שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עמיר פלג
  עובד גם על האדמה / פלג בחמישי
  נשיא מכבי פ"ת, עמוס לוזון, נקנס במיליונים בגין בנייה לא חוקית על קרקע חקלאית, ספג ביקורת קשה מבית המשפט, וממשיך לנהל את הכדורגל

  רודף הבצע

  עמוס מתעשר על חשבון הציבור

   

  זה היה שבוע עמוס עבור עמוס לוזון. שלשום הוא נטל חלק בישיבת מנהלת הליגה, זאת שאמורה להוביל את הכדורגל הישראלי לעידן חדש. חמישה ימים קודם, בית משפט השלום בכפ"ס גזר עליו ועל שותפיו קנס בסך 15 מיליון שקלים בגין עבירות בנייה במתחם "פאואר סנטר ירקונים" בפתח־תקווה, שימוש בקרקע חקלאית בניגוד לחוק התכנון והבנייה ואי־קיום צווים מנהליים ושיפוטיים.

   

  ynet ספורט ברשתות החברתיות:

   

  לחברים במנהלת הליגה לא מזיז כנראה מה כתב שופט השלום, מיכאל קרשן, על שותפם לדרך. את הציבור זה יעניין.

   

  ימים עמוסים. לוזון (איור: אופיר בגון) (איור: אופיר בגון)
  ימים עמוסים. לוזון(איור: אופיר בגון)

   

  "לא מתוך מצוקה פעלו הנאשמים אלא למען בצע כסף", נכתב בנימוקים לעונש. "קופתם התעשרה כתוצאה מביצוע העבירות שבהן הורשעו. בלב קרקע חקלאית קם לו קניון רחב ידיים אשר הניב (ועודנו מניב) רווח נאה לבעליו, והכל על חשבון הציבור הרחב".

   

  באשר לגובה הקנס הוסיף השופט: "דעתי היא כי הקנס הראוי צריך היה לעלות עשרות מונים על תקרת הקנס בהסדר הטיעון". עם זאת, בית המשפט הוציא גם צו להפסקת השימוש במתחם וצו הריסה לחלק ניכר ממנו. זאת אומרת שלהבדיל מיו"ר ההתאחדות, שפועל בניגוד עניינים, אחיו הצעיר פועל בניגוד בניינים.

   

  ניגוד בניינים. עמוס לוזון (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  ניגוד בניינים. עמוס לוזון(צילום: ראובן שוורץ)

   

  עמוס לוזון הוא הנאשם מס' 1 מתוך שבעה בתיק הפלילי הנ"ל. הנאשמת מס' 2 היא "חברת ע. לוזון נכסים והשקעות בע"מ". מאז הסדר הטיעון בפרשה, הצדיק
  שהכריז לא מכבר "ההחלטה שלי לעזוב את הכדורגל סופית" - היה דווקא פעיל מאוד. בין השאר הספיק להיעזר באחיו מההתאחדות כדי להעביר כספים מחשבון לחשבון בעסקת עומר דמארי, לגזור קופונים בעסקת טל בן־חיים, ללכלך על יו"ר מועצת ההימורים, וכמובן להציע לאבי נימני לאמן את הנבחרת. עכשיו עמוס יושב במנהלת הליגה, ואחרי מה שנאמר עליו בבית המשפט, מי יודע, אולי גם כאן הדבר לא נובע מתוך מצוקה, אלא למען בצע כסף.

   

  נציג ע. לוזון נכסים והשקעות ימשיך לבחוש ולנהל את הכדורגל במנהלת החדשה, ובהתאחדות ישלים אותו שטרן חלובה, שהוא למעשה ע. לוזון לקיצורי דרך וקומבינות.

   

  גזר קופונים בעסקת בן-חיים. לוזון (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  גזר קופונים בעסקת בן-חיים. לוזון(צילום: אורן אהרוני)

   

  התשוש

  פליטת הפה הכרונית של שרף

   

  בשבוע שעבר נערכו משחקי גביע המדינה, מכבי שעריים הודחה על ידי הפועל באר־שבע, ושלמה שרף ניצל את ההזדמנות כדי ללגלג על שוער האורחים מליגה א', יותם זיגדון ("לא הייתי שם אותו כשוער אפילו במלון דן"). ככה זה, למפעל עם קבוצות מהליגות הנמוכות אפשר לשלוח פרשן מהליגה הכי נמוכה שיש.

   

  אביב איטח, חבר מועצת העיר רחובות ואוהד שעריים, לא נשאר אדיש. הוא כתב מכתב גלוי לפרשן העילג, ודרש ממנו להתנצל בפני זיגדון וגם בפני השוערים במלון דן. שרף, ייאמר לזכותו, אכן שיגר איגרת התנצלות שבה כתב: "במהלך שעות השידור הארוכות והלחוצות התבטאתי שלא כראוי כנגד השוער... אין לי דבר כנגד השומרים במלון דן או בכל מלון אחר... אינני מכיר את זיגדון באופן אישי וצר לי אם אמירתי (שנאמרה אחרי הרבה מאוד שעות לחץ באולפן) פגעה בו או במישהו מאוהדי מכבי שעריים".

   

  "אין לי כנגד השומרים במלון דן או בכל מלון אחר". שרף (צילום: מור שאולי) (צילום: מור שאולי)
  "אין לי כנגד השומרים במלון דן או בכל מלון אחר". שרף(צילום: מור שאולי)

   

  מודה ועוזב ירוחם, נאמר בכתובים, אך בואו נבחן אם פליטת הפה בקשר לשוער במלון נבעה מ"שעות שידור ארוכות ולחוצות". ובכן, כבר ב־2001, בעת שפירשן ברדיו, שרף כינה את אבי פרץ מהפועל חיפה: "שוער במלון שיכול לסחוב מזוודות". למחרת הוא נאלץ להתנצל בפני פרץ, וטען: "זו הייתה פליטת פה אומללה".

   

  אמירות אומללות הן שמו השני של שלמה. בעבר טעמו מהן גם שוערי נבחרת - מבוני גינצבורג דרך רפי כהן ועד דודו אוואט, וגם מוטיב המלון חזר ("שוער בבית מלון לא הייתי נותן לו להיות", "שוער כזה צריך להיות בל־בוי במלון"). אבל מה שהיה שהיה, ואם שלמה מתלונן עכשיו על לחץ ותשישות, מן הראוי שמעסיקיו יגלו התחשבות ויוציאו אותו לחופשה (לא חשוב באיזה מלון).

   

  ומעניין מי היה השוער במלון, כשנערות הליווי חגגו עם הנבחרת שלו.

   

  גם הוא חווה את זה. אוואט (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  גם הוא חווה את זה. אוואט(צילום: אורן אהרוני)

   

  השכונה

  תרנגול באצטדיון החדש בנתניה

   

  במאה הקודמת, כשבני־יהודה שיחקה בשכונה, היה לה תרנגול אותנטי שהתרוצץ על הקווים ושימש כקמע. בשבת האחרונה, על הדשא באצטדיון החדיש בנתניה, קירקר תרנגול אחר, אולי אחד מצאצאיו. סדרן שעמד שם ניסה לתפוס אותו, אבל למרות הצעיף הכתום שנקשר לרגליו, התרנגול התעופף כמו גבר ונמלט אל מעבר לשלטי הפרסומת. חזרנו לתקופת סאלח שבתי.

   

  בעלי חיים שמאומצים ע"י קבוצות בעולם אינם דבר חריג. לבנפיקה יש את העיט המפורסם, שחג מעל האצטדיון בליסבון לפני משחקיה. פ.צ קלן נהגה להציג את התיש הנס, שנקרא על שם מאמנה האגדי הנס וייסוויילר. אבל אלה קמעות רשמיים, שחלקם בהצגה תם לפני עליית השחקנים למגרש. התרנגול של בני־יהודה נכנס לאצטדיון בנתניה דרך היציעים, ולא ברור איך הוא עבר את הבידוק בכניסות. האם האוהד שהביא אותו אמר לסדרן שהוא רוצה לאכול חביתה בהפסקה? אולי את העוף כולו? מה בא קודם, הביצה או התרנגולת?

   

  איך התרנגול נכנס למגרש? (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  איך התרנגול נכנס למגרש?(צילום: AFP)

   

  את המראות הפרימיטיביים האלה, אדוני מנהל האצטדיון בנתניה, הגיע הזמן להפסיק, אפילו במשחקים משעממים בפלייעוף התחתון. מספיק שהקהל מנקר ביציעים.

   

  הנודניק

  חולדאי מפרסם ותוקע את העיר

   

  רק לפני ארבעה חודשים תל־אביב ומבואותיה הפכו לפקק תנועה בלתי נסבל בגלל שרון חולדאי החליט לערוך "מרוץ לילה", שהיה למעשה קמפיין פרסומי של חברה למוצרי ספורט. השבוע ראש העיר כבר הכריז על המפגע התעבורתי הבא – המרתון שייערך בסוף החודש, וגם הוא יקדם מכירות של חברת אלקטרוניקה גדולה.

   

  חולדאי מכריז על קיום המרתון (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  חולדאי מכריז על קיום המרתון(צילום: עוז מועלם)

   

  במסיבת העיתונאים, חולדאי נקב כמובן בשם החברה, ומאחוריו התנוסס הלוגו שלה. את האדם שנפטר במרתון השערורייתי אשתקד (שהתקיים למרות השרב הכבד), ראש העיר לא טרח להזכיר. הוא רק הודיע שהמרוץ יעבור באתרים המרכזיים של הכרך והבטיח כהרגלו שיהיה "מספר שיא של משתתפים". מה שאומר שיהיה גם מספר שיא של נהגים שייתקעו בכבישים.

   

  כשאומרים לפרזנטור המוניציפלי שלא חוכמה לארגן מרוצי ראווה פופוליסטיים על חשבון תושבי העיר, הוא משיב שככה זה בעולם - בכל עיר גדולה יש מרתון. זה נכון, אבל בערים הגדולות האלה יש גם תחבורה תת־קרקעית יעילה ומסועפת. אצלנו, ראש העיר הבטיח לפני שש שנים ש"ב־2013 ניסע ברכבת תחתית בתל־אביב". היום אנחנו ב־2014, מר חולדאי, ומתחת לאדמה יש רק חולדות.

   

  ככה זה ייראה (צילום: רונן טופלברג) (צילום: רונן טופלברג)
  ככה זה ייראה(צילום: רונן טופלברג)

   

  האופנתיות

  פאר וגלושקו תפרו שמלות

   

  נבחרת הנשים בטניס הובסה אתמול על ידי אוקראינה בפתיחת גביע הפדרציה בהונגריה, וסיכוייה להעפיל לשלב הבא שואפים לאפס.

   

  שחר פאר ויוליה גלושקו, שתיהן ביחד וכל אחת לחוד, לא הצליחו לזכות אפילו במערכה, אבל הן יוכלו להתנחם בדבר אחד: לכבוד האירוע, איגוד הטניס שלח אותן למעצבת אופנה ידועה, כדי שתתפור להן שמלות ערב מגונדרות. תמונות ראשונות מהמדידות, בחברת הסטייליסטית, אפילו נשלחו למערכות העיתונים.

   

  בשביל מה צריך את זה? גלושקו ופאר (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  בשביל מה צריך את זה? גלושקו ופאר(צילום: אורן אהרוני)

   

  לא ברור לי למה איגוד הטניס צריך לשלח שחקניות נבחרת למעצבת־על, אבל העיקר שבנשף המסורתי, בניגוד למשחק הפתיחה, לא יראו שזה היה גדול עליהן.

   

  המכתב

  פנייה נרגשת לנשיא המדינה

   

  אדוני הנשיא, שמעון פרס.

   

  הערב תהיה זו הפעם האחרונה שאתה מעניק את גביע המדינה בכדורסל, ולא מן הנמנע שמכבי ת"א תזכה בו. ראשי הקבוצה האטומים מינו לקפטן את גיא פניני, ולפי כל הסימנים הם מתכוונים לשלוח אותו כדי לקבל את הגביע מידיך.

   

  רזומה מרשים. פניני עם אפיק ניסים והגביע (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
  רזומה מרשים. פניני עם אפיק ניסים והגביע(צילום: יובל חן)

   

  אם אינך מכיר את הרזומה של הבחור, אני בטוח שעוזריך יוכלו להשלים את החסר באמצעות גוגל. מספיק להקיש את המלים "פניני", "נאצי", "סרטן" ו"אשכים". אחרי שתתעדכן, כבוד הנשיא, כולי תקווה שתודיע למארגנים שלפרחח כזה אינך מוכן להעניק שום גביע, ושאם הם רוצים, שיפנו לקודמך בתפקיד.

   

  תודה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים