שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חתונת בזק: בקייב אסרו, החופה עברה לי-ם
  ההזמנות כבר יצאו לאלף המוזמנים, אך ערב החופה הודיעה משטרת קייב כי יש לבטל את החתונה בשל התרעות חמות על אירועים אנטישמיים. במבצע בזק הועתקה החתונה לישראל. "לא יכולנו לדחות את האירוע, כי ברגע שנקבע מועד - אסור לשנותו", מספר אבי הכלה, רבה הראשי של קייב

  חתונה תוך שבוע: אמש נערכה בירושלים חתונתם של שמואל זיגר ומלכי מרקוביץ, בתו של הרב הראשי של קייב, יונתן מרקוביץ. מאות חברים ובני משפחה הגיעו מאוקראינה להשתתף באירוע, אבל בני הזוג לא ישכחו את "המבצע" המורכב שעמד מאחורי הקלעים של הפקתו.

   

  << הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

   

  עוד ביהדות :

   

  במשך חודשים התכוננו המשפחות לקיומה של החתונה באולם שמחות בקייב, עיר מגוריהם. הכל כבר היה מוכן, והזמנות נשלחו ליותר מאלף המוזמנים, עקב מעמדו הרם של אבי הכלה בעיר. "יום לפני החתונה פנו אלי ממשטרת קייב, ואמרו לי שהם מאוד מודאגים", סיפר הרב מרקוביץ.

   

  "זה היה מורכב מאוד ומתיש, בכל זאת, לארגן חתונה בתוך שבוע!" (צילום: דובי גורביץ) (צילום: דובי גורביץ)
  "זה היה מורכב מאוד ומתיש, בכל זאת, לארגן חתונה בתוך שבוע!"(צילום: דובי גורביץ)

   

  "בהתחלה לא הבנתי במה מדובר, הם לא דיברו על משהו ספציפי, אבל ביקשתי תשובות, כי בכל זאת מדובר באירוע גדול עם הרבה מאוד מוזמנים. במשטרה הסבירו לי שהמצב בשטח מאוד מתוח, שיש להם מידע מודיעיני ולפיו גורמים מסויימים עלולים לפגוע בחתונה או באורחים. הם לא דיברו על אנטישמיות, אבל יכולתי להבין את זה בין השורות.

   

  "לאחר התייעצות עם בני הזוג והמשפחה, החלטנו שלא לקחת סיכון, ולבטל את הכל", מספר הרב מרקוביץ. בתוך יום הודיעו בני המשפחה על ביטול החתונה בקייב, והעברתה לירושלים. בני הזוג, עם ההורים וכל הציוד הנדרש, עלו על מטוס והגיעו לישראל.

   

  לא כל האורחים הצליחו להגיע

  במקביל, הם דאגו לארגון בזק של חתונה בירושלים: "זה היה מורכב מאוד ומתיש, בכל זאת,

  לארגן חתונה בתוך שבוע! לא יכולנו לדחות עוד את האירוע, כי ברגע שנקבע מועד - אסור לשנותו".

   

  בסופו של מבצע מורכב, נישאו אמש (יום ד') שמואל ומלכי. "אמנם לא כל האורחים מקייב הצליחו להגיע בהתראה כל כך קצרה, אבל מי שהגיע שימח אותנו מאוד", אומר אבי הכלה. "היה אירוע יפה מאוד, למרות הכל. אני מקווה שהמצב בקייב ישתנה ונוכל לשוב ולקיים שם שמחות ואירועים".

   

  בין המוזמנים שזכו ליטול חלק באירוע קל"ב - היו גם רבה הראשי של קריית גת, הרב משה הבלין, ידידו של הרב מרקוביץ, שהביע שמחה על כך "שבסופו של דבר האירוע נערך בישראל", כדבריו, "ולא נלקחו סיכונים מיותרים. הכי חשוב זה שהחתן והכלה שמחים ומאושרים".

   

  לאחרונה ספגה קהילת יהודי קייב סדרה של אירועים אנטישמיים אלימים. לפני
  כשבועיים הותקף דב בער גליקמן (30), חבר הקהילה היהודית שעשה את דרכו בליל שבת אל ביתו. שלושה צעירים הכו אותו, ולאחר שנפל, נדקר שלוש פעמים – ואושפז במצב בינוני.

   

  כשבוע לפני כן, הותקף במכות קשות מורה יהודי-ישראלי בפתח הבניין שבו הוא מתגורר, לדברי המקומיים - באותו האזור ובאותה השיטה, אירוע שהוגדר כאנטישמי במובהק. חברי הקהילה היהודית מתארים פחד של ממש, ודורשים משלטונות אוקראינה שמירה צמודה לבתי הכנסת, פטרולים, "והכי חשוב, לטפל ביד קשה באנטישמיות שמרימה ראש", כפי שאמר אחד מחברי הקהילה ל-ynet.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים