שתף קטע נבחר

היי, תוריד את התמונה שלי!

מה הייתם עושים לו מישהו היה לוקח תמונה שלכם (או שלכן) בבגד ים, ומעלה אצלו בפייסבוק ללא רשות, כדי להדגים איך "רוב הבחורות נראות"? במקרה של זוהר וסילויצקי זה הסתיים בהתנצלות

זוהר וסילויצקי, בלוגרית אופנה, התעוררה יום אחד וגילתה כי היא דוגמה. מאמן כושר בשם אבי שלג לקח תמונה שלה מפייסבוק ושם אותה לצד תמונה של בחורה שעוסקת בפיתוח גוף, ולצד כזו שעוסקת בפיטנס (חיטוב). מעל התמונה של וסילויצקי הוא כתב "ככה רוב הבחורות נראות" והבהיר שהוא מעדיף את הנשים שלו בגירסת הפיטנס. לאחר שוסילויצקי כתבה סטטוס, ותיארה את הפגיעה בה, שלג התנצל ו-וסילויצקי  סלחה. סוף סיפור – עד הפעם הבאה שמישהו ישכח שמאחורי הפרופילים ישנם בני אדם.

 

כך וסילויצקי מתארת את העניין בסטטוס שלה, שזכה ליותר מ-8,000 לייקים ו-700 שיתופים: "בתגובות לתמונות השתוללו הוא, החברים והחברות שלו, (אמרו) שהוא הגזים ורוב הבחורות הן לא 'דאבות' כמוני, אני שמנה במיוחד. שאני קציצה, שאני נראית ככה כי אני עצלנית, שבא להם להקיא ממני ושאני צריכה לפחות להתחשב בציבור ולדאוג לכסות את עצמי".

 

 

"התרסקתי", מוסיפה וסילויצקי, " לכל תמונה שלי ביקיני קיבלתי תגובות טובות ורעות, אבל בחיים לא נתקלתי בשימוש כזה אכזרי, מחפיץ ומעורר בחילה של תמונה שלי. בחיים לא עמדתי מול 100 תגובות שמרסקות אחת אחרי השניה כל דבר טוב בי. מעולם לא נתקלתי ברצף של תגובות כזה שפשוט מבזה אותי, חופר בכל גרם של שומן שלי. מעולם לא התעלמו מהעובדה שאני אדם, בצורה כל כך בוטה".

 

וסילויצקי, בסטטוס שלה, הפנתה לפייסבוק של שלג וכתבה: "קחו לכם זמן ותוודאו שאין לכם חברים שמתאמנים אצלו במרכז, תשננו את השם שלו כדי שבחיים לא תתאמנו אצלו ותשתפו.בן אדם שמבחינתו כל מה שאני זה גוש שומן בלי שום רגש, מהות, משמעות ושבגלל שאני שמנה דמי מותר ואפשר לטבוח אותי - לא מגיע לו לעבוד בתחום של כושר ואורח חיים בריא". לסטטוס יותר מ-1,000 תגובות, לרוב תמיכה בווסילויצקי.

 

במקביל, וסילויצקי פנתה למאמן הכושר כדי שיסיר את התמונה הפוגענית – והוא עשה כן. ואף התנצל בסטטוס משלו. "לצערי הרב הפוסט גרר תגובות, לא כולן יפות, על שלוש הבחורות שבתמונה". שלג אף הוסיף כי "אין לי זכות להשוות בין אנשים, ההשוואה היתה דבילית, והכי גרוע, פגעתי ברגשותיה של זוהר, דבר שהבנתי רק בדיעבד. אני רוצה לבקש סליחה מזוהר וממשפחתה ומכל מי שנפגע מהפוסט הזה שבכלל היה אמור להיות משהו אחר ולא חס וחלילה לפגוע או להעליב מישהו".

 

ל-ynet מחשבים הוא מוסיף: "הדרך שבה מציגים את הדברים מעוותת. היא (וסילויצקי - א"ק) לא היתה הנושא, הכל קרה בתום לב, ולא חס וחלילה במטרה להעליב מישהו. זה היה רק בשביל לקדם רעיון שאני מאמין בו, שזה אורח חיים בריא וספורטיבי".

 

השאלה היא האם לא חשבת מראש שמישהי שאתה לא מכיר תפגע?

"הפוסט לא היה פוגע".

 

וסילויצקי מצידה, לא מסכימה. "אנשים פשוט צריכים להיזהר", היא אומרת, "זאת בריונות רשת לכל דבר ומזל שזת הייתה אני ולא איזו נערה שהיייתה מפתחת הפרעה קשה מזה".

 

 

בסטטוס האחרון שלה מהבוקר היא מעדכנת על ההתנצלות של אבי שלג וכותבת: "חשוב מאוד שאנשים יבינו - לכל תמונה ברשת גם אם היא בגוגל או בפייסבוק - יש אבא ואמא. מי שצילם אותה ומי שמצולם בה. אם לא קיבלתם אישור בכתב להעלות אותה - אתם עוברים על החוק ואתם חשופים לתביעות בנושא. וזה מעבר לעניין המוסרי של הדברים שנאמרו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים