שתף קטע נבחר

סנסציה: ואוורנקה זכה באליפות אוסטרליה

השווייצרי חתם שבועיים חלומיים במלבורן עם מייג'ור ראשון בקריירה אחרי 3:6, 2:6, 6:3 ו-3:6 מפתיע על רפאל נאדאל בהופעת הבכורה שלו בגמר גראנד-סלאם. הספרדי שנאבק בכאבים עזים ונראה מותש במערכה השנייה, התאושש בשלישית, אבל נוצח לבסוף

אף טניסאי לא חזר מפיגור 2:0 במערכות בגמר אליפות אוסטרליה. רפאל נאדאל, המדורג ראשון בעולם, יכול היה לעשות את זה היום (א'), אבל סטניסלאס ואוורנקה פשוט היה טוב יותר ממנו וזכה במייג'ור ראשון בקריירה כבר בהופעת הבכורה שלו בגמר גראנד-סלאם אחרי 3:6, 2:6, 6:3 ו-3:6 מפתיע תוך 141 דקות.

 

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

השווייצרי, השמיני בעולם, הגיע לגמר עם רצף של 12 הפסדים לנאדאל ומאזן של 26:0 במערכות מול הספרדי, אבל כל זה נעלם בתחילת המשחק. ואוורנקה פתח בטירוף, הציג יכולת נהדרת, ניצח את המערכה הראשונה תוך 37 דקות ואז החלה הדרמה: נאדאל, שמתמודד עם פציעה בידו לאורך כל הטורניר, חש כאבים עזים בגבו, ירד לקבל טיפול בפיגור של 2:1 בסט השני ועורר את זעמו של ואוורנקה אחרי ששהה בחדר ההלבשה יותר מ-7 דקות.

 

ואוורנקה עם הגביע (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ואוורנקה עם הגביע(צילום: AFP)

 

כשהספרדי חזר למגרש, הוא התקבל בקריאות בוז, היה שחקן אחר לגמרי, נראה מותש לחלוטין ו-ואורינקה עלה בקלות ל-0:2 במשחק כולו. גמור? לא כל-כך מהר. נאדאל שנראה על סף פרישה, התגבר על הכאבים וחזר במערכה השלישית עם 3:6 הירואי, אבל לא הצליח להשלים את הקאמבק ו-ואורינקה עשה היסטוריה פרטית עם 3:6 בסט האחרון.

 

ואוורנקה ונאדאל בסיום הגמר (צילום: גטי אימג'ס) (צילום: גטי אימג'ס)
ואוורנקה ונאדאל בסיום הגמר(צילום: גטי אימג'ס)

ואוורנקה חוגג במלבורן (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ואוורנקה חוגג במלבורן(צילום: AFP)

נאדאל והדמעות בסיום (צילום: AP) (צילום: AP)
נאדאל והדמעות בסיום(צילום: AP)

ואוורנקה הנרגש חוגג בסיום (צילום: גטי אימג'ס) (צילום: גטי אימג'ס)
ואוורנקה הנרגש חוגג בסיום(צילום: גטי אימג'ס)
 

פיט סמפראס מציג את הגביע (צילום: EPA) (צילום: EPA)
פיט סמפראס מציג את הגביע(צילום: EPA)

ואוורנקה ונאדאל לפני תחילת הגמר (צילום: AP) (צילום: AP)
ואוורנקה ונאדאל לפני תחילת הגמר(צילום: AP)

  

מערכה ראשונה - 3:6 לוואוורנקה

נאדאל זכה בהגרלה ובחר ש-ואוורנקה יגיש ראשון. השווייצרי שמר על חבטות ההגשה שלו, גם הספרדי לא נשבר והשווה ל-1:1 אחרי ניצחון במשחקון על האפס. "סטן דה מאן" לא התרגש בפתיחה למרות שזו הופעת הבכורה שלו בגמר גראנד-סלאם, תקף את ההגשה השנייה של יריבו והצליח לשבור כדי לעלות ל-1:3. השוויצרי המשיך ללחוץ על הדוושה וגם במשחקון השישי הייתה לו הזדמנות שנייה במשחק לשבור, אבל נאדאל התגבר על פיגור 40:15 וצימק ל-4:2.

 

ואוורנקה זוכה לתמיכה באוסטרליה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ואוורנקה זוכה לתמיכה באוסטרליה(צילום: רויטרס)

השווייצרי פתח בצורה מוחצת (צילום: גטי אימג'ס) (צילום: גטי אימג'ס)
השווייצרי פתח בצורה מוחצת(צילום: גטי אימג'ס)

 

חשבתם שנאדאל יוותר על המערכה? ממש לא. הספרדי ניצל את הירידה בהכנסת הכדורים הראשונים של ואוורנקה והוליך בנקודה התשיעית כבר 0:40, אבל השווייצרי הצליח לחזור ובגדול ולשמור על הנקודה כדי לסיים את המערכה הראשונה עם 3:6 תוך 37 דקות ולעלות ל-0:1 במשחק. זו המערכה הראשונה שוואוורנקה מנצח מול נאדאל אחרי רצף של 0:26 מצד הספרדי.

