסור פרטים על המשרד בו הוא עובד, אישר כי משרדו ומשרדים נוספים נשכרו על ידי חברת גינדי השקעות לחפש דירות להשכרה לדיירים המפונים.

 

יצוין כי ברחוב משמר הגבול מאוכלסים חלקית כ-4 בניינים, ומדובר בפרויקט שנמכר כולו לחברי מועדון "חבר", שכולל אנשי צבא וגמלאי צה"ל. חלק מבעלי הנכסים הם משקיעים, ולפיכך אלו מפרסמים את דירתם להשכרה בלוחות המודעות.

 

המתווכים מציעים לשכור את הדירה לחצי שנה, עם תשלום של 3 חודשים מראש ואופציה ל-3 חודשים נוספים. כלומר, אותן דירות יחזרו למדף בעונת הקיץ, ולמשקיעים יהיה קל יותר למצוא שוכרים פונטציאליים חדשים. הדירות בפרויקט הן בנות 4-5 חדרים ומחירי השכירות עומדים על 4,200-4,500 שקל בחודש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל דוד - דוד מהנדסים בע"מ
הבניין שבו קרסו המרפסות בחדרה
צילום: ישראל דוד - דוד מהנדסים בע"מ
מומלצים