שתף קטע נבחר

אסיר 66226: אברג'יל חוזר לסכסוכים פתוחים

בשב"ס ובמשטרה נערכים לשובו של העבריין שהוסגר לארה"ב ב-2011. נותרו לו 4.5 שנות מאסר והוא מסוכסך עם דומרני, משפחות אלפרון ואבוטבול ועוד

אסיר מספר 0066226 חוזר לישראל. אחרי שלוש שנים שבהן היה כלוא בארצות הברית, העבריין יצחק אברג'יל יהפוך שוב לכאב הראש של השב"ס ומשטרת ישראל. מחר (ה') בשעות הצהריים ינחת בשדה התעופה בן גוריון מטוס אל-על מארצות הברית, ומאות זוגות עיניים של אנשי שב"ס, משטרה ואנשי מודיעין יתרכזו בכבש המדרגות שממנו צפוי לרדת אברג'יל, שלפי המשטרה חולש על אחד מארגוני הפשע הגדולים בישראל.

 

עוד בחדשות:

 

הליך הבאתו של אברג'יל נחשב למבצע מסובך מאוד מבחינת השב"ס ומשטרת ישראל, שנערכו בפקודת מבצע מיוחדת לצורך כך. צוות מיוחד של סוהרי יחידת נחשון הגיע לארה"ב כבר בשבוע שעבר, ומיום ראשון הכינו את יציאתו של אברג'יל מהכלא במדינת ניו-יורק.  

אברג'יל בעת הסגרתו לארצות הברית (באדיבות מערך דובר משטרת ישראל) (באדיבות מערך דובר משטרת ישראל)
אברג'יל בעת הסגרתו לארצות הברית(באדיבות מערך דובר משטרת ישראל)
 

כדי שלא לאפשר שום מגע עם אברג'יל, מיד בירידה מכבש המטוס תחכה לו מכונית ממוגנת של השב"ס, ותופקד עליו שמירה של יחידת העילית של נחשון, שתלווה בכלי רכב משטרתיים.

 

אברג'יל מגיע לישראל כדי להמשיך ולרצות את יתרת עונשו. הוא נעצר ב-2008 במסגרת פרשיית "אפקט הדומינו" שבה יוחסו לו עבירות רצח, ייבוא סמים והלבנת הון, והוסגר לאמריקנים בינואר 2011 יחד עם אחיו מאיר וחשודים נוספים. במאי 2012 הגיע אברג'יל לעסקת טיעון עם הרשויות באמריקה ונגזרו עליו עשר שנות מאסר בגין עבירות אלימות וסמים. עד כה הוא ריצה 5.5 שנים, ואת 4.5 השנים הנותרות הוא ירצה בכלא הישראלי.

 

במסגרת ההיערכות לבואו, הכינו במערכת אכיפת החוק דו"ח מיוחד שבו נכתב, בין השאר, על אברג'יל כי "מדובר בעבריין בכיר העומד בראש ארגון פשיעה בארץ ובחו"ל, אשר מתמחה בעבירות של סחיטה, איומים, סחר בינלאומי בסמים, בעל רשת לניהול הימורים בארץ ובעולם וקשור לבתי קזינו בארץ ובחו"ל".

 

על פי הערכות המודיעין שנכתבו בדו"ח, בעת מאסרו "דאג אברג'יל לאנשים שהמשיכו את הפעילות הפלילית שלו והמשיך לבסס את פעילותו בארץ ובחו"ל, אם כי הריחוק הביא קצת להיחלשות השליטה שלו".

 

בנוסף לכך, על פי מידע שנאסף על ידי המודיעין של להב 433 וצורף לדו"ח השב"ס, עולה כי לאברג'יל יש עדיין סכסוכים פתוחים עם שלום דומרני, האלפרונים, משפחת אבוטבול, אבי רוחן וחנן עצמון.

 

אברג'יל אמור להיכלא באחד מאגפי ההפרדה של שירות בתי הסוהר, ועל אף העובדה שיהיה באחריות השב"ס, הרי שגם במשטרה לא מתכוונים לשקוט על השמרים. כחלק מהלקחים ממאסרו הקודם, אז הצליח אברג'יל להמשיך לצבור כוח ומוניטין, בלהב 433 מתכוונים לעקוב אחריו באדיקות בכלא. גם אחרי אנשיו, שאמורים לקבל "חיזוק" מנחיתתו בארץ, יוגבר המעקב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יצחק אברג'יל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים