שתף קטע נבחר

הרצוג: אעתור למינוי יו"ר ועדת חוץ וביטחון

יו"ר העבודה ציין בישיבת הסיעה כי בכוונתו לבקש מבית המשפט לחייב את ראש הממשלה למנות יו"ר לוועדה שפעילותה משותקת. המפלגה המליצה על בן אליעזר כמועמדה לנשיאות

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, הודיע היום (ב') במהלך ישיבת הסיעה כי יגיש עתירה לבית המשפט על מנת לחייב את ראש הממשלה בנימין נתניהו למנות יו"ר לוועדת החוץ והביטחון של הכנסת. בשל מחלוקת בקואליציה לגבי מינוי היו"ר, משותקת פעילות הוועדה זה חודשים ארוכים והיא מתפקדת במתכונת שונה תחת יושבי ראש זמניים.

 

"מדינה זה לא משחק", אמר הרצוג. "אם אתם לא מסוגלים להחליט בית המשפט יחליט בשבילכם. אני מודיע שאגיש נגד ראש הממשלה עתירה לבית המשפט כיו"ר האופוזיציה ובשם חברים נוספים בה וזאת כדי לכפות את סיום מחזה האבסורד הזה".

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

בתוך כך, חברי סיעת מפלגת העבודה החליטו היום להמליץ על ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר כמועמד המפלגה לתפקיד נשיא המדינה. חברי הסיעה חתמו באופן רשמי על טופס המועמדות של בן אליעזר, שיוגש ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. יו"ר המפלגה לשעבר, ח"כ שלי יחימוביץ', הייתה היחידה שנמנעה בהצבעה.

 

יו"ר סיעת העבודה, ח"כ איתן כבל, הציג בפתח ישיבת הסיעה את מועמדות בן אליעזר ואמר: "אני גאה להציג את המועמדות של חברנו בן אליעזר כמועמד הסיעה לתפקיד. אין לי ספק שכשתיבחר תביא הרבה כבוד לתפקיד וגם לנו. אני מבקש בהזדמנות זו לומר שהשיח שהתפתח לאחרונה סביב המועמדים לנשיאות ולפיו כל מועמד עדיף על פני פוליטיקאי הוא שיח מסוכן, הוא מחליש את הפוליטיקה והפוליטיקאים".

 

יו"ר המפלגה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, בירך גם הוא על מועמדות בן אליעזר. לדבריו, "לא הרבה מכירים את סיפור החיים המדהים שלך ואני סבור שצריך לספרו שוב ושוב. אני שמח על המועמדות הזו ובטוח שהיא תביא לנו גאווה גדולה".

 

כאמור, רק ח"כ יחימוביץ' נמנעה בהצבעה. גורמים פוליטיים העריכו באחרונה שיחימוביץ', הידועה בקשריה הטובים עם יו"ר הכנסת לשעבר ראובן (רובי) ריבלין, עשויה לתמוך במועמדותו. "מבלי לגרוע מהיותו של פואד מועמד ראוי, ומבלי לפגוע בכבודו של איש, בנושא זה יש צורך בשיקול דעת כבד משקל שחורג מהגבולות הפוליטיים המקובלים. מדובר בהצבעה שהיא ממילא אישית וחשאית, ואני מתחייבת כי אבחר, אחרי שיקול דעת רציני, במועמד הראוי מכולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
יו"ר העבודה הרצוג
צילום: AFP
מומלצים