שתף קטע נבחר

בג'ינס וסנדלים מארח קצב בביתו את הבאים לברכו

מאות זרי פרחים הגיעו לבית בקריית מלאכי, ומפאת העומס הועברו חלקם לבית השכן. הנשיא החדש יעבור למשכן בירושלים רק לאחר תשעה באב

ביום שאחרי (יום ג') נראה נשיא המדינה השמיני, משה קצב, כאחד האדם – לבוש בג'ינס, חולצה פשוטה ובסנדלים תנ"כיים, ולא מגולח. אבל הוא מסרב בכל תוקף להצטלם ולהיראות כך אל מול פני האומה.
אשתו של קצב, גילה, העובדת בבנק, יצאה הבוקר כרגיל למכולת השכונתית, כדי לקנות לחם וחלב. לבושה בפשטות, עם איפור מינימלי, התחננה גם היא לפני הצלמים: "אל תצלמו אותי, תנו לי עוד קצת זמן".
אל הבית שבקריית מלאכי זרמו כל העת תושבים, אישי ציבור וסתם מכרים. אתמול בלילה ערכו תושבי העיר קבלת פנים המונית לשכן שנבחר לנשיאות. "אם אני נבחרתי לנשיא, כל אחד יכול להיות נשיא", אמר קצב לתושבים, ואחר כך הקפיד ללחוץ את ידו של כל אחד שחפץ בכך.
על הטרדות שנגרמות לאנשי הביטחון המקיפים אותו מרגע בחירתו, אמר קצב הבוקר: "אני לא יכול לסרב לאנשים שאני מכיר כבר 50 שנה".
אתמול לאחר חצות הגיעו לביתו של הנשיא החדש הרב שלום איפרגן, הידוע בכינויו "הרנטגן", ורב קהילת חב"ד בקריית מלאכי, יהודה ירוסלבסקי, כדי לברכו. "הם באו במרכבות ובסוסים, ואנו באנו בשם ה'", תיארה אמו של קצב, גוהר, את ניצחון בנה.
מאות זרי פרחים הגיעו לבית, ומפאת העומס הועברו חלקם לבית השכן, רמי רחמים. זה מעיד על קצב כי "הוא שכן מיוחד במינו ופשוט מאד". את הזרים מתכוונים בני משפחת קצב לתרום לבתי חולים ולמוסדות שונים.
משפחת קצב לא תעבור לבית הנשיא בימים הקרובים, בגלל ימי האבל עד תשעה באב, בהם לא נהוג לעבור לדירה חדשה.
בינתיים, כותב קצב בעצמו את הנאום שיישא לאחר השבעתו, אך את תוכנו הוא מסרב לחשוף. סמוך לשעה 4 אחר הצהריים ייצא עם בני משפחתו מקריית מלאכי לטקס ההשבעה בירושלים, ובשבת הקרובה תיערך בבית הכנסת שבו הוא מתפלל באופן קבוע, תפילת הודיה מיוחדת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דייגו מיטלברג
פרחים בביתו של קצב
דייגו מיטלברג
דייגו מיטלברג
גילה קצה, אשת הנשיא החדשה
דייגו מיטלברג
מומלצים