שתף קטע נבחר

באמצע השיעור: נער חתך אוזן של נער אחר

אלימות בבית הספר. תלמיד בן 14 מגימנסיה הרצליה התפרץ לכיתה המקבילה עם מספריים וחתך את אוזנו של נער אחר. לאחר מכן נמלט ובהמשך נעצר

אירוע אלימות בבית הספר גימנסיה הרצליה בתל אביב. נער בן 14 התפרץ לכיתה המקבילה בתחילת שיעור, תקף נער אחר וחתך את אוזנו עם מספריים. הנער התוקף נמלט מהכיתה ונעצר לאחר זמן קצר.

 

בעקבות האירוע הוגשה תלונה במשטרה והחקירה מנוהלת במחלק נוער לב תל אביב. הנער שהותקף פונה לבית החולים איכילוב בעיר במצב קל, ובהמשך שוחרר לביתו.

 

מנהל בית הספר, זאב דגני, מסר כי עם היוודע דבר המקרה הובהל התלמיד לרופאה, ואנשי הצוות החינוכי וידאו כי מצבו יציב. "במקביל הזמנו את אמו הילד השני, אותו הרחקנו מבית הספר לצמיתות". דגני הוסיף כי כינס את כל המורים ותדרך אותם כדי שישוחחו על המקרה עם התלמידים וירגיעו אותם. "חשוב לציין שזה לא מקרה רגיל בנוף בית הספר. זה מקרה מאוד חריג. אבל אלימות מחוץ לבית הספר לאט לאט נוגסת ונכנסת אלינו. אני מוטרד מהתופעה החד פעמית ומהאווירה הכללית שאיננה חד פעמית".  

 

אחת המורות בבית הספר סיפרה כי התכתבה עם התלמיד לאחר שנפגע: "הוא אמר לי שהוא בסדר, שהוא יצא מבית החולים, עבר במשטרה ושהוא כבר בבית". לדבריה, "הסיפור מזוויע. כל בית הספר עסוק בזה וזה יטופל בהתאם. צריך לזכור שמדובר בבית הספר עם אחוזי האלימות הכי נמוכים בתל אביב כבר שנים. זה אירוע מאוד חריג באורח החיים של בית הספר".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מדובר באירוע חמור שמטופל על ידי כל הגורמים המקצועיים במשרד החינוך ובעירייה. התלמיד הדוקר הושעה באופן מיידי מלימודים ומחר ייערך בירור בעניינו בהשתתפות המפקח על בית הספר, המנהל והורי התלמיד. הנהלת בית הספר תמשיך ללוות את התלמיד שנדקר עד לחזרתו ללימודים סדירים".

 

מכות בחטיבת הביניים

בשבוע שעבר הסתיימה נקמה אלימה בבית ספר בירושלים בבית חולים: שלושה נערים בני 17 חשודים כי היכו נער בן 14 בחטיבת ביניים שבה הוא לומד. השלושה עוכבו לחקירה. התלמיד שהוכה נפגע בפיו ובשיניו, נזקק לטיפול רפואי של מד"א ונלקח על ידי הוריו לבית החולים הדסה עין כרם. מבית החולים נמסר כי הנער הגיע לחדר המיון עם חבלות בכל חלקי גופו ושמצבו מוגדר קל עד בינוני. שלושת הנערים נכנסו בלי כל הפרעה לבית הספר, ושם היכו אותו.

 

אירוע אלים נוסף התרחש ימים ספורים קודם לכן בבית ספר בחיפה, בין אמא ושתי בנותיה התלמידות - בנות 15 ו-16 - לבין המנהל. האם הגיעה לבית הספר לפי דרישת המנהל, שהתעמת יום קודם לכן עם אחת הבנות. היא הגיעה מלווה בבנותיה, וככל הנראה פרץ ביניהם ויכוח שהתלהט לעימות פיזי.

 

בעקבות האירוע הוגשה תלונה משטרה, שבוטלה לאחר מכן. מפקד משטרת חיפה, ניצב משנה אבי אדרי, אמר ל-ynet שאחת האחיות הגיעה לתחנה עם חבלה בעין והשנייה חבולה בזרועה. לאחר שהמנהל עוכב לחקירה ותושאל על האירוע, הוא התלונן כי השתיים תקפו אותו והוא נאלץ להתגונן. לאחר ביטול התלונה שוחרר המנהל לביתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
(אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים