שתף קטע נבחר

"פרשת זילבר - כניעה מסוכנת לשמאל קיצוני"

אקו"ם החליטה לשנות את הפרס לאריאל זילבר, שלא יוגדר "מפעל חיים" - ובימין תקפו. בנט: "זה כבוד לא לקבל מכם כבוד". ליברמן: התרפסות מסוכנת בפני בולשביזם מהשמאל

"'רוצי שמוליק קורא לך, וזורק עלייך אבנים' - על זה אקו"ם היו נותנים פרס חיים". כך הגיב היום (ב') השר נפתלי בנט להחלטת אקו"ם לשנות את הגדרת הפרס שיוענק לזמר אריאל זילבר, לנוכח מחאה על עמדותיו בסוגיות ציבוריות. גם השר אביגדור ליברמן מחה וטען שמדובר ב"כניעה מסוכנת לשמאל הקיצוני". על ההחלטה פורסם לראשונה ב-ynet.

 

במקום הביטוי "מפעל חיים", הפרס יוענק הערב לזילבר על תרומתו למוזיקה הישראלית. ההחלטה להעניק לזילבר פרס מפעל חיים עוררה תגובות סוערות - זאת בעקבות עמדותיו הפוליטיות שנחשבות ימניות-קיצוניות ושמרניות, ושלל התבטאויותיו הפומביות לאורך השנים, בין היתר נגד חיילי צה"ל והומוסקסואלים. אחינועם ניני הודיעה שתחרים את הטקס.

 

"ההחלטה מצטרפת להחלטת אוניברסיטת חיפה ופרופסור אומן (ההחלטה שלא להעניק לו תואר של כבוד - מ"א)", אמר בנט בפתיחת ישיבת סיעת הבית היהודי בכנסת. "אני מציע לאקו"ם לחזור מהחלטתם עכשיו. אני אומר לארגונים הללו - הקלון הוא שלכם, זה אות כבוד לא לקבל מכם כבוד".

 

חבר סיעתו, השר אורי אריאל, פרסם מוקדם יותר הודעה ולפיה "ההחלטה הינה דגל שחור לכל שוחרי התרבות בישראל. ההתנשאות של ארגוני השמאל שמנסים לדכא כל יצירה של מי שאינו סובר כמותם מעוררת גועל.

 אין חולק שאריאל זילבר הוא אמן מוערך ונכס צאן ברזל במוזיקה הישראלית והוא אינו צריך לשלם על דעותיה השמאלניות הקיצוניות של הגברת ניני".

 

שר החוץ אביגדור ליברמן הגדיר את הצעד של אקו"ם "כניעה והתרפסות מסוכנת בפני בולשביזם של גורמי שמאל קיצוניים".

 

ליברמן הוסיף כי "אותם אלו שלחמו על מנת לאפשר למורה בבית ספר תיכון לפקפק במוסריותו של צה"ל בשם חופש הביטוי, נלחמים כעת כדי לסתום את פיו של אמן שאין חולק על גאוניותו המוזיקלית ועל תרומתו לתרבות הישראלית". הוא קרא לאקו"ם לחזור בה מההחלטה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רונן מחלב
אריאל זילבר. לא מפעל חיים
צילום: רונן מחלב
מומלצים