שתף קטע נבחר

הימין מאיים על נתניהו: "הקפאת בנייה - שבירת הכלים"

פרסום ראשון: סגני שרים וחברי כנסת מהליכוד, ישראל ביתנו והבית היהודי חתמו על מכתב של השדולה למען ארץ ישראל שקורא לראש הממשלה שלא להסכים להקפאה של כל סוג בנייה בשטחים, לרבות הקפאה מחוץ לגושים

חשש בימין מהקפאה נוספת בשטחים: על רקע המשך מאמציו של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי להוביל להסכם מסגרת במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, מביעים חברי כנסת מהשדולה למען ארץ ישראל חשש מהקפאה נוספת ביהודה ושומרון, בדגש על שטחים ש"מחוץ לגושים".

  

במכתב שיישלח היום (ה') לראש הממשלה בנימין נתניהו ציינו חברי השדולה כי "בימים אלה הגיעו אלינו ידיעות בדבר דרישה מישראל להסכים להקפאה בבינוי ותכנון יישובים ביהודה ושומרון. אנו מתנגדים להקפאה מכל סוג, לרבות הקפאה 'מחוץ לגושים', ונראה בהתחייבות ישראלית כזו משום שבירת כלים".

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

לעיון במכתב השדולה לחצו כאן

 

על המכתב חתומים שני יושבי הראש של השדולה, חברי הכנסת יריב לוין ואורית סטרוק, ועוד 19 חברי כנסת מהליכוד, ישראל ביתנו והבית היהודי. במקביל, שרים וחברי כנסת מהימין ישתתפו מחר בצעדה בבקעת הירדן, שנערכת תחת המסר "הבקעה צריכה להישאר בריבונות ישראלית מלאה". בין הצועדים: שר הפנים גדעון סער ויו"ר הקואליציה לוין.

המכתב שממוען לראש הממשלה ()
המכתב שממוען לראש הממשלה

 

סגן שר החוץ זאב אלקין, שחתם על המכתב, אמר: "אני מקווה שכמו שראש הממשלה לא נכנע ללחצים מצד הפלסטינים והקהילייה הבינלאומית, ולא הסכים להקפיא את החיים ביו"ש ובירושלים, כך גם זה יימשך. לא נסכים בשום אופן לשום סוג של הקפאת הבנייה. מאות אלפי אזרחי מדינת ישראל ראויים לחיים נורמליים ואסור להפוך אותם ל'קורבנות השלום'".

 

ח"כ מירי רגב, שחתמה אף היא על המכתב, אמרה: "ההקפאה נכשלה בעבר, אין מתנות בחינם יותר. ראש הממשלה והעולם כולו צריכים להבין שהלחץ על ישראל לא יוביל יותר לוויתורים. למדינת ישראל הזכות והחובה להגן על עצמה. שלום רק תמורת שלום. לא תמורת שטחים ולא תמורת הקפאה".

חלק מוחותמי המכתב: לוין, רגב, דנון, אלקין, שקד וכץ (צילום: גיל יוחנן, בני דויטש, אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג) (צילום: גיל יוחנן, בני דויטש, אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג)
חלק מוחותמי המכתב: לוין, רגב, דנון, אלקין, שקד וכץ(צילום: גיל יוחנן, בני דויטש, אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג)
 

יו"ר הקואליציה ח"כ לוין אמר בתגובה למכתב כי "יש מאחורי נתניהו כוח מלוכד ועוצמתי לשמור על ארץ ישראל ולחזק את מפעל ההתיישבות. כל לחץ אמריקאי להעמיד חרב על צווארה של ההתיישבות ייענה בהתנגדות מוחלטת של המחנה הלאומי. זוהי זכותנו וחובתנו ההיסטורית להתיישב ולבנות בכל חלקי ארץ ישראל ואנו נעמוד איתן על זכות זו".

 

ח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי אמר: "לא מקפיאים עם שחזר לארצו ובונה בה את ביתו. הבנייה היהודית תימשך בכל רחבי ארץ ישראל. גם ראש הממשלה רוצה בזה ויודע שכך יהיה. צריך שגם האמריקנים יידעו זאת ועל כן נשלח המכתב להקדים תרופה למכה ולחזק את ראש הממשלה לקראת שיחותיו בארה"ב. בין הים התיכון לירדן תיכון רק מדינה יהודית ודמוקרטית אחת - מדינת ישראל. פתרון שתי המדינות אינו ישים ומסוכן להמשך קיומה של מדינת ישראל".

 

ח"כ אורית סטרוק, אף היא מהבית היהודי, אמרה: "ההיענות המהירה שלנו מוכיחה שאכן בנינו חומת ברזל פוליטית נגד הפגיעה בארץ ישראל ובהתיישבות. אין לי ספק שנתניהו יהיה קשוב לפנייתנו".

ח"כ סטרוק (צילום: טל שחר, "ידיעות אחרונות") (צילום: טל שחר,
ח"כ סטרוק(צילום: טל שחר, "ידיעות אחרונות")
  

ביום חמישי שעבר צעדו שרים וחברי כנסת מהאגף הימני של הקואליציה במעלה אדומים עם אלפי בני אדם נוספים בקריאה לממשלה להדוף את לחצי אומות העולם על ידי תשובה ציונית הולמת,

 כלשונם. הצעדה החלה במעלה אדומים ונמשכה כארבעה קילומטרים עד מישור אדומים בשטח E1, שם התקיימה עצרת שמטרתה להבהיר לראש הממשלה נתניהו כי אין לו רוב לוותר על שטחים ולחלק את ירושלים וכי יש "להפסיק ולהתרפס בפני העולם".

 

שר השיכון אורי אריאל אמר לפני העצרת כי "ההמונים שצועדים כאן היום מייצגים את רובו המוחלט של העם שלא מוכן להיכנע לאיומים ותכתיבים. הם מבינים שמבשרת ומעלה אדומים, ביחד עם כל שטחי יהודה ושומרון, הם חלק בלתי נפרד מארץ ישראל וארץ ישראל שייכת לעם ישראל".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 20/02/2014 17:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יונתן זינדל / פלאש90
ראש הממשלה נתניהו
צילום: יונתן זינדל / פלאש90
מומלצים