שתף קטע נבחר

שרון במצב אנוש: בניו וחבריו לצד מיטתו

8 שנים ו-6 ימים הוא בתרדמת, אבל ההידרדרות האחרונה במצב רה"מ לשעבר היא כנראה החמורה ביותר. בניו גלעד ועמרי לא משים ממיטתו, הבן המאומץ נמצא אף הוא בשיבא ולבית החולים הגיעו גם אנשי לשכתו בעבר ונהגו הוותיק

הבנים לא משים מצד מיטתו, חבריו הגיעו לביקור נוסף, אולי אחרון: מסביב למיטתו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון שהו גם אמש (יום ה') בניו גלעד ועומרי. ההודעה על ההידרדרות הדרמטית במצב בריאותו של אביהם ועל כך שמצבו מוגדר כעת אנוש הגבירה עוד יותר את החשש, וגם רבים ממקורביו של שרון הגיעו לבית החולים שיבא בתל השומר, שם הוא מאושפז מאז שקע בתרדמת לפני שמונה שנים.

 

עוד בערוץ החדשות:

אהרונוביץ' יודיע: מאריך כהונת המפכ"ל דנינו
יובל של מלחמה בעוני. מה נשתנה בארה"ב?  

 

גלעד ועמרי שרון שהו גם אתמול לצד מיטתו של אביהם יחד עם בני המשפחה ורוני סחייק, שהיה לשרון כבן מאומץ. גם נהגו הוותיק של שרון, ז'ילבר כהן, הגיע לבקר את שרון במחלקה לשיקום נשימתי שם שוהים רק אנשים ספורים, כמו גם אנשי לשכתו לשעבר ארז חלפון ושמוליק כהן.

ד"ר שלמה שגב מגיע למחלקת השיקום הנשימתי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ד"ר שלמה שגב מגיע למחלקת השיקום הנשימתי(צילום: מוטי קמחי)

אילן כהן, מנכ"ל משרד ראש הממשלה בתקופת שרון, בבית החולים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אילן כהן, מנכ"ל משרד ראש הממשלה בתקופת שרון, בבית החולים(צילום: מוטי קמחי)
"במהלך השעות האחרונות חלה החמרה במצבו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, מצבו מוגדר אנוש ומשפחתו נמצאת כל העת לצדו", נמסר אתמול בשעות הערב מבית החולים באופן רשמי, זאת לאחר שבתחילה סרבו להתייחס לידיעות בדבר ההחמרה הנוספת. עד כה הוגדר מצבו של שרון "קריטי" - מושג שנחשב חמור באותה המידה כמו "אנוש", אולם עצם השינוי במינוח מעיד שאכן חל שינוי במצבו ושסכנת החיים שבה נמצא גדלה עוד יותר.

 

מערכות גופו של שרון התחילו לקרוס לפני כשבוע וחצי, וכבר אז הרופאים סברו כי לא נותר לו זמן רב. אולם הוא הפתיע ונאחז בחיים למרות המערכות הלא יציבות והזיהום בדמו. במהלך השבוע האחרון עדכן מנהל המרכז הרפואי שיבא, פרופ' זאב רוטשטיין, כי שרון "נלחם כאריה", לדבריו, אך שלשום כבר הודה גורם בבית החולים כי זה לא המצב עוד.

ז'ילבר כהן, הנהג הוותיק של שרון, הצטרף לבני המשפחה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ז'ילבר כהן, הנהג הוותיק של שרון, הצטרף לבני המשפחה(צילום: מוטי קמחי)

כלי התקשורת, שמילאו את הלובי בבית החולים השיקומי לאחר שפורסמה ההחמרה

במצבו של שרון, החלו בימים האחרונים לנטוש את המקום ואילו שלשום שבו למקום בהמתנה להודעה דרמטית. גם חולים רבים יצאו אל מסדרונות בית החולים השיקומי בניסיון לקבל פרטים על מצב בריאותו של ראש הממשלה לשעבר.

 

שרון מאושפז שמונה שנים ושישה ימים במצבו הנוכחי, לאחר שעבר אירוע מוחי בזמן היותו ראש הממשלה. קדם לכך אירוע מוחי קל בדצמבר 2005, והוא עבר סדרת טיפולים בבית חולים "הדסה". יומיים לפני שאמור היה לעבור צנתור חש שרון ברע ואובחן כי לקה בשבץ מוחי.

 

בשבע השנים האחרונות הוא נמצא במחלקה לשיקום נשימתי בשיבא, ב"רמת הכרה מינימלית" ולא בתרדמת. לפני קצת יותר משנה הועבר שרון לבית החולים סורוקה לבדיקת FMRI, במסגרתה הראו לשרון תמונות מחייו והשמיעו לו קולות רלוונטיים. הבדיקה העלתה כי מוחו הגיב לכך, אך לא אותרו ממצאים המובילים למסקנה ברורה שלפיה שרון מודע לסביבתו.


פורסם לראשונה 09/01/2014 23:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג'בנק
אריאל שרון
צילום: גטי אימג'בנק
מומלצים