שתף קטע נבחר

דיוטי פרי? 25 מיליון ש' לרשות שדות התעופה

חברת טורקית שהייתה אמורה להשתתף בפרויקט נתב"ג 2000 לא השלימה את העבודות בגלל הקפאת נכסים. המחוזי קבע שהיא תשלם מיליונים

שנים אחרי חנוכת נתב"ג 2000 הסתיים הליך משפטי בין רשות שדות התעופה לבין חברה זרה שאמורה הייתה לבצע עבודות בפרויקט: חברת צ'יילן הטורקית תפצה את רשות שדות התעופה ב-25 מיליון שקל בעקבות הפרת הסכם באופן שהסב נזקים קשים לפרויקט. כך קבע השבוע שופט המחוזי בתל אביב איתן בורנשטיין.

 

פסקי דין מענייניים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

חברת צ'יילן היא חלק מקונצרן Ceylon Holding A.S, ורשות שדות התעופה טענה שהפרת ההסכם עמה הסב לה נזקים בעשרות מיליוני שקלים, אך מטעמי אגרה העמידה את סכום התביעה על 25 מיליון שקל.

 

החברה הטורקית הייתה אמורה בין השאר לבנות את מתחם הדיוטי פרי בשדה, אך במהלך העבודות - ולאחר שכבר קיבלה מקדמות של עשרות מיליוני שקלים - התברר כי נכסי החברה האם של צ'יילן הוקפאו על ידי הבנק המרכזי בטורקיה ובמקביל הוטלו עליהם עיקולים.

 

 

את התביעה הגישה רשות שדות התעופה באמצעות עורכי הדין אייל בליזובסקי, זאב זייטמן וקארין ויינשטיין מאור ממשרד "לוי, מי-דן ושות'". בתגובה הגישה החברה הטורקית תביעה שכנגד בסכום של 80 מיליון שקל בטענה להפרת חוזה. לדבריה, טענת הרשות שלפיה צ'יילן לא עמדה בלוח הזמנים שנקב הייתה רק תירוץ לביטול ההסכם.

 

השופט איתן אורנשטיין דחה את התביעה שכנגד על הסף ופסק שביטול ההסכם נעשה אך ורק על בסיס של צו ההקפאה שניתן נגד החברה בטורקיה.

 

"לאחר שבחנתי את התנהלות רשות שדות התעופה במקרה דנן, ובכלל זה באי עריכת מכרז פתוח, סבורני שלא נפל בה דופי", כתב השופט. "לנגד עיניה עמד הרצון למצוא קבלן חלופי במהירות וביעילות, וזאת במטרה להבטיח בין היתר מזעור תביעות, מחיר תחרותי, התקשרות עם קבלן איכותי שיוכל לעמוד בלוח הזמנים".

 

צ'יילן חויבה לשלם לרשות מלבד הפיצויים גם בסכום של 300 אלף שקל שכר טרחה והוצאות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יהונתן צור
הדיוטי פרי בנתב"ג
צילום: יהונתן צור
מומלצים