שתף קטע נבחר

אקסית פקטור: תבעה את בת הזוג של הבעל

הנה מועמדת רצינית לתואר התביעה המופרכת בהיסטוריה: אחרי שנתיים של חיים בנפרד דרשה אישה 200 אלף שקל מחברתו החדשה של בעלה בטענה שאחזה בו "כמו חיה טורפת". אפילו השופטת הופתעה

הסיפור הבא היה יכול להוות השראה לתסריט של אופרת סבון מופרכת במיוחד: אישה שנפרדה מבעלה תבעה את חברתו החדשה בטענה שהזוגיות ביניהם מנעה את שיקום הנישואים והמיטה אסון כלכלי עליה ועל ילדיה.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

תחילתה של הפרשה ב-2005, אז עזב הבעל את אשתו ועבר לחיות בנפרד, וכשנתיים לאחר מכן החל לנהל מערכת יחסים עם אישה אחרת. ב-2011 הגישה הפרודה את התביעה נגד בת הזוג החדשה ודרשה לפצות אותה ב-200 אלף שקל. בתביעה, שהוגשה לבית משפט השלום בחיפה, טענה האישה (שייצגה את עצמה) שהנתבעת אחזה בבעלה כמו חיה טורפת ובכך סתמה את הגולל על האפשרות לשיקום חיי הנישואין.

 

עוד הוסיפה כי הזוגיות החדשה הביאה את בעלה לבזבז כספים רבים, וכך נפגע המצב הכלכלי שלה ושל ילדיה.

 

הנתבעת דרשה לדחות את התביעה והדגישה שהכירה את הבעל שנתיים לאחר שנפרד מאשתו. היא הוסיפה שבמשך כל התקופה שעמדה עם הבעל בקשר זוגי חיו השניים בדירות נפרדות וניהלו משקי בית עצמאיים. כיצד, אם כן, מערכת היחסים בינם פגעה בתא המשפחתי של התובעת?

 

תביעה אמוציונלית

השופטת איילת הוך טל קבעה כצפוי שהתביעה מושתתת בעיקר על סערת רגשות ופחות על מחלוקות משפטיות. "יחסי בני הזוג עלו על שרטון כבר ביוני 2005", ציינה השופטת ודחתה את ההאשמה שהנתבעת אחראית לפירוק היחסים או לכישלון שיקומם.

 

"אם התובעת רצתה להציל את יחסיה עם בעלה, הרי שהיה עליה לפנות למישורים לגיטימיים אחרים על מנת לנסות ולשקמם בזמן אמת", הוסיפה. "לא ברור מדוע בחרה התובעת להגיש תביעה זו דווקא במחצית שנת 2011, שעה שמערכת היחסים בין הנתבעת לבעל החלה לכל המאוחר בשנת 2007".

 

גם הטענה בדבר פגיעה כלכלית נדחתה: השופטת קבעה שהבעל עמד בכל חובותיו הכלכליים ולא גרע מבני משפחתו דבר, מה גם שהנתבעת לא נשענה עליו מבחינה כלכלית והוא לא מימן את חייה בשום אופן.

 

לסיכום, התביעה נדחתה ואף נכתב בפסק הדין כי "אין מקומה של תביעה כזו לבוא בשעריו של בית המשפט ומוטב היה אלמלא הוגשה מלכתחילה". התובעת חויבה לשאת בהוצאות של 10,000 שקל.

 

השימוש בתביעות סרק בסכסוכים משפחתיים הופך למרבה הצער לרווח יותר ויותר במסגרת תיקי גירושין. במקרה זה הרחיקה התובעת לכת וביקשה לנצל את בית המשפט באופן ציני על מנת לקבוע שאישה בגירה ועצמאית התנהלה באופן לא ראוי ולא הוגן בעצם יחסיה הרומנטיים עם גבר, אף שהוא פרוד ונישואיו הם על הנייר בלבד.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים