שתף קטע נבחר

הרצוג: "דנון ואקוניס - ראשי הממשלה בפועל"

אחרי שסגני שרים וח"כים מהימין הזהירו את ראש הממשלה לא להקפיא את הבנייה, באופוזיציה האשימו: "נתניהו מדשדש, דורך במקום ונשלט בחוט. זו ההזדמנות שלו להתנער מהקיצוניים"

בימין מאיימים בשבירת כלים ובאופוזיציה מאשימים את נתניהו בחולשה ומבהירים - זה רגע המבחן. בעקבות מכתב השדולה למען ארץ ישראל, שפורסם לראשונה אתמול (ה') ב-ynet, מתח יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג (העבודה) ביקורת חריפה: "בנימין נתניהו הוא ראש הממשלה בתואר אבל אלקין, דנון ואקוניס הם ראשי הממשלה בפועל. נתניהו מדשדש, דורך במקום, מפחד לקבל החלטות ונשלט בחוט על-ידי האגף הימני בליכוד".

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

"הפנים הם פני נתניהו אבל התנועות הן של אלקין, דנון ואקוניס", המשיך הרצוג. יו"ר סיעת העבודה, ח"כ איתן כבל, הוסיף כי "בשנה האחרונה, יותר מתמיד, נראה נתניהו כראש ממשלה דהוי לחלוטין שכל מבוקשו הוא שיותירו אותו בתפקיד ויניחו לו לנפשו. אין בו מסוגלות להוביל ולקבל החלטות ובכך הפך אסקופה לשותפות שלו ובעיקר לקיצוניים במפלגתו שמריחים את חולשתו".

 

לעיון במכתב השדולה לחצו כאן

המכתב שממוען לראש הממשלה ()
המכתב שממוען לראש הממשלה

יו"ר האופוזיציה הרצוג (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יו"ר האופוזיציה הרצוג(צילום: מוטי קמחי)

חלק מוחותמי המכתב: לוין, רגב, דנון, אלקין, שקד וכץ (צילום: גיל יוחנן, בני דויטש, אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג) (צילום: גיל יוחנן, בני דויטש, אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג)
חלק מוחותמי המכתב: לוין, רגב, דנון, אלקין, שקד וכץ(צילום: גיל יוחנן, בני דויטש, אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג)
   

במכתב ששלחה השדולה לנתניהו היום נכתב כי "בימים אלה הגיעו אלינו ידיעות בדבר דרישה מישראל להסכים להקפאה בבינוי ותכנון יישובים ביהודה ושומרון. אנו מתנגדים להקפאה מכל סוג, לרבות הקפאה 'מחוץ לגושים', ונראה בהתחייבות ישראלית כזו משום שבירת כלים". לצד הביקורת החריפה מצד האופוזיציה, הבהיר כבל כי התגובה של נתניהו ללחצים האלו תהווה מבחן למנהיגותו.

 

"זו ההזדמנות של נתניהו להתנער מהקיצוניים, שחלקם סהרוריים ומשיחיים", אמר, "ובאומץ להוביל תהליכים שיהפכו אותו לראש ממשלה משפיע ומוביל ולא מובל, מובס וחסר יכולת". חברו למפלגה, ח"כ איציק שמולי, ציין כי האולטימטום הזה יאפשר לגלות סוף-סוף מה רוצה נתניהו - שתי מדינות לשני עמים או "להמשיך לקרוץ למתנחלים".

 

לדבריו, "במקרה שיתגלה בטעות שנתניהו רוצה באמת לחתום על הסכם המבוסס על שתי מדינות, כמה קיצוניים לא יוכלו לעצור זאת, כי אנחנו ואחרים ניתן לו את הגיבוי הפוליטי הנדרש להעביר זאת. זה הרצון של רוב העם הזה, עכשיו נותר רק שראש הממשלה יחליט כבר".

 

גם יו"ר מרצ, זהבה גלאון, קראה לראש הממשלה "לקבל החלטה היסטורית להתנער מהימין המתנחלי ולהודיע על הקפאת הבנייה בהתנחלויות כדי שאפשר יהיה לחלק את הארץ הזו". היא הוסיפה כי "הח"כים של הימין המאיימים על ראש הממשלה מפני הקפאת הבנייה, מאמצים את הטקטיקות והבריונות של פורעי 'תג מחיר'".

 

חברת מפלגתה של גלאון, ח"כ מיכל רוזין, הוסיפה ואמרה: "אני מודה לח"כים ולסגני השרים שחושפים את פרצופה האמיתי של הממשלה הזאת. לא מרכז ולא ימין מתון - מי שמנהיג את הממשלה הוא הימין הקיצוני, שהאויב הכי גדול שלו הוא ההסדר המדיני. בשמו אנחנו מסתכסכים עם האמריקנים, בשמו אנחנו מממנים את ההתנחלויות. איפה יאיר לפיד? איפה ציפי לבני? למה הם ממשיכים להכשיר את הממשלה המסוכנת הזאת? בלי הקפאת הבנייה לא יהיה הסכם שלום, כמו שגם נתניהו יודע. אולי בגלל זה הוא שותק".

 

על המכתב לנתניהו חתומים שני יושבי הראש של השדולה, חברי הכנסת יריב לוין ואורית סטרוק, שיזמה את הפנייה, ועוד 19 חברי כנסת מהליכוד, ישראל ביתנו והבית היהודי. ח"כ מירי רגב, שחתמה על המכתב, הסבירה: "ההקפאה נכשלה בעבר, אין מתנות בחינם יותר. ראש הממשלה והעולם כולו צריכים להבין שהלחץ על ישראל לא יוביל יותר לוויתורים. למדינת ישראל הזכות והחובה להגן על עצמה. שלום רק תמורת שלום. לא תמורת שטחים ולא תמורת הקפאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
חברי הכנסת כבל והרצוג מהעבודה
צילום: מוטי קמחי
צילום: יונתן זינדל / פלאש90
נתניהו. "הפך לאסקופה"
צילום: יונתן זינדל / פלאש90
צילום: גיל יוחנן
גלאון. הפנייה לנתניהו - בריונות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים