שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  שוחרר מהכלא הכדורגלן שרצח: "אדם חדש"

  זורי דזנשווילי (45) כיכב בהפועל לוד ובהפועל ר"ג, הורשע ברצח צעיר מלוד ונידון למאסר עולם. בשבוע שעבר שוחרר למרות התנגדות היועמ"ש

  הוא נחשב לכדורגלן מבטיח שכמעט לבש את מדי נבחרת ישראל. לאחר מכן הסתבך בפלילים והורשע ברצח. כעת קיבל שוב את חירותו: זורי דזנשווילי (45), כדורגלן עבר בהפועל לוד והפועל רמת גן, שוחרר בשבוע שעבר מכלא מעשיהו לאחר שריצה 20 שנות מאסר בגין רצח צעיר מלוד. ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר קיבלה את ההחלטה בעניינו של דזנשווילי למרות התנגדותו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.

   

  עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  דזנשווילי, שלימים כונה "סקילאצ'י" - על שמו של הכדורגלן האיטלקי סלבטורה (טוטו) סקילאצ'י - הורשע בשנת 93' ברצח אדם שהיה מסוכסך עם אחיו ובעקבות כך נגזר עליו מאסר עולם. חצי שנה לאחר מכן נרצח אחיו אושיק במהלך קטטה במועדון ביפו. "לא רצחתי, אני חף מפשע, נעשה כאן עוול נוראי", אמר דזנשווילי בראיון שהעניק מתאו ל"ידיעות אחרונות" ב-95'.

   

  באת כוחו של היועץ המשפטי, עו"ד רותם עמית, טענה בדיון בוועדת השחרורים כי דזנשווילי בחר שלא לומר את כל האמת ולא הכיר בחומרת המעשה ולכן לא יכולה להיות הבנה והבעת חרטה אמיתית או שיקום כן ואמיתי. עו"ד עמית ציינה גם כי דזנשווילי בחר לספר סיפור שהוא רחוק מנסיבות העבירה ושהוא סיפר לגורמי הרווחה שהוא רק נכח באירוע הרצח, אך לא ביצע את הירי ואף טען כי אחיו היה זה שירה.

  שלב ההכחשה. מתוך הראיון ב"ידיעות אחרונות" ב-95' ()
  שלב ההכחשה. מתוך הראיון ב"ידיעות אחרונות" ב-95'

  את הכדורגלן לשעבר ייצגו בוועדת השחרורים עורכי הדין אלי כהן ורויטל סבג-שקד. עו"ד כהן טען בדיון בוועדה כי "מדובר באסיר למופת, בעל התנהגות טובה שלא כשל במשך 20 שנה. הוא נכנס לכלא בגיל 25 והשב"ס השקיע בו בכדי לשקמו. בכלא הוא סיים 12 שנות לימוד. הוא נישא במהלך מאסרו ואף נולדו לו ארבעה ילדים והוא יצא למאות חופשות".

   

  דזנשווילי עצמו אמר להרכב ועדת השחרורים: "ביצעתי את המעשה הנורא הזה, אני מתחרט עליו כל יום, על המעשה החמור שעשיתי. אני לוקח אחריות מלאה, אני חי עם זה כל יום וזה ילווה אותי לכל אורך החיים. לא קל להיות בן אדם אחר ולבחור בדרך אחרת. אני מבקש מהוועדה צ'אנס אחד, הזדמנות של פעם בחיים להחזיר אותי לחברה ולמשפחה ולהמשיך את חיי בצורה הכי נכונה והכי טובה. עומד בפניכם אדם עם לב חדש וראש חדש".

   

  בסופו של דבר החליטה הוועדה לקבל את עמדת סנגוריו של דזנשווילי ואת עמדת הרשות לשיקום האסיר, כמו גם את חוות הדעת של קרימינולוגית שהעריכה כי מדובר במי שראוי להשתחרר ברישיון. חברי הוועדה ציינו בהחלטתם כי "אנו סבורים שמדובר במי שעלה בידו לשכנע את ועדת השחרורים כי הוא ראוי לשחרור וכי שחרורו איננו מסוכן. חל שינוי בולט מבחינת הבנת חומרת מעשיו ומוכנותו להשתלב בחברה".

   

  מושיק שוויצר, בנו של מאמן הכדורגל דוביד שוויצר ז"ל שהדריך את דזנשווילי בהפועל רמת גן, סיפר: "אבא הביא אותו להפועל רמת גן בתקופתה הטובה. הוא נתן באותה עונה הרבה גולים. הוא לקח אותו מהפועל לוד ובשבילו זה היה קידום. ניבאו לו עתיד מזהיר בתור חלוץ, דוביד רצה לעשות אותו שחקן. חבל, הוא איבד קריירה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יצא לחופשי. דזנשווילי ב-95'
  צילום: יריב כץ
  עו"ד אלי כהן
  צילום: יריב כץ
  מומלצים