שתף קטע נבחר

רה"מ: להחרים את המחרימים, הם אנטישמים

ראש הממשלה התרכז כהרגלו בנושא האיראני בנאום בוועידת הנשיאים, אך הפעם דיבר גם על יוזמי החרם נגד ישראל: "הם אנטישמים קלאסים, צריך להילחם בהם. באירופה מדברים על חרם? שערורייה"

אחרי נאומיהם של שר הכלכלה נפתלי בנט, שר האוצר יאיר לפיד ושגריר ארה"ב בישראל דן שפירו, חתם הערב (ב') בנימין נתניהו את יומה הראשון של ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים. בנאומו במלון ענבל התייחס ראש הממשלה לאיומי החרם הכלכלי על ישראל ולפעילים המקדמים אותו: "בעבר אנטישמים החרימו חנויות של יהודים והיום הם קוראים להחרים את ישראל". ynet העביר את הנאום בשידור חי ממלון ענבל.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

נתניהו אמר בנאומו: "יש קמפיין חדש נגדנו. חושבים שיפגעו בנו על ידי חרמות. אבל זה לא חדש כי החרמות של יהודים תמיד היו. אנשים על אדמת אירופה מדברים על חרם על יהודים? זו שערורייה. BDS (הקמפיין לחרם על ישראל, הימנעות מהשקעות ועיצומים, ק"נ) רוצים לראות את קץ המדינה היהודית. צריך לחשוף אותם. הם אנטישמים קלאסיים. צריך להילחם בהם ולהחרים את המחרימים. צריך להילחם בחזרה. ויש דבר נוסף: אני נפגש עם ראשי מדינה ועם ראשי חברות הם כולם מגיעים לישראל".

 

 

ראש הממשלה התייחס למו"מ המדיני ונשמע ספקן לגבי תוצאותיו: "עד לפני שנתיים אמרו שהקונפליקט לא נפתר בגלל ההתנחלויות, אבל בעזה פינינו את ההתנחלויות והקונפליקט נשאר. אני מעריך את הניסיונות של מזכיר המדינה ג'ון קרי לקידום המשא ומתן, אבל השורש לקונפליקט הוא הסירוב להכיר בזכות של יהודים למדינה שלהם. אנחנו מקווים שיהיה שינוי גדול, שפירות השלום יבשילו ושהדור הפלסטיני הצעיר יאמץ דרך חדשה. צריך לחתום על הסכם כלכלי בינינו. אבל בלי הכרה זה לא יקרה".

 

נתניהו חזר והתייחס כמובן גם לאיראן: "המטרה בדיונים על איראן שייפתחו מחר בווינה צריכה להיות לא רק שלא יהיה לה נשק גרעיני אלא שלא תהיה לא היכולת לפתח נשק גרעיני. אם לאיראן יהיו את כל המרכיבים הנחוצים, היא תוכל להרכיב אותו אולי אפילו תוך שעות. איראן טוענת שהיא רק רוצה אנרגיה אזרחית אבל הם לא צריכים העשרה עבור אנרגיה אזרחית. לא צריך טילים בליסטיים ארוכי טווח עבור זה, אך על זה איראן מתעקשת".

 

לפיד: ארה"ב מאבדת סבלנות 

מוקדם יותר היום אמר השר לפיד בוועידה שהסטטוס קוו המדיני מסכן את מדינת ישראל. הוא התרכז בחשיבות המו"מ המדיני מול הפלסטינים והסיכוי להסדר שלום.

לדבריו, קיפאון מדיני מסכן את ישראל בכמה וכמה תחומים, ובהם יחסינו עם ארה"ב והעולם. "הם מאבדים את סבלנותם כלפינו", אמר.

 

לפיד טען שהקיפאון מסכן את מדינת ישראל, "שלא יכולה ואסור לה לבלוע אל קרבה ארבעה מיליון פלסטינים. אם אנחנו רוצים לחיות במדינה יהודית, אנחנו מוכרחים להיפרד מהם".

 

השגריר שפירו אמר על יחסי ישראל-ארה"ב: "שיתוף הפעולה קיים גם בדרגות הבכירות וגם ברמה האזרחית. כל אמריקאי שמשלם מסים עוזר לביטחונה של ישראל על ידי בניית כיפת ברזל". על איראן הוא הוסיף: "אנחנו מודעים לסיכון של מדינה עם נשק גרעיני. זה איום קיומי על ישראל. מחר יחל דיון בווינה על קידום ההסכם, והמטרה היא שלאיראן לא יהיה נשק גרעיני. אם איראן לא תעמוד בהתחייבויות שלה - נחזיר את הסנקציות. הנשיא אובמה חזר ואמר שכל האפשריות עדיין על השולחן ומבצע צבאי עדיין בא בחשבון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
ארכיון. נתניהו
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים