שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הטיולים יחודשו, שביתת התלמידים בוטלה
  מחאת התלמידים הצליחה: ההכנות לשביתה חסרת התקדים ובקשת השר פירון הובילו את ארגון המורים לחזור בו ולהודיע על חידוש הפעילויות מחוץ לבית הספר. יו"ר מועצת התלמידים: "מכריזים בשמחה שאין צורך בשביתה"

  התלמידים לא שבתו אפילו דקה אחת - אבל ההכנות למחאה חסרת התקדים נשאו פירות: הנהלת ארגון המורים קיימה היום (ג') דיון לאור פניית שר החינוך שי פירון ובקשתו להקפיא את העיצומים, והחליטה בעקבות זאת להקפיא את איסור היציאה לפעילויות מחוץ לכותלי בית הספר עד להודעה חדשה. בעקבות זאת יחודשו טיולי בתי הספר.

   

  עוד בחדשות:

   

  יו"ר מועצת התלמידים, גל יוסף, הגיבה להחלטת ארגון המורים: "אנחנו שמחים שהצלחנו לגרום לארגון המורים להקפיא את העיצומים. אנחנו מכריזים בשמחה רבה שאין צורך בקיום השביתה מחר, בתקווה שהסוגיה הזו בין הצדדים תיפתר אחת ולתמיד ולא תבוא שוב על גבם של התלמידים".

   

  מחאה במקיף א' באשקלון: "רוצים טיול שנתי"    (צילום: מועצת תלמידים מקיף א' אשקלון )

  מחאה במקיף א' באשקלון: "רוצים טיול שנתי"    (צילום: מועצת תלמידים מקיף א' אשקלון )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ההכנות לשביתה שלא תצא לפועל (צילום: גל גולסט) (צילום: גל גולסט)
  ההכנות לשביתה שלא תצא לפועל(צילום: גל גולסט)

   (צילום: גל גולסט) (צילום: גל גולסט)
  (צילום: גל גולסט)

   (צילום: מועצת תלמידים מקיף א' אשקלון ) (צילום: מועצת תלמידים מקיף א' אשקלון )
  (צילום: מועצת תלמידים מקיף א' אשקלון )

  בארגון המורים אמרו כי ההמשך תלוי בתוצאות הפגישה שנקבעה עם שר האוצר יאיר לפיד מחרתיים. "אני מבין את התלמידים, הם מרגישים שהם נפגעים", אמר יו"ר הארגון רן ארז לאחר פגישתו עם פירון אמש ולפני ההודעה על הפסקת העיצומים.

  "המטרה שלנו הייתה לא לפגוע בלימודים, אבל אני לא יכול למנוע את זה מהם. יכול להיות שדווקא זה יזרז את האוצר לקבל החלטות ואת משרד החינוך ללכת לקראתנו. לפעמים צריך לעשות צעד קשה. מורה ומנהל שנפגעים בשכרם ובתנאי עבודתם, יהיו פחות מרוצים, יותר מוטרדים, וזה מקרין על התלמידים".

   

  צעדי המחאה של התלמידים הגיעו בתגובה לעיצומים של ארגון המורים, שבמסגרת מאבק נגד משרד החינוך על תנאי העסקתם לא מוכנים ללוות פעילויות כגון טיולים וימי שדה. בשל עיצומי המורים מבוטלות כל הפעילויות מחוץ לתחומי בית הספר, והתלמידים מוחים על כך שהם היחידים שנפגעים ממאבק המורים.

   

  מאז פורסמה לראשונה הכוונה לשבות צברה המחאה תאוצה, ויותר ויותר תלמידים הצטרפו אליה והצהירו שלא יגיעו לבית ספר. בתיכונים רבים התקיימו הפגנות עוד היום - תלמידים הגיעו לבית הספר עם אוהלים ושקי שינה, באחדים אפילו הביאו טאבון וגיטרות כהכנה למחאה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מועצת תלמידים מקיף א' אשקלון
  ההכנה לשביתה שלא תהיה. אוהלים באשקלון
  צילום: מועצת תלמידים מקיף א' אשקלון
  צילום: מועצת תלמידים מקיף א' אשקלון
  וגם טאבון היה
  צילום: מועצת תלמידים מקיף א' אשקלון
  מומלצים