שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אסותא: מטופלת עלתה באש במהלך ניתוח

  במהלך ניתוח שעברה אישה בארץ במסגרת תיירות מרפא נוצר ניצוץ חשמלי שגרם לאש להתפשט ולאחוז בגופה. היא אושפזה בשל כוויות מדרגה שנייה. אסותא בתגובה: "אנו מצרים על עוגמת הנפש. ננקטו כל אמצעי הזהירות". משרד הבריאות בודק את האירוע

  הניתוח הסתיים בפגיעה חריגה: חולה הגיעה לישראל לפני כשבועיים כדי לעבור ניתוח פרטי במסגרת תיירות מרפא. במהלך הניתוח החלה המטופלת לעלות באש בשל ניצוץ חשמלי בקרבתה, עד שאחת הרופאות הצליחה לכבות את האש. בשל הכוויות נאלצה האישה להתאשפז.

   

  לחולה הורכבו משקפי חמצן הכוללים צינורות הנתלים על האוזניים ומוחדרים לאף כדי לספק חמצן. במהלך הניתוח אירעה תגובה במפגש של משקפי החמצן עם מכשיר אחר, והדבר גרם לניצוץ חשמלי ולאש שאחזה בחולה.

   

   

  אש בחדר הניתוח:

   

  אנשי הצוות מיהרו לנסות ולכבות את האש, ולבסוף הצליחה הרופאה המרדימה לעשות זאת. לאישה נקבעו כוויות מדרגה שנייה, והיא אושפזה כאמור לשלושה ימים נוספים שלאחריהם שוחררה.

   

  מבית החולים אסותא נמסר בתגובה: "אנו מצרים על עוגמת הנפש והפגיעה שנגרמה למטופלת. תגובה של משקפי החמצן עם אחד המכשירים גרמה לניצוץ חשמל במהלך הניתוח, חרף העובדה שכל אמצעי הזהירות ננקטו על פי הנהלים. האש כובתה באופן מיידי על ידי צוות חדר הניתוח.

   

  "המטופלת אושפזה במשך שלושה ימים לטיפול ומעקב ושוחררה מבית החולים ללא שנגרם לה נזק קבוע. המקרה תוחקר על ידי הנהלת בית החולים ודווח באופן מידי למשרד הבריאות".

   

  ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "האירוע דווח למשרד הבריאות כמקובל. משרד הבריאות החל בבדיקת האירוע, וטרם נסתיימה הבדיקה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  אנשי הצוות מיהרו לנסות ולכבות את האש
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים