שתף קטע נבחר

לפרס תהיה מחליפה? דורנר רצה לנשיאות

שופטת העליון לשעבר, בת 79, החליטה להתמודד: "פתח לנשים". עוד ברשימה הארוכה: ריבלין, בן אליעזר, איציק, שכטמן ואולי גם שלום ולוי

עוד שם מצטרף לרשימה ההולכת ומתרחבת של המועמדים להחלפת שמעון פרס: שופטת בית משפט העליון לשעבר, דליה דורנר, הודיעה הבוקר (ה') כי תציג את מועמדותה לנשיאות המדינה. "פנו אליי והסכמתי להציג את מועמדותי כדי לפתוח פתח לנשים", אמרה.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

דורנר, ששימשה כשופטת בעליון מ-1993 ועד 2004 ומכהנת כיום כנשיאת מועצת העיתונות, הרחיבה על החלטתה לנסות להיות הנשיאה הראשונה. "חשבתי שהפנייה אליי מחמיאה וחשבתי שזה יפתח פתח לנשים אם יושגו החתימות מחברי הכנסת", אמרה דורנר בת ה-79. "בכל אופן, אם ישיגו או לא, עצם העובדה שיש מועמדת אישה יש בה דחיפה לנשים, והחלטתי בשל כך לתת תשובה חיובית".

 

כדי להתמודד לנשיאות על מועמד להשיג חתימות של לפחות עשרה חברי כנסת. שלושה מהמועמדים הם חברי כנסת מכהנים. ראובן (רובי) ריבלין מהליכוד כבר התחיל להחתים ח"כים, בהם ארבעה ממפלגתו - השר גדעון סער, ציפי חוטובלי, חיים כ"ץ ואופיר אקוניס. בנימין (פואד) בן אליעזר ממפלגת העבודה מתמודד אף הוא ונהנה מתמיכת מפלגתו. באחרונה עלה שוב שמו של השר סילבן שלום כמועמד אפשרי. שלום לא אישר את הדברים, אולם חברי כנסת סיפרו כי נבדקה איתם האפשרות לתמיכה במועמדותו.

 

בנוסף נמצאים ברשימת המועמדים גם חברת הכנסת לשעבר דליה איציק וכן פרופ' דן שכטמן. זוכה פרס נובל עדיין לא השיג חתימות חברי כנסת, אך כבר ערך כמה פגישות בעניין, בין היתר עם שר החוץ אביגדור ליברמן ושר האוצר יאיר לפיד. בבורסת השמות נכלל גם שר החוץ לשעבר דוד לוי, שמכחיש בינתיים את האפשרות כי יתמודד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
דליה דורנר. הנשיאה הראשונה?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים