שתף קטע נבחר

דנמרק: עוד גן חיות שוקל להמית ג'ירף 'מיותר'

העובדים ביולנדס פארק הודיעו שכנראה ימיתו ג'ירף בן 7 כדי למנוע ממנו להילחם עם זכר אחר. מקרה דומה השבוע בקופנהגן גרר איומים על מטפלים

המחאה שעורר גן חיות בבירת דנמרק כשהרג ג'ירף לא הרתיעה גני חיות אחרים במדינה מלנהוג כמוהו. גן החיות בחצי האי יולנד הודיע אתמול (יום ד') כי הוא שוקל להמית את אחד הג'ירפים שלו משום שהוא "מיותר". "יש לנו שני זכרים ונקבה אחת", הסבירו במקום. באופן מקרי, שמם של שני הג'ירפים הוא מריוס.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

בגן החיות יולנדס פארק הודיעו כי הם פועלים לרכוש ג'ירפה ממין נקבה, מהלך שככל הנראה יושלם בהצלחה, ולאחר שזו תגיע לגן החיות יהיה עליהם להמית את מריוס בן ה-7. בגן החיות יש עוד ג'ירף צעיר יותר בשם אלמר. "אסור שיהיו לנו שני זכרים ונקבה אחת, הם יילחמו ביניהם", הסבירו העובדים.

 

הג'ירף מריוס שהומת בקופנהגן

 

אחת העובדות, ג'ני פולסן, מסרה לסוכנות הידיעות הדנית כי במקביל הם מנסים למצוא בית אחר למריוס, אולם

הסיכוי לכך הוא קטן, במיוחד שהוא לא מתאים להרבעה. "אם מנהל תוכנית ההרבעה יוחלט שיש להמית אותו, כך נעשה", הודתה פולסן.

 

ביום ראשון עורר גם החיות בקופנהגן את זעמם של ארגוני זכויות בעלי חיים כשהרג ג'ירף בריא והשליך את גופתו לאריות. בגן החיות טענו כי גידול באוכלוסיית הג'ירפות בגן החיות עלול לגרום לעלייה בזיווג של חיות בני אותה משפחה ולכן המיתו את הג'ירף בן 18 החודשים באמצעות אקדח. הציבור אף הוזמן לצפות כיצד גופתו נותחה ובשרה הועבר לכלובי האריות. לאחר הריגת הג'ירף, קיבלו העובדים במקום איומים על חייהם.

 

עם זאת, לטענת פולסן, גני החיות בדנמרק נוהגים זה שנים רבות להרוג בעלי חיים "עודפים" ועל כן ביולנדס פארק לא נרתעו מהמחאה שעורר המקרה בקופנהגן. "בגני חיות בחו"ל שבהם לא נוהגים כך, בעלי החיים שוהים בתנאים מחפירים ואף מונעים מהם להתרבות. אנחנו לא חושבים שזה בסדר", אמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מריוס הראשון בקופנהגן. המחאה לא עזרה
מומלצים