שתף קטע נבחר

המטען בפ"ת: נהרג מתנקש וחבר שסייע לו

הותר לפרסום כי הרקע לפיצוץ בשבוע שעבר הוא ניסיון לחסל עבריין בשל סכסוך עם חלפן כספים. גם היעד לחיסול נעצר: "זה אבסורד, חייו ניצלו בנס"

לא חיסול כפול, אלא תאונת עבודה של גורמים עבריינים. היום (א') הותרו לפרסום פרטי הפרשה שהובילה לפיצוץ מטען בשבוע שעבר בפתח תקווה, ומתם מתברר כי ההרוגים בפיצוץ היו למעשה בדרכם לפגוע בגורם עברייני אחר. בפרשה נעצרו ארבעה חשודים, בהם האיש שככל הנראה היה היעד לחיסול. "אם הוא היה היעד, איך עוצרים אותו על רצח?", תהו מקורביו.

 

עוד סיפורים חמים בפייסבוק שלנו

 

במסגרת החקירה עצרה היחידה המרכזית של משטרת מחוז מרכז ארבעה חשודים, שלהם מייחסת המשטרה עבירות של רצח, שימוש בחומר חבלה וקשירת קשר לביצוע פשע. העצורים הם ו', עבריין מוכר בן 34 מפתח תקווה, ע' (37) מאלעד, שבבעלותו עסק להמרת כספים בפתח תקווה, שותפו שהוא בעל הרכב שבו התפוצץ מטען החבלה ונהג שעובד אצל השותף וחשוד שנתן את הרכב להרוגים.

 

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)
 

במשטרה מעריכים כי ו' היה היעד לחיסול. ככל הנראה הוא הסתכסך עם ע', והאחרון שכר את שירותיו של אחד ההרוגים בפיצוץ, שחר שמור, כדי שיניח מטען חבלה ברכבו של ו' בתמורה לאלפי שקלים. ההרוג השני בפיצוץ, אורי ליאור אטוואר, ככל הנראה היה רק הנהג שנחלץ לעזרת שמור והסיע אותו. לפי החשד, בשעת הפיצוץ שני ההרוגים סיירו במטרה לאתר את רכבו של ו', וכששמור ניסה לנטרל את מטען החבלה ברכבם, הוא התפוצץ.

 

לאחר הפיצוץ אותר בעל המכונית ובחקירתו הכחיש את מעורבותו בפרשה. הוא טען כי מסר את רכבו לנהג שלו כדי שיסיע עובד שרישיון הנהיגה שלו נשלל. סנגורו של בעל הרכב, עו"ד ניסים עמרני, הדגיש כי מרשו מכחיש את המיוחס לו: "הוא לא ידע היכן הרכב ומה הנהג עשה עם הרכב".

 

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)
 

החוקרים בדקו גם את צילומי מצלמות האבטחה בעסק להמרת כספים ובהמשך החרימו את רכבו של ו' ושלחו אותו לבדיקת מז"פ. מקורביו של ו', העבריין המוכר, מחו על מעצרו: "זה אבסורד, הוא עצמו היה היעד לחיסול וברכבו היה אמור להיות מונח מטען החבלה. על מה עוצרים אותו וחושדים בו? על זה שחייו ניצלו בנס?".

 

בסביבתו של ו' סיפרו עוד כי "כל הסכסוך הוא על שטות, על זה שהוא דיבר לא יפה. ו' הוא איש של כבוד, הוא לוחם באומנויות לחימה. הוא שירת בצבא רוסיה וגם בצה"ל, אבל הידרדר לפשע וישב בכלא על סחיטה באיומים. עכשיו הכול בסדר איתו. הוא לא מתעסק בפשע, הוא איש עסקים". סנגורו של ו', עו"ד יאיר רגב, הוסיף: "למרשי אין קשר למחסלים. המעצר שלו לא נועד לצורכי חקירה מהותית אלא כתגובה ללחץ ציבורי, כדי להראות עשייה".

 

כל העצורים מכחישים את המיוחס להם. ביום שלישי שעבר הם הובאו לבית משפט השלום בפתח תקווה ומעצרם הוארך בשבעה ימים, אולם מסיבה לא ברורה הוציא בית המשפט צו איסור פרסום גורף על פרטי הפרשה. היום שוב הובא ו' לבית משפט השלום בפתח תקווה ומעצרו הוארך עד יום שלישי. במקביל, הוארך עד יום חמישי מעצרו של בעל הרכב והשותף בעסק להמרת כספים, שמאושפז בבית חולים מתחילת מעצרו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
זירת הפיצוץ בשבוע שעבר
צילום: עידו ארז
עו"ד יאיר רגב
מומלצים