שתף קטע נבחר

דנון נגד נתניהו: "מנסה לשתק את הליכוד"

נשיא ועידת הליכוד חושש שבית הדין של התנועה ימנע מחבריה לקיים הצבעות בנושאים מדיניים: "נתניהו רוצה למנוע דיונים ערב פרסום מתווה קרי"

נמשכים המאבקים בתוך הליכוד: אחרי שבית הדין של המפלגה קיבל לפני חודשיים את בקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא לאפשר לוועידת הליכוד להצביע נגד איחוד עם מפלגת ישראל ביתנו, יתקיים היום (ד') דיון בערעור שהגיש סגן שר הביטחון ח"כ דני דנון נגד ההחלטה. הדיון בבקשתו של דנון, המכהן כנשיא ועידת הליכוד, יתקיים בבית המשפט המחוזי בתל-אביב.

 

עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו 

 

בעתירה שהגיש סגן השר נטען כי ראש הממשלה נתניהו מטיל מגבלות על נושאים הנידונים בוועידה באמצעות עתירות לבית הדין של הליכוד. מלבד החשש מאיחוד אפשרי עם ישראל ביתנו, העלו דנון וחברי כנסת נוספים דאגה מכך שבית הדין של התנועה ימנע מחבריה לקיים דיונים והצבעות בנושאים מדיניים עקרוניים, בין היתר במשא ומתן המדיני.

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

דנון ויתר חברי נשיאות הליכוד, טוענים כי בהתערבותו חורג בית הדין של התנועה מסמכותו ומפקיע מידי חברי הליכוד את קביעת מדיניות התנועה. "ראש הממשלה מנסה לשתק את הליכוד", אמר סגן השר דנון, "ולמנוע דיונים אידיאולוגיים ערב פרסום מתווה קרי. מפלגת הליכוד היא מעוז הדמוקרטיה האחרון בכנסת ואלחם על שמירת אופייה הדמוקרטי".

 

באחרונה קיבל דנון מכתבים בעלי איומים מרומזים לסגת מדרישותיו לדיונים שונים בוועידה. בתגובה לכך אמר דנון: "לא מכתבי איומים ולא ניסיונות בסגנון עידן שרון (הכוונה לתקופת שלטונו של אריאל שרון. מ"א) ירתיעו אותי מלשמור על חוקת הליכוד - נשמת אפה הדמוקרטית של התנועה, למען חברי הליכוד, הדמוקרטיה ולמען עתיד המדינה".

 

טרם כינוס הוועידה בדצמבר האחרון, התעמת דנון עם נתניהו על רקע רצונו לקיים דיון והצבעה בשאלת האיחוד עם ישראל ביתנו. לאחר שנשיאות הליכוד הודיעה כי תעלה להצבעה הצעה שתמנע את האיחוד עם מפלגתו של שר החוץ אביגדור ליברמן, הודיע בית הדין של הליכוד במהלך הוועידה כי הנושא כלל לא יועלה לדיון.

פורסם לראשונה 11/02/2014 22:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
נאבק בנתניהו. ח"כ דנון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים