שתף קטע נבחר

ראש הממשלה הפלסטיני טס בכביש ועוכב

שוב עימות בין משטרת ש"י לבכיר פלסטיני: רכבו של ראמי חמדאללה נעצר ליד רמאללה בגלל מהירות. גורם ישראלי: "הוא כינה את השוטר 'כלב'"

שוב עוכב בכיר פלסטיני על ידי משטרת ישראל בגלל עבירת תנועה: ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה עוכב הבוקר (ג') על כביש 60, בין צומת תפוח לבית אל, אחרי שקצין צה"ל וחייל עצרו את המכונית שבה נסע יחד עם פמלייתו. לטענתם, העיכוב נבע מנסיעה במהירות מופרזת. אחרי מהומה בת כמה דקות שנבעה ככל הנראה מהתנגדות אנשי הפמליה לעיכוב, הוזעק למקום גם כוח של משטרת ש"י. אחרי מהומה של כמה דקות, שבמסגרתה התגודדו פלסטינים סביב כוחות המשטרה והצבא, שוחרר חמדאללה לדרכו.  

 

עוד בחדשות:

 

על פי משטרת מחוז ש"י, אנשיה זכו ליחס משפיל מאנשי הפמליה, כולל תקיפה של שוטרת. גורם פלסטיני שנמצא במקום אמר ל-ynet שראש הממשלה הפלסטיני דרש התנצלות לפני שהמשיך בנסיעה. לטענת גורם ישראלי, חמדאללה קילל את אחד השוטרים שעצר אותו, כינה אותו "כלב" ואמר לו שהוא נמצא על אדמה כבושה.

התקרית הבוקר בכביש 60 (צילום: סטודיו פראח, רמאללה) (צילום: סטודיו פראח, רמאללה)
התקרית הבוקר בכביש 60(צילום: סטודיו פראח, רמאללה)

 (צילום: סטודיו פראח, רמאללה) (צילום: סטודיו פראח, רמאללה)
(צילום: סטודיו פראח, רמאללה)

התקרית שבה היה מעורב אבו עלא בחודש שעבר (צילום: סוכנות הידיעות מען) (צילום: סוכנות הידיעות מען)
התקרית שבה היה מעורב אבו עלא בחודש שעבר(צילום: סוכנות הידיעות מען)

גורם ישראלי רשמי אמר ל-ynet שברגע שהתבררה זהותו של הנוסע במכונית ביקשו השוטרים לשחרר אותו, אבל חמדאללה לא הסכים לעזוב את המקום לפני שיתנצלו בפניו.

 

לטענת אותו גורם, אחד מקציני המשטרה התנצל בפניו, אולם במשטרת מחוז ש"י מכחישים: "סמוך לשעה 10:00 הבחינו קצין צה"ל וחייל בשיירת כלי רכב בציר 60, שמשתוללת ומסכנת את משתמשי הדרך.

הקצין רדף אחרי השיירה וסימן לה לעצור, והיא עשתה זאת רק אחרי התעקשותו. הוא לא זכה לשיתוף פעולה ונאלץ להזעיק ניידות משטרה".

 

במשטרה ציינו שראש הממשלה הפלסטיני מלווה דרך קבע על ידי ניידת משטרה, אלא שהפעם נסעה השיירה ללא תיאום משטרתי: "אנשי השיירה התעקשו לא להתפזר עד שכוחות הביטחון יתנצלו בפניהם. השוטרים עזבו את המקום ללא התנצלות ומפקד המחוז הורה לפתוח בחקירה כנגד המעורבים".

 

בחודש שעבר התנהל מרדף משטרתי אחרי מרצדס שחורה בשטחים וכמעט הובילה לתקרית דיפלומטית, לאחר שהתברר שבמכונית ישב ראש הממשלה הפלסטיני לשעבר אבו עלא (אחמד קריע). שוטרי מחוז ש"י עצרו את המכונית ליד מעלה אדומים לאחר שנהגה נתפס במכמונת המהירות נוהג במהירות של 145 קמ"ש בכביש שבו המהירות המרבית המותרת היא 80 קמ"ש.

 

אחרי עיכוב של לא פחות משעתיים זומנו אבו עלא, הנהג ואדם נוסף שישב ברכב לאגף התנועה. רק לאחר התערבות של מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף איתן דנגוט, שוחרר אבו עלא להמשיך בנסיעתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סטודיו פראח, רמאללה
התקרית, הבוקר על כביש 60
צילום: סטודיו פראח, רמאללה
מומלצים