שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מיכאל שומאכר - עדיין בתרדמת, אך מצבו החמיר

  מצבו של אלוף העולם לשעבר החמיר באופן מדאיג. הרופאים המטפלים בו מדווחים כי הוא חולה כעת גם בדלקת ריאות

  מיכאל שומאכר לא רק בקומה, אלא מתמודד גם עם דלקת ריאות. אלוף העולם לשעבר, אשר נפל במהלך חופשת סקי ונפצע באופן קריטי בראשו, סובל כעת גם מדלקת ריאות. רופאיו של שומאכר, המטופל בבית החולים בגרנובל, צרפת, הודיעו לפני כשבועיים כי החלו בפעולות שבסיומן הוא אמור להתעורר. אלא שכעת מדווח הבילד הגרמני כי שומאכר סובל גם מדלקת ריאות, ומטופל באנטיביוטיקה.

   

  התפתחות זו אינה בלתי צפויה, שכן כ-30-50 אחוזים מחולים הנמצאים ללא הכרה זמן רב, מפתחים דלקת ריאות כתוצאה מחדירת רוק לריאות, כך אמר רופא בכיר למגזין פוקוס הגרמני. עוד אמר כי דלקת ריאות מהווה התפתחות מסכנת חיים במיוחד עבור חולים במצבו של שומאכר, בעיקר מכיוון שהגוף חלש במיוחד ומתקשה להתמודד עם ההשלכות של הדלקת, בין היתר מכיוון זרימת החמצן לגוף, אינה רגילה. לדברי הבילד הגרמני, הרופאים בסביבתו של שמאכר עדיין בודקים עד כמה חמורה דלקת הריאות ממנה סובל לפתע הנהג.

   

  בשלב זה לא ברור עדיין אם הרופאים המטפלים באלוף העולם לשעבר, החליט להפסיק בתהליך האמור להעיר אותו. לפי מקורות בסביבתו של נהג העבר, הוא מטופל באופן קפדני במיוחד, בעזרת הצוות הטוב בעולם להתמודדות עם מצבים דומים. כל מערכות גופו נסקרות מדי יום, וכל שינוי מטופל מיידית.

   

  לדברי רופאים, הטיפול באנטיביוטיקה אמור להמשך כשבוע עד 10 ימים, בהם הגוף אמור להתאושש לחלוטין, עם סימנים להתאושות כבר אחרי שלושה-ארבעה ימים. אלא שלדברי מומחים ששוחחו עם הבילד, יש לא מעט בקטריות העמידות בפני אנטיביוטיקה, ואשר עלולות להחמיר את מצבו של שומאכר.

   

  במהלך חופשת סקי עם חברים, סטה שומאכר ממסלול הגלישה המוסדר, נתקל בסלע חבוי מתחת לשכבת שלג, הוטח לפנים וראשו פגע - לפי דיווחים שונים - שלוש פעמים בסלעים בולטים. קסדתו של שומאכר, גולש סקי מאד מיומן וותיק, נשברה בעת הפגיעה. לפי דיווחים שונים, מיד לאחר הפגיעה הצליח שומאכר לתקשר עם שני הפראמדיקים שהגיעו למקום התאונה, אך מצבו הדרדר במהירות והוא פונה במצב קריטי לבית החולים הקרוב, משם הוטס הלאה לבית החולים הגדול בגרנובל, הכולל ציוד מתקדם יותר.

   

  מאז נפגע נמצאים לצדו אשתו ואחיו ראלף, כמו גם בנו בן ה-14 אשר גלש עמו בזמן התאונה. בתחילה נמצאו עמו בני המשפחה ללא הרף, אך בעת האחרונה נוסעים אשתו ואחיו מדי יום כ-160 ק"מ לכל כיוון בבוקר, וחוזרים לבתיהם בשעות הערב.

   

  במהלך קריירת המירוץ של שומאכר, שבר הנהג הגרמני כמעט כל שיא אפשרי. הוא ניצח במספר המירוצים הגדול ביותר בפורמולה 1 (91), זכה ביותר אליפויות מכל נהג אחר (7), זינק מהעמדה הבכירה (68) וניצח במספרים שאיש לא הצליח עדיין לשפר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: EPA
  מיכאל שומאכר, בימים טובים יותר
  צילום: EPA
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים