שתף קטע נבחר

דנינו נגד הצבא: "הבעיה היא לא רק המשטרה - המטענים של החיסולים מגיעים מצה"ל"

מפכ"ל המשטרה התייחס לתופעת חיסולי התופת ורמז כי חלק מהבעיה טמון בצה"ל. "אנחנו מנסים למנוע את הזליגה של המטענים", הסביר. "לא הייתה כמות גדולה יותר של פיצוצים ב-2013". לדבריו, "אין אף משטרה בעולם שיודעת למנוע אירועים מהסוג הזה לחלוטין"

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו התייחס בצהריים (יום א') לשרשרת חיסולי התופת בערי ישראל ואמר כי מדובר בבעיה לאומית. "המקור של רוב המטענים הוא מצה"ל", אמר מפכ"ל המשטרה. "אנחנו בשיתוף פעולה הדוק עם הצבא, מנסים למנוע את הזליגה של המטענים הללו".

 

 

זירת החיסול בכפר שלם (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
זירת החיסול בכפר שלם(צילום: ירון ברנר)

דנינו, שאמר את הדברים בעת ביקור בתחנה בעכו, הוסיף כי "אנחנו משתמשים עכשיו בהרבה טכנולוגיה ומצלמות כדי להגיע למניחי מטענים, גם בדיעבד לאחר הפיצוץ. סטטיסטית, למרות העיסוק התקשורתי

הרב בעניין, לא הייתה כמות גדולה יותר של פיצוצים ב-2013 לעומת קודמתה. אבל זה לא משנה. כל פיצוץ הוא אחד יותר מדי".

 

לדבריו, "אין אף משטרה בעולם שיודעת למנוע אירועים מהסוג הזה לחלוטין. אני מקווה שנצליח להביא הישגים משמעותיים בתחום הזה. אנחנו מסכלים כמעט על בסיס שבועי, על רוב הסיכולים אתם כמעט ולא יודעים".

 

 (צילום: זאהר אבו אלנסר, אלירם משה, יהודה אהרוני, ירון ברנר, איחוד הצלה, יהב אטיאס, אגד, חטיבת הדובר) (צילום: זאהר אבו אלנסר, אלירם משה, יהודה אהרוני, ירון ברנר, איחוד הצלה, יהב אטיאס, אגד, חטיבת הדובר)
(צילום: זאהר אבו אלנסר, אלירם משה, יהודה אהרוני, ירון ברנר, איחוד הצלה, יהב אטיאס, אגד, חטיבת הדובר)

מפכ"ל המשטרה הדגיש כי "הפיצוצים האחרונים הם חמורים בכל קנה מידה.

 צריך להבין, שבראייה שלי, פיצוץ ברחוב פוגע קשה בביטחון האישי. לצערי, הזמינות של המטענים היא רחבה, קשה להשתלט בצורה גורפת והרמטית על סוגיית המטענים".

 

דנינו אמר עוד כי "העבריינים בכלל למדו שהסיכון יותר נמוך בלהניח מטען. אם פעם כדי לנסות לחסל היו משתמשים בעיקר בירי, הם לאט לאט עוברים יותר ויותר למטענים, מהסיבה הפשוטה שזה פחות סיכון מבחינת המטען. הוא עושה את זה בזמנים כאלה ואחרים באזורים שבהם אין בדיוק פיקוח.

 

ח"כ דוד צור (התנועה), שכיהן בעבר כמפקד מחוז תל-אביב במשטרה, התייחס הבוקר בראיון לאולפן ynet לשרשרת החיסולים בעולם התחתון. "חמישה פיגועים כאלה בטווח של שבועיים? אם זה היה פח"ע כבר היינו במקום אחר. טוב שהמשטרה תתרכז במתן שירות לאזרח. הכישלון הוא במניעה. האחריות של המשטרה בסיכול ובפענוח הפשעים היא אחריות מלאה. הביטחון האישי של הציבור נפגע באופן משמעותי, חובת ההוכחה על המשטרה והמפכ"ל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוחמד שינאווי
מפכ"ל המשטרה דנינו
צילום: מוחמד שינאווי
מומלצים