שתף קטע נבחר

לפיד עוצר העברות כספים להתנחלויות

שר האוצר ביקש לבחון מידע ולפיו תקציב ממשלתי שנועד לפצות רשויות מקומיות ביהודה ושומרון על הקפאת הבנייה ב-2009 הועבר למועצת יש"ע ושימש, בין היתר, לקמפיינים נגד הממשלה

שר האוצר יאיר לפיד הורה הערב (שבת) לעצור את כל העברות הכספים להתנחלויות עד לבירור השימוש שנעשה בהם, לשון הודעתו. ההחלטה התקבלה בעקבות הפרסום של אמנון אברמוביץ' באולפן שישי בערוץ 2 ומידע נוסף שהגיע לשר האוצר ולפיו מועברים כספים לכאורה באופן לא חוקי מההתנחלויות לעמותת מועצת יש"ע,

 

עוד בחדשות:

קרי: ביטחון ישראל - אשליה, החרם בפתח

"כריס כריסטי ידע על סקנדל פקקי התנועה"

 

על פי עמותת "מולד", העבירה הממשלה בארבע השנים האחרונות 148 מיליון שקל לרשויות המקומיות מעבר לקו הירוק, תחת ההגדרה "מענק ביטחוני לאור הקפאת הבנייה". סכום זה נועד לפצותן על ארנונה שלא נגבתה מבתים שלא נבנו כתוצאה מהקפאת הבנייה ב-2009.

 

עם זאת, חלק גדול מהכסף (כ-80%) לא שימש לייעודו המקורי - ביטחון, תחזוקה וכדומה - אלא הועבר בדרך לכאורה לא חוקית למועצת יש"ע, שמשתמשת בו לצרכים פוליטיים, חלקם לפעילות נגד מדיניות הממשלה. הרשויות נהנות מכ-20% מהתקציב הממשלתי, במה שהוגדר כ"אגרת צינור".

 

שר האוצר הורה לפיכך לעצור מיד את התשלומים העתידיים בגין סעיף זה ובמקביל הורה לממונה על התקציבים, לחשבת הכללית וליועץ המשפטי במשרד האוצר לבדוק את הנושא ולהגיש לו תוך שבוע את מסקנותיהם. 

 

בלשכת שר האוצר מבהירים שהעברות הכספים המדוברות נעשו בסוף כהונתה של הממשלה הקודמת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יאיר לפיד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים