שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אלעזר שטרן: "לגופה יש ערך? זה לא יהודי"

  ח"כ אלעזר שטרן חתום כבר שנים על כרטיס אדי ואף ניסה לקדם יוזמה שבמסגרתה יחתום עליו כל חייל צה"ל. "גם ביהדות יש הרבה שתומכים בתרומת איברים", הוא אומר. "זה החסד הכי גדול שאנחנו יכולים לעשות"

  החתימה

  "אני חתום על כרטיס אדי כ-14 שנה, אחרי שיחות בבית וההבנה שאפשר להציל חיים וגם לשפר איכויות חיים הרבה מאוד פעמים. אם אפשר לחתום ולתרום, אני לא מבין למה לא לעשות כך".

   

  ההתלבטות

  "היה לי ברור מאוד מה צריך לעשות. ראיתי שגם ביהדות יש הרבה שתומכים בזה, אנשים בעלי דעה וחשיבות דתית. לא היו לי התלבטויות, להפך - פעם עוד רציתי שכל חייל צה"ל יחתום על הכרטיס, אבל זה מורכב רגשית מדי".

   

  חותמים עכשיו:

   

   

  המשפחה

  "בני המשפחה שלי מודעים להחלטה שלי והם חתומים בעצמם. יש אחידות דעים אצלנו בעניין הזה".

   

  אחרי המוות

  "אני מכיר את 'חזון העצמות היבשות', אז מה נשאר מהמוות אחר כך? ההתייחסות לגופה שלאחר המוות כמשהו בעל ערך היא בעיניי לא יהודית. 'מעפר באת ואל עפר תשוב' - אנחנו יודעים מה קורה בעפר, ויש הפרדה ברורה בין הגוף לרוח או לנפש. אנחנו יודעים מה קורה לאותם איברים בגוף אם לא תתרום אותם".

   

   (צילום: דבורה שרר) (צילום: דבורה שרר)
  (צילום: דבורה שרר)
   

   

  חינוך

  "צריך לפרסם מקרים של הצלת חיים ותרומה של אנשים. זאת הדרך הכי טובה להעלות את המודעות בציבור, דרך הסיפורים האישיים האלה. זה יעורר הכי הרבה מחשבה מצד אנשים, ואני מקווה שגם יעודד אותם לחתום".

   

  מילה למתלבטים

  "זה החסד הכי אחרון והכי גדול שאנחנו יכולים לעשות, ואני חושב שהוא מקל על המשפחה שנשארת, מתוך תחושה שאולי את המוות לא בוחרים אבל אם כבר היה מוות - אז הוא לא היה לשווא.

   

  "זאת התרומה הכי גדולה שאפשר לתת, ודווקא לפעולה האחרונה בחיים יש משמעות עצומה בעיניי".   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דבורה שרר
  החסד הכי אחרון והכי גדול שאנחנו יכולים לעשות. ח"כ אלעזר שטרן
  צילום: דבורה שרר
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים