שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן,  אודי גל, שירותי כבאות והצלה

הרעלת ההדברה: שיפור גם במצב האח הבכור

יממה לאחר שהרופאים בשניידר ניתקו את מכשיר ה"אקמו" מגופו של יצחק גרוס (5), בוצעה פעולה דומה גם עם האח מיכאל (7). האב: "אתמול והיום ראינו נס". מנתח בביה"ח: "נעשה הכול שההורים יקבלו את ילדיהם בחזרה"

עוד בשורה מעודדת למשפחה שהורעלה משאיפת חומר הדברה בביתה בירושלים: בית החולים לילדים שניידר בפתח תקווה דיווח אחר הצהריים (יום ג') על שיפור במצבו של הילד מיכאל גרוס (7) ועל כך שניתק מגופו את מכשיר ה"אקמו" המחליף את פעילות הלב והריאה. אתמול נותק מהמכשיר המסייע גם אחיו יצחק (5), אולם השניים עדיין בסכנת חיים. אחיותיהם של השניים, יעל בת שנה וחצי ואביגיל בת ארבע, מתו משאיפת החומר הרעיל והובאו למנוחות ביום חמישי שעבר.

 

עוד בחדשות:

בן 14 נדקר בחניון תיכון באשדוד, מצבו בינוני

מפעל ההזנה מתרחב: עוד 75 אלף ארוחות

 

ד"ר גבי אמיר, מנתח לב ילדים במרכז שניידר, אמר: "הלב של מיכאל עובד ומתפקד טוב. הוא עדיין מורדם ומונשם. אנחנו עובדים לפי מה שהילד מכתיב לנו. הלב פועל בכוחות עצמו, הדרך עדיין ארוכה אבל יש שיפור במצבו. גם הוא וגם אחיו הקטן עדיין בסכנת חיים. המקרה מאוד דרמטי, אנחנו נעשה הכול כדי שההורים יקבלו את הילדים שלהם בחזרה, זה מאוד מרגש".

 

משפחת גרוס, היום בבית החולים (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
משפחת גרוס, היום בבית החולים(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

ד"ר עינת בירק, מנהלת מכון הלב בבית החולים, אמרה: "לצערנו לא הגענו לילדות אבל כן הגענו מספיק מהר לילדים. אנחנו עוקבים אחריהם בשבע עיניים אבל זה רעלן שאנחנו לא מכירים. אנחנו לא יודעים מה הנזק לריאות ולמערכות אחרות. מבחינת הלב ניתן להעיר את הילדים אבל עדיף להשאיר אותם מורדמים מבחינת מערכות אחרות. להיות על 'אקמו' זו לא בריאות גדולה אבל אנחנו שמחים שהצלחנו לגמול אותם והופתענו לטובה".

 

מיכל ושמעון גרוס, ההורים שנאלצים לעבור בין בית החולים לבין הבית שבו הם יושבים שבעה, עוקבים אחר מצב ילדיהם ומבקשים מהציבור להמשיך להתפלל להחלמתם. "אני לא מאחל לאף אחד לשבת שבעה על שתי ילדות ובמקביל לבקש רחמי שמיים על שני הילדים אחרים", אמר האב.

 

"הצוות - שליחים נאמנים של הקדוש ברוך הוא" 

האב סיפר עוד כי "כשהגענו לפה אחרי ההלוויה וראיתי את הבנים נשברתי. אנחנו רק בני אדם ולא עשויים מאבן, אבל מיכל עודדה אותי, היא אמרה לי שהכול מלמעלה ושנהיה אופטימיים. התחושה הייתה מאוד קשה, שאלתי את הרופאים מה אפשר לעשות? מה התרופה? וקראנו לעם ישראל חזק להתפלל. מטרת הצוות

 הייתה לייצב את המצב, הם היו שליחים נאמנים של הקדוש ברוך הוא. גם היום וגם אתמול ראינו נס".

 

אבי הילדים ציין כי התפילות חיזקו אותו ואת אשתו וביקש כאמור מהציבור להמשיך בתפילות. לדבריו, "החיזוק מעם ישראל משפיע, התפילות מתנקזות, כשאתמול ראינו את הלב של יצחק מתחיל לפעול זה היה ממש מרגש, זה היה הלב של עם ישראל. היום ראינו את זה גם אצל מיכאל שאצלו ההליך היה יותר קריטי. אני רוצה להודות לקדוש ברוך הוא על החסד ולמלאכים שנמצאים בשניידר, שעושים מעל ומעבר, הם מוסרים את עצמם בצורה נפלאה שלא תיאמן ועושים כל מה שאפשר כדי להחזיק אותם. הכיוון הוא חיובי אבל צריך חסד כדי שהם ייצאו על הרגליים ובריאים מבחינה קוגניטיבית. אנחנו רוצים שהם ייצאו בריאים ושלמים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות המשפחה
יעל ואביגיל. האחיות שנספו
באדיבות המשפחה
מומלצים