שתף קטע נבחר

הקשר בין עישון סיגריה אלקטרונית לבריאות השיניים

מעבר לעובדה שעישון גורם לבעיות בריאות שונות הוא עלול לגרום גם לנזקים לשיניים. האם ההשפעה שיש לסיגריה אלקטרונית דומה ומה בסופו של פחות מזיק לשיניים - סיגריה רגילה או אלקטרונית?

העישון מזיק לבריאות - זו עובדה ידועה. גם הנזק של העישון לשיניים, ידוע לא פחות. קמפיינים לעידוד הפסקת העישון נעזרים בעידוד המעבר לעשן סיגריה אלקטרונית, אבל מהי ההשפעה שלה על בריאות השיניים?

 

את אפליקציית הבריאות לסמארטפון כבר הורדת? הורידו לאייפון או לאנדרואיד

  

עוד כתבות על בריאות השן

המין החזק? נשים פוחדות פי 6 מרופא שיניים

מה הקשר בין נסיגת חניכיים לכתר בשן

מה הקשר בין מחלת חניכיים ללידה מוקדמת?

 

ההשפעה על השיניים - החסרונות

ניקוטין. כשמעשנים סיגריה אלקטרונית, משתחרר ניקוטין לגוף. מעבר לעובדה שהוא עלול לגרום לכמה סוגי סרטן כמו: סרטן הלוע, סרטן הגרון וסרטן הריאות.

בנוסף, מחקרים הראו קורלציה בין כמות הניקוטין לבין כמות הרוק המיוצרת בפה.

 

ככל שיש יותר ניקוטין כך יש פחות רוק. הבעיה היא שכאשר יש פחות רוק, הפה והשיניים הפכים להיות יבשים יותר, מה שהופך אותם למצע נוח להתפתחות חיידקים שעלולים לגרום לריקבון בשיניים, פצעים בפה ובחניכיים ולהתרופפות השיניים בפה.

 

חומרים רעילים. החומרים שקיימים בתוך הסיגריה האלקטרונית עלולים להיות רעילים ומסוכנים כמו למשל דיאטלין גליקול, שאמנם רמתו בסיגריה נמוכה, אולם ללמרות זאת הוא מפחית את זרימת הדם לפה וכך היעילות במלחמה במחלות, עששת וריקבון בשיניים - יורדת.

 

השפעה על השיניים - היתרונות

הצהבת השיניים. שימוש ממושך בסיגריות רגילות יכול לגרום להצהבת השיניים. סיגריה אלקטרונית מונעת את כל התופעות הללו.

 

קצב תהליך החלמה. עישון במהלך תקופת החלמה ממחלה מאט את תהליך ההחלמה ומאריך את הכאבים והסבל אם קיימים. תופעע כזו לא קיימת בזמן עישון של סיגריות אלקטרוניות.

 

בכל מקרה, כדאי כנראה להפסיק לעשן לחלוטין כדי לשמור על הבריאות שלכם. כדי להמחיש את נזקי העישון חוקרים טוענים כי על פי סטטיסטיקות, גברים מאבדים 3 שיניים בכל עשור בגלל נזקי עישון. נשים מאבדות רק 1.5 שיניים בתקופה זו. מדובר בכמות כפולה של אובדן שיניים, לעומת אנשים שלא מעשנים.

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מועילה או מזיקה לשיניים שלכם?
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים