שתף קטע נבחר

אם ובת קיפלו את המשטרה: האישום יוגש

ניצחון גדול לאזרח הקטן: המשטרה חזרה בה מכתב אישום נגד מדריך טיולים שאיים על אם ובתה ברצח. השתיים לא ויתרו, עירבו את היועמ"ש ואחרי מאבק ממושך הושג הניצחון: כתב האישום יוגש. "קיבלנו גושפנקה שאנחנו צודקות"

"מתוך הנחה כי ההטרדות והאיומים פסקו והנזק שנגרם לך הוא בר פיצוי באם תזכו בהליך אזרחי, שיקול הדעת שהופעל על ידי התביעה סביר בהחלט", זה ההסבר שסיפק ראש מחלקת התביעות במשטרה בעקבות ההחלטה לגנוז תיק נגד תושב הדרום שהואשם באיומים ברצח. קורבנותיו של המאיים לא ויתרו ורק לאחר מאבק ממושך שכלל פנייה ליועץ המשפטי לממשלה קיבלו באחרונה הודעה מהפרקליטות: כתב האישום יוגש.

 

עוד בחדשות:

פרשת היס: 700 אלף ש' למשפחת תינוק שמת

טכנאי הגז: מצפוני נקי, גם אני יכולתי להיפגע

 

המתלוננות, אם ובת מהדרום, ציינו בפנייתן למשטרה כי מארגן טיולים לחו"ל הונה אותן ואף איים עליהן ברצח. ללא כל הסבר הודיעה המשטרה לשתיים כי החליטה לחזור בה מכתב האישום. השתיים פנו לכל הגורמים הרלוונטיים בתיק אך נתקלו באוזניים ערלות. בניסיון אחרון לעמוד על שלהן העבירו האם והבת את הסוגיה לפתחו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.

 

בכתב האישום שהוגש נגד מארגן הטיולים במאי 2012 נטען כי בעקבות תלונותיהן לחברה שארגנה טיול שבו השתתפו, התקשר אליהן המדריך כמה פעמים, הטריד אותן ואף איים עליהן ברצח.

"ניצחון אחרי שנה וחצי של ייסורים". האם ובתה (צילום: ישראל יוסף) (צילום: ישראל יוסף)
"ניצחון אחרי שנה וחצי של ייסורים". האם ובתה(צילום: ישראל יוסף)

ללא כל הסבר החליטה כאמור המשטרה לחזור בה מכתב האישום נגד המדריך. האם ובתה פנו בעקבות כך ללשכת תביעות מרחב נגב, עורכת הדין בתיק ואף למפכ"ל המשטרה, שהפנה אותן לראש מחלקת התביעות במטה הארצי, שהיה היחיד שחזר אליהן עם תשובה.

 

במכתב לגורמים השונים טענו השתיים כי כמה ימים לפני ביטול כתב האישום, הגיעו הנאשם מלווה בבתו למשרדי לשכת תביעות במרחב נגב בבאר שבע. האם והבת ציינו עוד במכתב שהעבירו כי התברר להן שבתו של הנאשם נשואה לשוטר ולכן הדבר עורר אצלן חשד של הליך לכאורה לא כשר.  

 

במכתב התשובה שקיבלו מראש מחלקת התביעות במשטרה, ניצב משנה דדו זמיר, הוסבר לאם ולבת כי התיק נסגר מחוסר עניין לציבור, שההחלטה לא נעשתה במחשכים ושהיא אינה נגועה בכל שיקול זר.

 

בצעד אחרון לפני ייאוש מוחלט וכמעט אחרי חצי שנה של טרטור ותשובות שליליות מכל הגורמים הרלוונטיים במשטרה, החליטה הבת לפנות ליועץ המשפטי לממשלה עם כל הראיות ולערער בפניו על החלטת המשטרה לסגור את התיק.

 

ההודעה המיוחלת: הערר התקבל 

לאור בחינת תיק הראיות, החליטו במחלקת העררים בפרקליטות לפני כמה שבועות להורות למשטרה על הגשת כתב האישום מחדש. "הריני להודיעך כי מנהל מחלקת עררים בפרקליטות המדינה, בחן ועיין בפנייתך, בחומר המצוי בתיק ובהמלצת המשטרה, והחליט לקבל את הערר ולהורות על הגשת כתב אישום", כתבה עו"ד מיכל ששון, סגנית בכירה במחלקת עררים בפרקליטות המדינה.

 

האם והבת הביעו את הערכתן לפרקליטות ומסרו בתגובה: "אנחנו כל כך שמחות שקיבלו את כל הטענות שלנו ושהחליטו להורות למשטרה כן להגיש כתב אישום נגד המדריך. אחרי כמעט שנה וחצי של ייסורים ותשובות שליליות, סוף סוף קיבלנו גושפנקה לזה שאנחנו צודקות ושבכלל לא היה צריך לסגור את התיק".

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "כפי שנמסר למתלוננת, ההחלטה על החזרה מכתב האישום התקבלה על ידי הגורמים המוסמכים בתביעה המשטרתית ממכלול שיקולים מקצועיים ותו לא וכל טענה הנוגעת לשיקולים אחרים משוללת כל יסוד עובדתי. בימים האחרונים התקבלה בחטיבת התביעות החלטת מחלקת העררים ולמותר לציין כי נפעל על פיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל יוסף
"שמחות שקיבלו את הטענות שלנו". האם ובתה
צילום: ישראל יוסף
מומלצים