שתף קטע נבחר

פרדס חנה-כרכור: צמודי קרקע ב-1.6 מיליון ש'

החברות אלמוג ושטרית השיקו פרויקט בשכונת נווה פרדסים בפרדס חנה, שיכלול 108 קוטג'ים. בסך הכל יכלול מתחם המגורים החדש 140 צמודי קרקע וכ-1,200 דירות. ואילו עוד תוכניות ועסקאות אושרו בשבוע החולף?

עסקאות חדשות בשוק הדיור: ל-ynet נודע כי כשנה לאחר שרכשו מבעלים פרטיים קרקע בשטח של כ-30 דונם בפרדס חנה-כרכור, השיקו בשבוע שעבר קבוצת אלמוג וחברת שטרית החזקות פרויקט מגורים חדש באזור פרדס חנה, שבמסגרת השקתו יעלו צמודי קרקע בני 5 חדרים החל מ-1.62 מיליון שקל.

 

כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן של ynet:

 

מדובר בפרויקט "אלמוג המושבה הלבנה", שיכלול 108 קוטג'ים דו-משפחתיים שייבנו על פני מגרשים בשטח של 230-400 מ"ר באזור שכונת נווה פרדסים. הפרויקט הוא חלק ממתחם מגורים חדש, שיכלול בסך הכל 140 צמודי קרקע ועוד כ-1,200 יחידות דיור בבנייה רוויה (עד 12 קומות), הצפויים לקום תוך כ-3 השנים הקרובות.

 

שכונת נווה פרדסים הוקמה באמצע שנות ה-90 של המאה הקודמת בחלק הדרום-מערבי של המושבה, ומאופיינת בבנייה רוויה לצד בתים צמודי קרקע. תושבי השכונה החדשים הגיעו בעיקר ממרכז הארץ, בין היתר בעקבות הגעת כביש 6 לאזור ולאחר הקמת תחנת הרכבת. השכונה ממוקמת ליד אזור התעשייה "פארק תעשיות קיסריה" ומאופיינת בתושבים בגילאי 30-40 לחייהם.

 

לדברי יקי אמסלם, מנכ"ל אלמוג כ.ד.א.י, "הבתים תוכננו במטרה להביא לפרויקט קהל צעיר ולא רק משפרי דיור, ולכן לא ניצלנו את כל זכויות הבנייה על פי התב"ע. לאחרונה זיהינו ביקושים גבוהים לצמודי קרקע, אך היצע זה מצומצם והמחירים אינם בהישג יד. בשנתיים האחרונות רואים מגמה ברורה של משפחות צעירות המתרחקות למעגל השני והשלישי של אזור המרכז לטובת איכות חיים, ופרדס חנה נותנת מענה הולם לביקושים אלה".

 

הדמיית הפרויקט החדש. גם קהל צעיר יכול להרשות לעצמו? (הדמיה: טוטם) (הדמיה: טוטם)
הדמיית הפרויקט החדש. גם קהל צעיר יכול להרשות לעצמו?(הדמיה: טוטם)

 

ירושלים ובית שמש: 1,800 דירות וגן לאומי 

בירושלים אישרה בשבוע שעבר ועדת המשנה להתנגדויות בוועדה המחוזית ירושלים תוכנית להקמת מגדלי "היכל שלמה", שני מבנים למלונאות ומגורים בגובה 16 קומות בקרן הרחובות קינג ג'ורג' ואבידע, שיכללו 250 חדרי מלון ו-40 יחידות דיור על מתחם בשטח של 3.4 דונם. התוכנית גובשה במסגרת בינוי ופיתוח אזור גן העצמאות הסמוך.

 

בתוך כך, החליטה הוועדה להפקיד להתנגדויות הציבור את תוכנית "מורדות ארנונה", במסגרתה תיבנה שכונת מגורים חדשה בהיקף של 1,800 יחידות דיור בין שכונת ארמון הנציב לשכונת ארנונה בירושלים. בשכונה מתוכננים מבנים בגובה 3-5 קומות, 6-9 קומות ו-4 מגדלים בגובה 17 ו-21 קומות.

 

הוועדה אף הודיעה כי החליטה להפקיד להתנגדויות הציבור את התוכנית להכרזת עמק האלה כגן לאומי. מדובר בשטח בהיקף של כ-6,000 דונם שיכלול שטחי שמורת טבע, נחל וחקלאות נופית. התוכנית כוללת את שטחי עמק האלה ורכס הגבעות. מצפון לשטח הגן הלאומי נמצאות השכונות החדשות והעתידיות של רמת בית שמש, מדרום כביש 375, ממזרח כביש 3855 וממערב כביש 38.

 

עו"ד רפי אטינגר ממשרד אזולאי אפיק אטינגר ושות', המייצג את מטה המאבק נגד הבנייה באזור עמק האלה, אמר ל-ynet בעקבות ההחלטה כי "מאבק מטה האזרחים להקמת גן לאומי בעמק האלה נגד תוכניות הבנייה מתחיל לשאת פירות ראשונים. גם הוועדה המחוזית מתחילה להבין את הנזק הבלתי הפיך שייגרם לסביבה על ידי תוכניות הבנייה. אבל הגן הלאומי שאושר יציל רק חלק קטן מהשטח".

 

עוד הוסיף עו"ד אטינגר כי "בשבוע שעבר הגשנו ערר למועצה הארצית על החלטת הוועדה המחוזית לאשר תוכניות בנייה בשאר השטח, המשופע בערכים סביבתיים וארכיאולוגיים. אנו בטוחים שוועדת המשנה לעררים תורה לתכנן מחדש את השטח ולייעד אותו לגן לאומי".

 

עמק האלה. "הגן הלאומי יציל חלק קטן מהשטח" (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
עמק האלה. "הגן הלאומי יציל חלק קטן מהשטח"(צילום: זיו ריינשטיין)

 

ת"א ובני ברק: דירות יוקרה ומרכז תעסוקה

בתל-אביב הודיעה בשבוע שעבר חברת קונספטים שבבעלות רות שפייזר ושלמה לחי על פרויקט שימור במדרחוב נחלת בנימין בתל-אביב. מדובר בפרויקט שכולל שימור מבנים והוספת שטחי מגורים ב"בית העמודים" וב"בית גולדין" באזור, לצד בניית שטחי מלונאות ומסחר וכן חניון ציבורי.

 

בסך הכל מדובר בשטחי בנייה בהיקף של 26 אלף מ"ר, ששוויים נאמד ב-600 מיליון שקל. מטרת החברה לשדרג את מתחם נחלת בנימין ולהפוך אותו לאזור למטרות מגורים, תרבות, תיירות ומסחר. פרויקט "בית העמודים" ממוקם בקרן הרחובות רמב"ם 12-16, התבור 44 ומוהליבר 49, וכולל 3 חלקות צמודות בשטח כולל של כ-2.5 דונם. "בית גולדין" ממוקם ברחוב נחלת בנימין 7 ומיועד לשימור.

 

לפי התב"ע התקפה באזור, בבית העמודים מתוכננים דירות יוקרה (דירות לופט, דופלקס ודירות גג) בשטח של כ-4,000 מ"ר; מתחם מסחרי שייקרא "הקניון האורבני" בשטח של כ-4,600 מ"ר וחניון תת-קרקעי שיכלול 280 מקומות חניה. בית גולדין מתוכנן להריסה, למעט חלק הבניין לשימור בחזית. במקומו ייבנו דירות יוקרה קטנות (דירות לופט ודירות מיני-פנטהאוז) בשטח של כ- 2,600 מ"ר, מתחם מסחר בשטח של כ-500 מ"ר וחניון תת-קרקעי עם 53 מקומות חניה בשטח של כ-1,710 מ"ר.

 

שפייזר סיפרה כי "נולדתי בבית העמודים וגדלתי שם עד גיל 7, עברנו דירה רק כשמפעל השעונים של הוריי, שהתמקם בקומה הראשונה של בית העמודים, פלש לתוך הסלון. את כל שנות נעוריי ביליתי שם, ובבגרותי שבתי לגור בבית הורי עד לתחילת העבודות ב-2007. זהו פרויקט חיים שהונע לאחר שנים של עבודה החל משנות ה-90, הוקפא, ויוצא עכשיו שוב לדרך".

 

לא רחוק משם, באזור התעשייה של בני ברק, אושרה להפקדה תוכנית "מגדל הפארק", שתאפשר תוספת קומות של תעסוקה ומסחר במתחם החדש של העיר "BBC". על פי התוכנית, שאושרה על ידי הוועדה המחוזית תל-אביב, יוקם מגדל בגובה 18 קומות בבנייה ירוקה. עוד כוללת התוכנית הנחיות לטיפול וטיהור הקרקע וכן תיעוד היסטורי של המבנה המוצע להריסה.

 

הדמיית בית גולדין בת"א. עוד דירות יוקרה ()
הדמיית בית גולדין בת"א. עוד דירות יוקרה

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: טוטם
הדמיית הפרויקט בפרדס-חנה כרכור
הדמיה: טוטם
מומלצים