שתף קטע נבחר

בנט: מדינה פלסטינית תרסק את כלכלת ישראל

במסר נגד אנשי העסקים שלוחצים להמשיך במו"מ המדיני, הצהיר השר כי הכלכלה הישראלית עלולה להיפגע "אם חלילה נקים מדינת פלסטין"

שר הכלכלה, נפתלי בנט, יצא בצהריים (ב') נגד אנשי העסקים שיצאו בהצהרות התומכות בהליך המדיני ומזהירות מפני מבוי סתום במשא ומתן המדיני. בישיבת סיעת הבית היהודי נעזר השר בתרשימים ומצגות לצורך הוכחת טענותיו. לפי בנט, הכלכלה הישראלית תיפגע קשות "אם חלילה נקים מדינת פלסטין בלב הארץ שלנו".

 

עוד בחדשות:

לבד עם תינוקת בתאילנד: "ישראל אשמה"

טבעון: מפגינים נגד פיטורי מורה "שמאלני"

 

בנט יצא בהצהרות נוכח כוונתם של כ-100‬ אנשי עסקים ישראלים בכירים, שעושים את דרכם לדאבוס במסגרת קבוצה א-פוליטית בשם "בי-טי-אי‭,"‬ המבקשים לקדם את ההסדר המדיני. עמדתם היא שהסדר המבוסס על פתרון שתי המדינות, חיוני לחברה ולכלכלה בשני הצדדים. בין אנשי העסקים: יו"ר קבוצת שטראוס, עפרה שטראוס; מנכ"ל גוגל ישראל מאיר ברנד; מוריס קהאן ממייסדי אמדוקס; התעשיין גד פרופר; השגריר לשעבר בארה"ב, פרופ' איתמר רבינוביץ'; השגריר לשעבר באו"ם, דני גילרמן; ואנשי העסקים רמי לוי, יוסי ורדי ובני לנדא.

 

בנט פתח את דבריו באומרו: "בשבועות ובימים האחרונים אנחנו עדים לקמפיין ולעוד ועוד קולות שעיקרם - יש עכשיו לחץ כלכלי הולך וגובר על ישראל, הוא עלול להתהדק. רואים את זה בכתבות בתקשורת ואתם תראו קמפיינים ושלטי חוצות שאומרים אותו דבר". אך השר קבע נחרצות: "מדינה פלסטינית תרסק את מדינת ישראל. תקראו את שפתיי".

 

"איך תיראה הכלכלה אם טיל ייפול בהרצליה פיתוח?"

תוך שהוא מדגים את דבריו בעזרת מפת המדינה, הזהיר בנט מפני טילים שינחתו במרכז הארץ: "קחו את שדרות, תעשו 'קופי-פייסט' להרצליה פיתוח. איך תיראה כלכלת ישראל אם רק טיל אחד נופל ברחוב שנקר בהרצליה פיתוח? איך תיראה כלכלת ישראל אם רק פעם בשנה מטוס שעומד לנחות בנתב"ג, ייפול?"

 

לדבריו, ניסיון העבר מוכיח את דבריו. "היינו שם. אם תסתכלו על כלכלת ישראל משנת 96' ועד ימינו, תראו צמיחה כלכלית אדירה בשנות ה-90. אני לא זוכר שהיה אז הסכם באזור, אבל בזמן שנציגי ישראל הגיעו לפסגה מדינית - בעוד כלכלת העולם המשיכה לצמוח, כלכלת ישראל מתרסקת".

 

בעזרת גרף שהדגים את העליות והמורדות בהתפתחות הכלכלית של ישראל, הסביר השר כי בימים שבהם "התחילה האינתיפאדה השנייה, כלכלת ישראל התרסקה. ואז שוב נקודת שינוי. יכול להיות שפרץ השלום ולא שמנו לב לזה? צבא הגנה לישראל בחומת מגן השתלט שוב על ערי יהודה ושומרון. ועכשיו אנחנו בצמיחה מתמשכת".

 

הוא פנה ישירות ל"מומחי כלכלה למיניהם. אני יודע בדיוק מה זה להפסיד מכרז בגלל שאתה מישראל. אני יודע מה זה שהלקוחות שלך בקנדה וארה"ב מפחדים להגיע לישראל. אני יודע מה זה שאתה צריך להסתיר את העובדה שאתה חברה ישראלית. זה בדיוק מה שנקבל אם חלילה נקים מדינה פלסטינית בלב הארץ שלנו".

 

לדבריו, "עכשיו יש לחצים כלכליים ויש חרמות, אבל להתחיל למסור את הארץ שלנו בגלל לחץ כלכלי? לחלק את ירושלים בגלל לחץ כלכלי? נמסור את הגליל? את הנגב? נכה את היהודי בכיסו? זאת השיטה? צריל להרים פה ראש, לא לפחד". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
בנט. לא לפחד כלל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים