שתף קטע נבחר

מחר יוכרע: סמכויות העורף לארדן או יעלון

נתניהו הבטיח לארדן בעבר כי סמכויות משרדו יורחבו. שר הביטחון מסרב לצמצום תחומי אחריותו. מחר שלושתם ייפגשו, על רקע איום ארדן להתפטר מהמשרד

הקרב על סמכויות הטיפול בעורף צפוי להגיע ככל הנראה להכרעה מחר (יום ג'). ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יכנס מחר לפגישה משולשת את השר גלעד ארדן, המחזיק מלבד תיק התקשורת גם במשרד להגנת העורף, ואת שר הביטחון משה (בוגי) יעלון על מנת להכריע בסוגיית הסמכויות.

 

עוד בחדשות:

ארביב חשף פוליגרף: החזירו אותי למשטרה

במצב קשה: עוד אישה חלתה בשפעת חזירים

 

המחלוקת בין השרים החלה עם מיניו של ארדן לתפקיד השר להגנת העורף וההבטחה שניתנה לו, ולפיה יורחבו סמכויות המשרד ויוקצו לו תקציבים מתאימים. בפועל, יעלון מסרב לצמצום סמכויותיו בטיפול בעורף ומבקש להשאיר אותן בתחומי משרד הביטחון.

 

המחלוקת בין השניים הובילה להחלטה של ארדן שאם עד סוף ינואר לא ישתנה המצב, הוא יתפטר מהמשרד ולא יכהן בו ללא סמכויות. מחר כאמור צפוי נתניהו להכריע בין השניים.

 

לפני כשבועיים קרא יעלון לסגור את המשרד להגנת העורף, ואמר כי הסמכות צריכה להיות בידי משרד הביטחון, הצבא ופיקוד העורף. "המשרד להגנת העורף הוא בזבוז כספי ציבור", אמר יעלון. "בעניין הוויכוח על הגנת העורף ופיקוד העורף אני לא מתחמק מאחריות, היא שלי מהקצה לקצה, אבל אי אפשר לפצל את העניין ולהקים איזה משרד שייתן פקודות לפיקוד העורף, גם הרמטכ"ל ייתן פקודות לפיקוד, וגם אני. שר הביטחון, הרמטכ"ל ואלוף פיקוד העורף הם ציר פיקודי אחד. כל דבר אחר- אני לא מכיר דבר כזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ששון תירם
השר ארדן
צילום: ששון תירם
צילום: מוטי קמחי
השר יעלון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים