שתף קטע נבחר

הצעה: אישה תוכל להיות מנהלת בבתי הדין הרבניים

יוזמי ההצעה ובהם ח"כ גילה גמליאל אומרים כי מדובר בלא פחות ממהפכה, שעשויות להיות לה השלכות מרחיקות לכת על מעמדן של נשים בבתי הדין הרבניים

ועדת השרים לענייני חקיקה תדון ביום ראשון בהצעת חוק שתאפשר לראשונה לאישה להיבחר לתפקיד מנהלת בתי הדין הרבניים, תפקיד שעד היום שמור רק לגברים.

 

עוד סיפורים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

הצעת החוק היא יוזמה משותפת בין ח"כ גילה גמליאל (הליכוד ביתנו) יחד עם "מבוי סתום" ונעמ"ת. יוזמי ההצעה אומרים כי מדובר בלא פחות ממהפכה, שעשויות להיות לה השלכות מרחיקות לכת על מעמדן של נשים בבתי הדין הרבניים ובכלל זה על החלטות היוצאות מבית הדין הרבני.

 

יוזמת ההצעה. ח"כ גילה גמליאל (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
יוזמת ההצעה. ח"כ גילה גמליאל(צילום: ירון ברנר)

 

"הצעת החוק מחד, ממשיכה את המהפכה לקידום שוויון מגדרי, ומאידך תחזק את אמון הנשים והציבור בכלל בבית הדין הרבני וביכולת של המדינה היהודית והדמוקרטית להתקיים יחדיו" אמרה ח"כ גמליאל.

 

בתיה כהנא-דרור, מנכ"לית ארגון "מבוי סתום", הוסיפה כי "יש לזכור כי נשים מנועות מלכהן במשרות שיפוטיות בבתי הדין הרבניים, דבר המטה את הפסיקה ומעמיק את אי-השוויון הקיים ממילא בין נשים לגברים בהליך גירושין".

 

בדברי ההסבר להצעה נכתב כי "במצב המשפטי הקיים כיום, בתי הדין הרבניים מאוישים על ידי דיינים גברים בלבד. החוק אינו מאפשר לאישה להתמנות אף למשרה של מנהלת בתי הדין שהיא משרה מינהלית ולא שיפוטית. הצעת חוק זו נועדה לאפשר מינויה של אישה לתפקיד מנהלת בתי הדין הרבניים. לשם כך מבוטלת הדרישה הייחודית לכשירות לדיינות או לרבנות, הניתנת בישראל לגברים בלבד. הצעת החוק יוצרת אחידות בין הליך מינויו של מנהל בתי הדין הרבניים להליך מינויו של מנהל בתי המשפט, הליך המוסדר בסעיף 82 לחוק בתי המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ח"כ גילה גמליאל
צילום: ירון ברנר
מומלצים