שתף קטע נבחר

ראשי חזיר נשלחו למוסדות יהודיים ברומא

יומיים לפני אירועי יום השואה הבינלאומי באיטליה, קיבלו בית הכנסת הגדול ושגרירות ישראל קופסאות עם ראשים כרותים

אל שלושה מוסדות בעלי אוריינטציה יהודית ברומא - שגרירות ישראל, בית הכנסת הגדול ומוזיאון שבו מוצגת תערוכה על תולדות היהודים - נשלחו בסוף השבוע קופסאות ובהן ראשי חזיר כרותים וכתובות תמיכה בשואה. משטרת איטליה פתחה בחקירה ודיווח הועבר גם למשרד החוץ בירושלים.

 

עוד בחדשות:

מכתבי אהבה של מפקד האס.אס נמצאו בת"א

בלי לדבר: המורדים נפגשו עם נציגי אסד

בית הכנסת ברומא  ()
בית הכנסת ברומא
 

יומיים לפני ציון יום השואה הבינלאומי בבירת איטליה התרעמו ראשי הקהילה היהודית על המעשה, וכינו אותו "פרובוקציה". בבית הכנסת התקבלה החבילה בזמן שאנשיו קיבלו שיחת טלפון אנונימית שבה נטען כי יש חבילת נפץ במקום. השוטרים שהוזעקו למקום מצאו את ראש החזיר הכרות, שלהערכתם הגיע ממשחטה.

 

לפי הדיווחים באיטליה, החבילה שנשלחה לשגרירות יורטה על ידי המשטרה אחרי ששתי החבילות האחרות הגיעו ליעדן. כמו כן נמסר כי רוססה "כתובת אנטישמית" מחוץ

לבניין ברומא.

 

ראש העיר איגנציו מרינו גינה את האירוע ואמר כי יוזמיו הכתימו את תושבי העיר כולה. "אלה שמעליבים את הקהילה היהודית פוגעים ברומא", אמר מרינו בחשבון הטוויטר שלו. "אנחנו דוחים את האיום הישיר הזה", הוסיף.

 

משטרת רומא חוקרת את נסיבות המקרה בניסיון לאתר את השולחים, אך לעת עתה, מהלך החקירה היחידי הוא ניסיון לקשור בין אירועי יום השואה הקרבים למחאה אנטישמית מקומית.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב הראשי של רומא, שמואל די סייני
מומלצים