שתף קטע נבחר

מושל טוקיו נבחר חרף "שביתת הסקס" נגדו

3,000 נשים הודיעו שלא ישכבו עם אדם שיצביע ליואיצ'י מסוזואה, אך הוא עדיין הצליח לנצח בבחירות. איך עצבן את הבוחרות? טען ש"אינן נורמליות" בזמן מחזור

אלפי תושבות טוקיו מחו ואף איימו במניעת מין מכל אדם שיבחר בו, אולם שר העבודה לשעבר יואיצ'י מסוזואה הצליח להתגבר על כל המכשולים ולזכות בתפקיד מושל טוקיו. בראש רשימת המטלות שלו: חידוש הפעילות בתחנות הכוח הגרעיניות.

 

 עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

 

מפגן המחאה יוצא הדופן נגד מסוזואה הוכרז בשבוע שעבר בתגובה לפרסום של התבטאויות עבר שלו. בין היתר, דווח כי ב-1989 הוא אמר למגזין לגברים כי נשים "אינן נורמליות" בתקופת המחזור שלהן ועל כן לא כשירות למשול. "אי אפשר לתת להם לקבל החלטות קריטיות על עתיד המדינה, כמו למשל אם לצאת למלחמה", הוא המשיך. האמירות עוררו זעם רב וגרמו ל-3,000 נשים להצטרף ל"שביתת הסקס" נגדו.

התראיין למגזין לגברים ב-1989. מסוזואה אחרי הניצחון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
התראיין למגזין לגברים ב-1989. מסוזואה אחרי הניצחון(צילום: רויטרס)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

יוזמות המחאה הסבירו כי בכוונתן למנוע את ניצחונו של מסוזואה, "שמעיר הערות כה מעליבות נגד נשים. אנחנו לא נשכב עם אף גבר שיצביע למסוזואה", הן הבטיחו. ב"גרדיאן" הבריטי צוין כי קבוצת נשים נוספת הכריזה במקביל על מחאה דומה, והאתר שהן הקימו זכה ל-75 אלף כניסות ביום. הפעילות גם פרסמו עצומה נגד מסוזואה, שעליה חתמו 2,800 איש.

 

עם זאת, מסוזואה זכה בתמיכת ראש הממשלה שינזו אבה ומתברר

שזו הייתה משפיעה יותר - הוא זכה ב-2.1 מיליון קולות בבחירות שלשום, יותר ממה שקיבלו שני המתמודדים האחדים ביחד. אחוז ההשתתפות בבחירות היה נמוך יחסית ועמד על 46.1% בלבד, ככל הנראה בגלל מזג האוויר הקשה.

 

הבחירות נועדו למצוא מחליף למושל הקודם נאוקי אינוס שהתפטר מתפקידו לאחר שעלה החשד כי הוא קיבל 50 מיליון יין מרשת בתי החולים טוקושוקאי במרמה במהלך הקמפיין שלו לראשות המטרופולין. במצע שלו התחייב מסוזואה לחדש את פעילות תחנות הכוח הגרעיניות, בעוד יריביו התכוונו לשים קץ לשימוש באנרגיה גרעינית. "אסון פוקושימה הותיר אותי ללא מילים, אולם הפחתת התלות שלנו באנרגיה גרעינית הינה תהליך שצריך להיעשות בהדרגה", הצהיר מסוזואה אחרי ניצחונו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
מסוזואה. מאות חתמו על עצומה נגדו
צילום: AP
מומלצים