שתף קטע נבחר

יש קשר? WhatsApp קרסה ל-4 שעות

48 שעות אחרי עסקת הענק, דיווחו משתמשים רבים כי הם לא מצליחים לשלוח או לקבל הודעות בשירות הפופולארי, שכעת שייך לפייסבוק. כ-4 שעות לאחר מכן חזרה האפליקציה לעבוד

תקלה ראשונה לשירות המסרים המיידיים הפופולרי וואטסאפ, לאחר שהוכרז כי תעבור תחת כנפי הרשת החברתית הגדולה בעולם: אמש דיווחו משתמשים כי האפליקציה לא מוציאה ולא מקבלת הודעות. על פי דיווחי גולשים - התקלה חובקת עולם. על פי חשבון הטוויטר של האפליקציה מדובר בתקלה בשרת. "אנחנו מקווים להיות למעלה ובמצב תקין בקרוב", נכתב בציוץ, בשעה 22:00 לערך, שעון ישראל, כשעה וחצי לאחר תחילת התקלה. כ-4 שעות לאחר מכן, בסביבות השעה 12:30 בלילה, חזרה האפליקציה לעבוד, אולם משתמשים עדיין מדווחים הבוקר (א') על קשיים בשליחת ובקבלת תמונות.

 

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

בנובמבר 2013 אירעה תקלה בסדר גודל דומה. אז אצל חלק מהגולשים היישום עובד, אחרים לא הצליחו לשלוח הודעות וחלק מהגולשים לה הצליח לקבל הודעות שנשלחו אליו. התקלה תוקנה כעבור כשעה. לאחר מכן, בטוויטר של וואטסאפ נכתב: "אנחנו מתנצלים על התקלה הקצרה. השרתים שלנו חזרו אחורה בזמן שעה", זאת כנראה בשל תקלת שעון חורף. 

 

גם לפני כן, באוקטובר אירעה תקלה חמורה. גולשים דיווחו כי השירות קרס. הודעות לא נשלחו, הגיעו באיחור, לא הגיעו כלל, או הגיעו אך לא התקבל אישור לכך (וי כפול). השירות סבל מתקלות דומות בעבר שנמשכו זמן קצר.

 

בעיות בתחילת הקשר

לפני יומיים הדהימה פייסבוק את עולם הטכנולוגיה כשהודיעה כי היא קונה את אפליקציית המסרים תמורת 16 מיליארד דולר.

ל-ווטסאפ 450 מיליון איש משתמשים כל חודש , ומדי יום נרשמים לשירות מיליון משתמשים חדשים. מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, אמר על העסקה: "ווטסאפ בדרך לחבר מיליארד בני אדם ברחבי העולם. שירות המגיע לציון דרך כזה הוא בעל ערך עצום".

 

צוקרברג גם כתב בדף הפייסבוק שלו, כי הרשת החברתית לא תתערב במותג ווטסאפ, ותאפשר לו להמשיך לפעול. ווטסאפ תמשיך לתפקד בנפרד מאפליקצית המסרים המיידיים של פייסבוק, והיא ותמשיך לפעול מהמטה הקיים שלה ולפתח את המוצר.

 

המהלך של הרכישה התקבל בהפתעה, כאשר בניגוד לעסקאות אחרות בסדר גודל זה לא קדמו לו שמועות על מגעים בין שני הצדדים. עם זאת, מדובר בעסקה מתבקשת מבחינת פייסבוק שהופכת את אחד האיומים הגדולים על עתידה לנכס: שירותי מסרים מידיים, ובראשם ווטסאפ, נחשבים זה זמן רב לאיום על פייסבוק שכן הם מושכים משתמשים רבים, בעיקר צעירים, שמעדיפים את צורת התקשורת הפרטית יחסית שהם מציעים על פני הפומביות של הרשת החברתית.

 

 


פורסם לראשונה 22/02/2014 21:03

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים