שתף קטע נבחר

אינטל תקצץ יותר מ-5,000 משרות ברחבי העולם

יצרנית השבבים הבינלאומית תקצץ 5,400 משרות ברחבי העולם, בתגובה להיחלשות שוק המחשבים האישיים ורצונה של החברה לעבור לתחומים חדשים. ביום חמישי דיווחה החברה על ירידה של 13% ברווח הנקי ב-2013

ענקית השבבים אינטל, הודיעה כי תצמצם ב-5% את מצבת כוח האדם שלה ברחבי העולם. ברקע למהלך, היחלשותו של שוק המחשבים האישיים ונסיונותיה של החברה לצמוח בשווקים חדשים - נמסר בהודעת החברה. אינטל סיימה את 2013 כשבמצבת כוח האדם שלה נמנים 107,600 עובדים - המשמעות היא שהקיצוץ בכוח האדם יכלול 5,400 משרות. דובר מטעם החברה אישר כי המהלך יתבצע לאורך השנה. ההודעה על הפיטורים מגיעה יום לאחר שהחברה פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי של שנת 2013. מיות החברה נחלשו בשיעור של 2.6% היום בוול סטריט. "זה חלק מיישור המשאבים האנושיים שלנו כדי לענות על הצרכים עסקיים", אמר דובר החברה לרויטרס היום.

 

אינטל הציגה אמש (ה') את הדו"ח הרבעוני שלה לרבעון האחרון של השנה הפיסקלית והקלנדרית. החברה דיווחה על הכנסות בגובה 13.8 מיליארד דולר, רק מעט מעל הערכות האנליסטים שעמדו על 13.72 מיליארד דולר. זאת עליה של 2.2% אחוזים לעומת הכנסות החברה ברבעון המקביל אשתקד, אז החברה הכניסה 13.5 מיליארד דולר. בשנה האחרונה, החברה גם רשמה הכנסות בגובה 52.7 מיליארד דולר בסך הכל, עם רווח נקי בגובה 9.6 מיליארד דולר ורווח תפועלי בגובה 12.3 מיליארד דולר, ירידה של 13% ברווח הנקי ו-16% ברווח התפעולי.

 

זאת לא הייתה שנה קלה עבור אינטל, שמנסה זה זמן מה לשנות את האסטרטגיה הרחבה שלה ולעבור משוק המעבדים למחשבים אישיים, שסובל מהאטה ארוכה ורבת שנים ושנת המכירות הגרועה בתעשייה אי פעם. הכנסות חטיבת ה-PC ירדה במהלך השנה האחרונה ב-4%, ל-33 מיליארד דולר לאורך כל 2013, לעומת 2013. הכנסות החטיבה ברבעון האחרון, תקופת החגים האמריקאית, עלו ב-2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ועמדו על 8.6 מיליארד.

 

אינטל מנסה כעת להכנס שווקים אחרים כגון מובייל, רכב, מחשוב לביש, אינטרנט ועוד - ואפילו לתחום התכשיטים, לפי סמנכ"ל מחלקת המוצרים החדשים בחברה, סטיבן הולמס. אבל למרות כל מאמציה, נתח השוק של אינטל בכל השווקים האלו קטן למדי, ובלא מעט תחומים חדשים ומתפתחים המתחרה הגדולה שלה, קוואלקום, נושפת בעורפה. לאחרונה יו"ר אינטל, אנדי בריאנט, אמר כי החברה "איבדה את דרכה". בדו"ח האחרון, אף חטיבה של אינטל לא רשמה צמיחה משמעותית בהכנסות או ברווח הנקי.


פורסם לראשונה 18/01/2014 00:13

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים