שתף קטע נבחר

בתגובה לרקטה: צה"ל תקף יעדי טרור ברצועה

חיל האוויר תקף שלושה אתרים בצפון הרצועה ובדרומה, לאחר ירי הרקטה למועצת שדות נגב. הפלסטינים: מוצבי חמאס הותקפו, ארבעה נפצעו

צה"ל תקף הלילה (יום ו') באמצעות כלי טיס של חיל האוויר אתר לייצור אמצעי לחימה ומוקד פעילות טרור בצפון רצועת עזה. בנוסף הותקף אתר לאחסון אמצעי לחימה בדרום הרצועה. מצה"ל נמסר כי התקיפה הייתה בתגובה לירי לעבר ישראל.

 

עוד בחדשות:

המורה שדיבר על מוסריות צה"ל לא יפוטר

המדינה תסדיר בחוק פונדקאות בחו"ל

ארגנטינה: קיבלו הודעת פיטורים ביוטיוב

 

בהודעת דובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות, וכי "ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות". מקורות פלסטינים ברצועת עזה דיווחו כי היעדים שהותקפו הם מוצבים של חמאס בצפון העיר עזה וברפיח, ויעד שלישי הותקף בצפון הרצועה. עד כה נמסר כי ישנם ארבעה פצועים בתקיפות.

 

אמש התפוצצה רקטה בשטח פתוח במועצה האזורית שדות נגב ולא גרמה לנפגעים או לנזק. קודם לכן נשמעה אזעקה באזור נתיבות וביישובים נוספים והתושבים נכנסו למרחבים מוגנים. אחד התושבים מעד ונפצע קל בעת שרץ לממ"ד בביתו.

  

חלק מהתושבים דיווחו למייל האדום של ynet על קולות נפץ. אילן המתגורר במרכז העיר נתיבות העריך כי הפיצוץ היה מחוץ לעיר. לאחר הישמע האזעקה הוא רץ למרחב המוגן. אסף סיפר ל-ynet כי כמה שניות לאחר האזעקה נשמע פיצוץ. חלק מהתושבים העריכו כי היה יירוט של מערכת כיפת ברזל.

  

לפני 10 ימים נורו שתי רקטות לעבר אילת שנפלו בשטחים פתוחים. מאוחר יותר באותו יום התפוצצה רקטה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. יום קודם לכן התפוצצה רקטה בין שני יישובים במועצה האזורית שער הנגב. בתגובה, תקפו מטוסים של חיל האוויר יעדי טרור בעזה.

 

באותו שבוע נורו 5 רקטות מרצועת עזה לעבר אשקלון. מערכת כיפת ברזל יירטה את הרקטות. גם במקרה זה, תקף צה"ל מטרות בעזה. השבוע התייחס לאיום הטילים ראש

אמ"ן, אלוף אביב כוכבי, שאמר כי מספר הרקטות והטילים שמאיימים על ישראל דווקא פחת, אך הדיוק שלהם גבר.

 

בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי ציין כוכבי כי 170 אלף רקטות וטילים מאיימים על מדינת ישראל מכל האזורים. ראש אמ"ן התייחס להפיכת העורף לחזית וקבע שהרקטות והטילים של האויב יקבעו את אורך המלחמה: "הרקטה והטיל יכולים להשפיע או לקבוע את משך המלחמה, דפוס המלחמה ואופן קבלת ההחלטות בשני הצדדים. כל עוד לאויב יש רקטות רלוונטיות לכל חלקי הארץ, הוא יכול להמשיך ולנהל את המלחמה", אמר כוכבי.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 30/01/2014 21:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משטרת מרחב לכיש
ארכיון
צילום: משטרת מרחב לכיש
מומלצים