שתף קטע נבחר

חשד: קצין משטרה בכיר קיבל שוחד מנהגים

רפ"ק רוני משיח נעצר בחשד שבלפחות 10 מקרים הקל על עברייני תנועה, ערך שימועים פיקטיביים וסייע להם לקבל את רישיונותיהם. טובות ההנאה הועברו לו על ידי מתווכים. הוא מכחיש את החשדות: "ההחלטות היו ענייניות"

בית משפט השלום בחיפה התיר היום (ג') לפרסום שהמחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) עצרה ביום ראשון את מפקד משטרת התנועה כרמל, רב פקד רוני משיח, החשוד שב-10 מקרים לפחות קיבל שוחד מאזרחים שביצעו עבירות תנועה. על פי החשד, השוחד הועבר אליו באמצעות מתווכים ובתמורה סייע הקצין לנהגים לקבל את רישיונותיהם בחזרה. בנוסף הוא חשוד בסחר באמצעי לחימה ובהעברת מידע לגורמים מחוץ למשטרה.

 

 

רפ"ק משיח, תושב נהריה בן 48, הוא מפקד ימת"א (משטרת התנועה הארצית) כרמל. החקירה נגדו החלה לפני כמה חודשים בחשד שקיבל כספים ו"שווי כסף" במטרה להקל על עברייני תנועה. בין השאר עלה בחקירה שמשיח ערך לנהגים שימועים פיקטיביים שלא בנוכחותם ונמנע מלהורות על פסילה מנהלית של רישיון הנהיגה שלהם בתמורה לטובות הנאה.

 

בהודעה שנמסרה היום ממח"ש נטען: "הקצין עשה כן חרף העובדה שדובר לעיתים בעבירות תנועה חמורות שביצעו הנהגים – חלקם עברייני תנועה שלחובתם כמה הרשעות תעבורתיות - ואשר היה בהן כדי לסכן חיי אדם".

 

אתמול הוארך מעצרו של רפ"ק משיח ביממה, והיום הוארך פעם נוספת בשישה ימים. יחד איתו נעצרו 10 חשודים במתן השוחד, וכן חשודים שתיווכו בינם לבין קצין המשטרה. בבקשה להארכת מעצרו נטען שהמתווכים הם שקיבלו את השוחד.

 

בנוסף לעבירות השוחד חשוד רפ"ק משיח גם בהעברת מידע משטרתי לגורמים אזרחיים, בין השאר על ידי אזהרתם מפני פשיטות משטרתיות. בנוסף הוא חשוד שרכש תחמושת עבור אדם שאינו מורשה. גם האדם שקיבל מידיו את התחמושת נעצר ומעצרו הוארך.

 

עו"ד אביטל בן נון, המייצגת את משיח, אמרה כי הוא מכחיש את החשדות המיוחסים לו: "עד רגע זה לא הוזכר בפניו שום חשד שאדם ספציפי שילם לו שוחד, או שהוא קיבל כסף מנהג מסוים. הוזכרו כספים רק למתווכים. בכל מקרה, לדבריו, כל ההחלטות שקיבל במהלך השנים היו ענייניות ורלוונטיות לכל תיק ומקרה".

 

קציני משטרה המכירים את רפ"ק משיח אמרו היום כי עסק שנים רבות בתחום התנועה: "הוא נחשב קצין מוערך בתחום אכיפת עבירות תנועה ובניהול היחידה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים