שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ברגע האחרון: הרב מוטי אלון ויתר על ערעור
  הרב שביצע מעשים מגונים בכוח בנער קיבל את עצת משפחתו והחליט שלא לערער על הרשעתו ועל העונש שנגזר עליו. פרקליטו: "הוחלט להשתדל לחזור לחיים נורמליים"

  מקבל את הדין: הרב מוטי אלון החליט שלא להגיש ערעור על העונש שנגזר עליו ועל הרשעתו בגין ביצוע מעשים מגונים בכוח בנער בשני מקרים. כך נודע ל-ynet. הרב אלון, שנידון לשישה חודשי עבודות שירות, קיבל את החלטתו ביממה האחרונה לאחר שהקשיב לעצת משפחתו לשים את המקרה מאחוריה.

   

  עוד בחדשות:

  נתניהו עונה לקרי: האיומים בחרם לא יעזרו

  קצין באגף התנועה התאבד: המראות הכריעו

   

  הפרקליטות, שדרשה בשלב הטיעונים לעונש לגזור על הרב אלון שנת מאסר בפועל, החליטה כבר בעבר שלא לערער על העונש שנגזר עליו. במצב כזה לרב אלון לא היה ממש ממה לחשוש, משום שדחיית ערעורו לא הייתה יכולה להביא להחמרת עונשו. במקביל, פרקליטו עו"ד אשר אוחיון טען כי הרב התייעץ עם משפטנים בכירים שגילו בעיות בהרשעה וטענו לסיכוי טוב בהליך הערעור.

   

  עותקי הערעור שנכתבו על ידי עו"ד אוחיון כבר הודפסו והיו מוכנים להגשה ביום האחרון לאפשרות הגשת המסמכים, אולם לפנות בוקר החליט הרב אלון ברגע האחרון לוותר על המהלך. אמש התייעץ הרב אלון עם כמה רבנים לנוכח בקשת בני משפחתו. בני המשפחה ביקשו לוותר על הערעור בשל הסערה הגדולה שפקדה אותם בשנים האחרונות ואף התישה אותם.

   

  עו"ד אוחיון הציג בפגישה את הסיכויים החיוביים לדעתו ואת המשוואה שלפיה לרב אלון יש רק ממה להרוויח בהליך של ערעור. המהלך שקיבל הרב אלון נחשב למפתיע מכיוון שבסביבתו האמינו לאורך כל הדרך שלבסוף הוא יזוכה. בסביבתו אף טענו כי ההרשעה אינה עומדת בקנה אחד עם העובדות. גם הרב אלון בעצמו ציין לאחר הכרעת הדין בעניינו כי יפנה לשמוע את דעת רבניו בטרם יגיש ערעור, ובד בבד טען כי ההרשעה מוטעית וכי מדובר בעלילה שקרית.

   

  "עוגמת נפש גדולה למשפחת הרב" 

  עו"ד אוחיון אישר את הדברים ומסר בתגובה כי "ההליכים בפרשה שנמשכים כבר זמן רב מאוד גרמו עוגמת נפש גדולה למשפחת הרב וגם לציבור גדול מאוד. בסופו של דבר, על פי בקשת המשפחה הוחלט לסיים את הפרשה ולהשתדל לחזור לחיים נורמליים. רבנים שנדרשו לעניין קיבלו את עמדת המשפחה שלא להגיש ערעור ולסיים את הפרשה".

   

  שופטת בית משפט השלום בירושלים חגית מאק קלמנוביץ' הרשיעה את הרב אלון באוגוסט האחרון וגזרה עליו בדצמבר שישה חודשי עבודות שירות. כמו כן הוא נידון ל-15 חודשי מאסר על-תנאי ופיצוי של 10 אלף שקל למתלונן.

   

  בתחילה הואשם הרב אלון בביצוע עבירות מין בשני קטינים, אולם בפברואר אשתקד נמחק אחד האישומים לאחר שאחד המתלוננים הודיע כי הוא מסרב למסור עדות בבית המשפט. בכתב האישום נטען כי הרב חיבק קטין בעת שהיה בן 17 "והמשיך ללטף אותו בחלקי גופו השונים וכן נשק על פניו זמן ממושך". כמו כן נטען כי "את כל המעשים המתוארים לעיל ביצע הנאשם ב-א' לשם גירויו המיני".

   

  הרב אלון הכחיש לאורך כל הדרך את המעשים שיוחסו לו ושנחשפו על ידי "פורום תקנה" - הפורום למניעת הטרדות מיניות בציבור הדתי. הוא טען שאינו זוכר חלק מהמפגשים, אך ציין כי אם אכן התקיימו, לא היו למעשיו אופי מיני. בטרם פתיחת המשפט הוא דחה הצעה להסדר טיעון שבמסגרתה יודה בעבירות, אך לא ייכנס למאסר. בעת דחיית ההצעה טען הרב כי על אף העסקה הקורצת, הוא אינו יכול להודות במעשים שלא

  ביצע.

   

  מקורבים לרב אלון ציינו כי אלון דוחה מכול וכול את הרשעתו, אך "אלה כללי המשחק" – ולכן הוא מקבל על עצמו את העונש. "הייתה התלבטות מאוד קשה", סיפר אחד המקורבים, "אבל בחודשים האחרונים הוא התייעץ עם הרבה מאוד אנשים וכמעט כולם המליצו לא שלא לערער".

   

  אחד מתלמידיו הקרובים של הרב אמר: "הרב משוכנע בצדקתו, אבל ערעור ומשפט חדש עלולים היו לשוב ולהציף את האוויר הציבורי בכל הרפש השקרי שהוטח בו מלכתחילה. הרב מעדיף לנקות את האוויר הציבורי, לרצות את העונש שהטיל עליו בית המשפט ולהתפנות ללימודו ולשיעורים שהוא מלמד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  הרב מוטי אלון
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: גיל יוחנן
  עו"ד אשר אוחיון
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים