שתף קטע נבחר

"המשטרה יזמה מפגש טעון כדי שיישלף נשק"

משפחות ברהט התעמתו על קרקע, המשטרה נתנה אישור - כדי לאתר נשק לא חוקי, וילדה בת עשר נפצעה מירי. הפרקליטות: זו יוזמה לאיסוף נשק

כתב אישום שהוגש נגד בני חמולה מרהט בגין החזקת נשק חשף כי את האירוע שבו השתתפו יזמה המשטרה, במסגרת מאמציה לאסוף נשק לא חוקי. באירוע האלים שהתפתח בין החמולה למשפחה יריבה נרשמו עצורים ופצועים, בהם ילדה בת 10.

 

בין שתי המשפחות התגלע סכסוך על קרקע. אחת מהן פנתה לפני חודשיים למשטרה וביקשה אישור להתאסף מול המשפחה השנייה ולמחות – וקיבלה אותו. אלא שהמשפחה לא ידעה כי מאחורי האישור עמדו לכאורה מטרות אחרות של המשטרה, בהן איסוף נשק שצפוי היה להישלף במהלך האירוע. במהלך העימות בין שתי המשפחות נרשמו יידוי אבנים, עשרות אנשים התקוטטו וילדה בת 10 נפגעה בכתפה מירי. המשטרה עצרה כמה אנשים והגישה כתבי אישום בגין החזקת נשק.

 

עוד בחדשות ynet:

 

עורכי הדין של הנאשמים, סאבר אבו ג'מעה ואוהד סלמי, ביקשו לקבל לידיהם את החומרים שלא נכנסו לכתב האישום, אך קיבלו תשובה שלילית. ממזכר שכן הועבר אליהם על-ידי הפרקליטות, ונכתב על-ידי החוקר המשטרתי, עולה לכאורה כי המשטרה ידעה את שצפוי לקרות. "לא ניתן אישור לנהוג באלימות כלשהי או לעשות פרובוקציה, אך ניתן אישור למשפחת להתאסף על מנת לגרום למשפחה השנייה להוציא כלי נשק", נכתב שם.

 

"היו לנו חשדות בהתחלה כי המשטרה היא זו שהזמינה את הפרובוקציה הזו ועושה שימוש באזרחים כדי לתפוס נשק. הנה, זה התברר כנכון", אמר עו"ד ג'מעה. עו"ד

 סלמי הוסיף: "לא ייתכן שהמשטרה תפעל בצורה כזו. ילדה בת 10 נפצעה מירי בכתף, ואם היה קורה שם אסון גדול יותר?"

 

במשטרת מרחב הנגב העדיפו שלא להגיב והפנו לפרקליטות, שמנהלת את התיק, ומשם נמסר: "במסגרת פעילות משטרת ישראל למיגור התופעה של החזקה ושימוש בלתי חוקי בכלי נשק, נקטה משטרת ישראל פעולה יזומה, במטרה לחשוף כלי נשק המוחזקים שלא כדין בידי התושבים. במהלך הפעילות נוצר חיכוך אלים בין שתי המשפחות בעיר רהט, ובמסגרתו נעשה שימוש נרחב בכלי נשק, לרבות ירי שפגע בילדה בת 10. בעקבות פעילות זו נעצרו חלק מהיורים והוגשו נגדם כתבי אישום. מעבר לכך, לא נוכל להתייחס לעניין, המצוי בבירור משפטי בבית משפט המחוזי בבאר שבע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
עו"ד סלמי
צילום: הרצל יוסף
צילום: הרצל יוסף
עו"ד אבו ג'מע
צילום: הרצל יוסף
מומלצים