שתף קטע נבחר

"רק בכדורגל אין הבדל בין אנשים"

ילדים יהודים וערבים מהגליל העליון התאספו לטורניר כדורגל מיוחד במסגרת פרויקט "שער שוויון". גם שחקני קריית שמונה נכחו, ברק בדש: "מהמקומות הכי מרוחקים יוצאים השחקנים הכי טובים"

ילדים מקריית שמונה, חצור הגלילית, טובא זנגרייה, צפת וריחאניה התאספו אתמול (ד') באצטדיון העירוני בקריית שמונה לכבוד טורניר כדורגל מיוחד במסגרת פרויקט "שער שוויון". הפרויקט השואף ליצירת חברה טובה יותר המושתת על ערכי סובלנות וכבוד הדדי תוך שימת דגש של חינוך, למידה ואהבה לספורט נערך תחת חסותה של שגרירות בריטניה בישראל.

 

במסגרת הפרויקט מוקמות בבתי הספר המשתתפים קבוצות כדורגל הנפגשות ארבע פעמים בשבוע. הילדים זוכים לשני אימונים בשבוע ממאמן מוסמך ובנוסף נפגשים במרכזי למידה בהם הם מקבלים סיוע בהכנת שיעורי בית והכנה למבחנים. אחת לחודש נערך טורניר בו משתתפות כל הקבוצות מיישובי המחוז.

 

בדש וחיימוב עם הילדים (צילום: עדי פרץ) (צילום: עדי פרץ)
בדש וחיימוב עם הילדים(צילום: עדי פרץ)

 

מי שכיבדו את האירוע בנוסף לראשי עיריות קריית שמונה, ניסים מלכה וצפת, אילן שוחט, הם שחקני עירוני קריית שמונה ששימחו את הילדים בנוכחותם. "מהמקומות הכי מרוחקים יוצאים השחקנים הכי טובים וראיתי פה כמה שחקנים ממש טובים", סיפר החלוץ ברק בדש והוסיף, "הפרויקט חיובי מאוד, מקדם ערכים של שיתוף וסובלנות ומחבר בין אוכלוסיות  שונות".

 

הילדים בקריית שמונה (צילום: עדי פרץ) (צילום: עדי פרץ)
הילדים בקריית שמונה(צילום: עדי פרץ)

זוהיר בהלול שנכח אף הוא באירוע אמר: "רק בספורט ורק בכדורגל אין הבדל בין אנשים. ומדוע אין הבדל? מכיוון שהחדר ההלבשה כולם מורידים את הבגדים הרגילים ולובשים בגדי ספורט, לובשים את אותו הצבע, אותם המכנסיים ונועלים את אותן הנעליים ולכן הספורט מגשר בין כל האנשים. בין אדם שחור, לבן, יהודי או ערבי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עדי פרץ
שני קפטנים צעירים
צילום: עדי פרץ
מומלצים