שתף קטע נבחר

שליש נוכה: ענת קם תשתחרר בעוד 10 ימים

ועדת השחרורים ניכתה שליש מתקופת מאסרה של קם, שהורשעה במסירת מידע סודי ובהחזקת ידיעה סודית ומרצה את מאסרה מנובמבר 2011

ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר קיבלה הבוקר (יום ה') את בקשתה של ענת קם לשחרור מוקדם. בעקבות ההחלטה צפויה קם להשתחרר בעוד 10 ימים לאחר שריצתה שני שלישים ממאסרה. בוועדה נאמר כי התנהגותה של קם בכלא נחשבה לטובה.

 

עוד בחדשות:

"שולף מהר נגד העבריינים": זהו ניצב ארביב

נתניהו ניהל חשבון בנק בחו"ל המשמש מקלט מס

 

קם הורשעה במסירת מידע סודי ובהחזקת ידיעה סודית ומרצה את מאסרה מנובמבר 2011. בדצמבר 2012 קיבל בית המשפט העליון חלקית את הערעור שהגישה והורה לקצר את מאסרה בשנה מ-4.5 ל-3.5 שנות מאסר.

 

קם, ששירתה כפקידה בלשכת מפקד פיקוד מרכז בתקופת האלוף יאיר נוה, נעצרה בדצמבר 2009 בחשד שהעבירה לאורי בלאו, כתב "הארץ", יותר מ-2,000 מסמכים - חלקם סווגו "סודי ביותר". היא צרבה את המסמכים והעתיקה אותם לאחר מכן למחשבה הביתי.

 

בעזרת המידע שהעבירה אליו קם, אז כתבת באתר "וואלה", פרסם בלאו החל מנובמבר 2008 כמה כתבות, בהן כתבה על התנקשויות צה"ל במבוקשים פלסטינים, לכאורה בניגוד להנחיות בג"ץ. הכתבות לרבות המסמכים שהוצגו בהן אושרו לפרסום על ידי הצנזורה הצבאית.

 

קם, שנחקרה על ידי השב"כ, סיפרה בחקירתה כי פעלה על רקע אידיאולוגי. בהמשך, בעדותה בבית המשפט, שינתה גרסה ואמרה כי פעלה מתוך טמטום, ואמרה כי זה היה "רעיון מטופש להפליא".

 בתחילה נשלחה קם למעצר בית וצו איסור פרסום הוטל על הפרשה. שמועות על המקרה נפוצו באינטרנט, רמיזות שונות הופיעו בעיתונות בארץ ומאוחר יותר פורסמו פרטי הפרשה בתקשורת זרה. באפריל 2010 הוסר חלקית הצו, ונחשף דבר מעצרה.

 

בסופו של דבר, במסגרת עסקת טיעון שאושרה על-ידי הרכב השופטים, בראשות נורית אחיטוב, קם הורשעה בעבירות של "מסירת מידע סודי", עבירה שהעונש המרבי עליה הוא 15 שנות מאסר, ו"החזקת ידיעה סודית" שהעונש עליה הוא 7 שנות מאסר. מכתב האישום המקורי נגדה נמחקו הסעיפים שייחסו לה כוונה לפגוע בביטחון המדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
משתחררת. קם
צילום: גיל יוחנן
מומלצים