  

מערכה שנייה - 2:6 לוואוורנקה

גם במערכה השנייה ואוורנקה המשיך במומנטום ושבר כבר בתחילתה עם משחקון גדול על האפס. כבר במשחקון הבא נאדאל הראה סימני כאב, ולאחר המשחקון השלישי הוא ירד לפסק זמן רפואי, מה שגרם לשווייצרי לרתוח על השופט, שלא הכריז מתי בדיוק החל הטיפול ו-3 הדקות המגיעות לו. כשהשופט הכריז על 30 שניות לסיום הטיפול שארך יותר מ-7 דקות, ואוורנקה קם מהכיסא והתחיל בחימום, וברגע שנאדאל הגיע חזר למגרש, הוא זכה לקריאות בוז מצד הקהל.

 

נאדאל מקבל טיפול (צילום: EPA) (צילום: EPA)
נאדאל מקבל טיפול(צילום: EPA)

נאדאל סובל מכאבים במהלך הגמר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
נאדאל סובל מכאבים במהלך הגמר(צילום: רויטרס)

נאדאל מנגב את הדמעות (צילום: AFP) (צילום: AFP)
נאדאל מנגב את הדמעות(צילום: AFP)

נאדאל סובל מכאבים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
נאדאל סובל מכאבים(צילום: רויטרס)

 

לאחר שחזר, נאדאל המשיך להראות סימני כאב ולתפוס את גבו כמה פעמים, ואוורנקה המשיך לנצל זאת ולשבור אותו כדי לעלות ל-1:4. שמירות הדדיות עד לסופה של המערכה הספיקו לוואוורנקה לסגור את הסיפור עם 2:6 קליל ו-0:2 במערכות וזה לאחר 38 דקות נוספות.

 

ואוורנקה בטירוף (צילום: גטי אימג'ס) (צילום: גטי אימג'ס)
ואוורנקה בטירוף(צילום: גטי אימג'ס)

נאדאל עובד קשה מול ואוורנקה (צילום: גטי אימג'ס) (צילום: גטי אימג'ס)
נאדאל עובד קשה מול ואוורנקה(צילום: גטי אימג'ס)

 

מערכה שלישית - 3:6 לנאדאל

וכאילו כלום לא קרה - לאחר שעלה לסט השלישי בפיגור 2:0, נאדאל נראה שחקן אחר לחלוטין. הוא ניצח בקלות את משחקון ההגשה הראשון, שבר מיד לאחר מכן ועלה ל-0:3 במערכה.

 

נאדאל המשיך להיראות הרבה נחישות על המגרש והעלה את אחוזי ההגשה הראשונים שלו ל-88 אחוז בזמן שהשווייצרי ניסה לזכות ביותר נקודות על ידי ווינרים מדהימים (10 כאלה במערכה). השניים המשיכו לשמור על משחקוני ההגשה שלהם עד לסיום המערכה, אותה ניצח הספרדי 3:6 תוך 33 דקות.

 

אוהדים של ואוורנקה ביציע (צילום: גטי אימג'ס) (צילום: גטי אימג'ס)
אוהדים של ואוורנקה ביציע(צילום: גטי אימג'ס)

היציעים המלאים במלבורן (צילום: EPA) (צילום: EPA)
היציעים המלאים במלבורן(צילום: EPA)

 

מערכה רביעית - 3:6 לוואוורנקה

את המערכה הרביעית ואוורנקה פתח עם שמירה ללא כל בעיות מיוחדות. הוא גם יכול היה לשבור אחרי שהוביל 15:40, אבל נאדאל הצליח לשמור על ההגשה והשווה ל-1:1. המגמה נמשכה גם בשני המשחקונים הבאים והתוצאה עמדה על 2:2.

 

לאחר שהשווייצרי שמר על המשחקון החמישי, הוא הראה הרבה ריכוז ונחישות בנקודה הבאה שהעניקה לו את השבירה החשובה והעלתה אותו ל-2:4, אבל השור ממאיורקה שוב לא ויתר ושבר מיד חזרה. למרות זאת, ואוורנקה הצליח לעצור את המומנטום של המדורג הבכיר, ניצח את שני המשחקונים הבאים וסגר עניין עם 3:6 במערכה הרביעית.

 

לא תאמינו איך הכדור הזה לא נכנס לשער

צפו: ניצחון ליונייטד על צ'לסי, אבל מחוץ למגרש

טמפרטורה שנמדדה במגרש בברזיל - 68 מעלות


פורסם לראשונה 26/01/2014 10:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים