שתף קטע נבחר

נשק נגנב מבסיס תחת אפם של שוטרי מג"ב

הלוחמים שנכנסו הבוקר למבנה בבסיס באזור המרכז גילו כי הארונות שלהם נפרצו באישון לילה ו-8 כלי נשק נגנבו. הערכה: הנשק כבר הועבר לארגוני פשע

גניבה גדולה של כלי נשק התרחשה הלילה בבסיס מג"ב שבאזור המרכז - תחת אפם של הלוחמים. שבעה רובי M-16 ועוד אקדח נגנבו מתוך ארונות האישיים של הלוחמים, וההערכה היא שכלי הנשק כבר הועברו לידי ארגוני הפשיעה. היחידה המרכזית של מחוז מרכז פתחה בחקירת האירוע, ובמקביל הועבר דיווח למח"ש.

 

עוד בערוץ החדשות:

מכתבי אהבה של מפקד האס.אס נמצאו בת"א

להיות פונדקאית: "התנתקתי. ילדתי בשביל הכסף"

 

נסיבות הגניבה באחד מהבסיסים המרכזיים של משמר הגבול נראות כמו שחזור של הסרט הישראלי "מתחת לאף": אלמונים, שככל הנראה קיבלו מידע מודיעיני מדויק על אמצעי הלחימה, נכנסו לתוך אחד המבנים שבבסיס. שם הם ניגשו לארונות האישיים של הלוחמים, פירקו אותם אחד-אחד ויצאו עם שלל מכובד של אמצעי לחימה.

 

על פי ההערכות, הפריצה לתוך הבסיס, שהיה מאויש בתורנים ובלוחמים, התרחשה

במהלך הלילה אולם היא התגלתה רק בשעות הבוקר, כשהלוחמים נכנסו למבנה והבחינו בארונות הפרוצים. ההערכה המרכזית של החוקרים היא שהפריצה בוצעה בשליחות של אנשי העולם התחתון, שמעוניינים כל הזמן להצטייד בכלי נשק לצורך מלחמתם.

 

האירוע דווח במהירות למפקד מחוז מרכז, ניצב ברונו שטיין, שהבסיס נמצא בשטחו. במקביל, הוקפצו כוחות גדולים מהיחידה המרכזית של מחוז מרכז, בפיקודו של ניצב-משנה יגאל בן שלום, ועל כתפיהם הוטלה המשימה לאתר את כלי הנשק הגנובים. מאחר שמדובר בבסיס הקשור למשטרה, הועבר דיווח גם למחלקה לחקירות שוטרים, כדי שאנשיה יבדקו אם הייתה רשלנות בעבודת השוטרים שהיו בבסיס.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שוטרי מג"ב (אילוסטרציה)
צילום: גיל יוחנן
נצ"מ יגאל בן שלום
מומלצים